Spójnia Gdynia uległa Chrobremu Głogów. Były dobre momenty

28 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Rafał Rychlewski (z lewej) i Robert Kamyszek zdobyli dla Spójni Gdynia 10 bramek w meczu z Chrobrym Głogów. Rafał Rychlewski (z lewej) i Robert Kamyszek zdobyli dla Spójni Gdynia 10 bramek w meczu z Chrobrym Głogów.

Spójnia Gdynia uległa u siebie Chrobremu Głogów 26:29 (13:14) w meczu 19. kolejce PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Gospodarze mieli dobre momenty, ale było to za mało, by zatrzymać 4 punkty w konfrontacji z rywalem z grupy granatowej. Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Marcina Markuszewskiego i Dawida Nilssona nawet dwukrotnie dobili się do prowadzenia, a po zmianie stron do końca walczyli o jak najlepszy rezultat, mimo że w 44. minucie przegrywali już 15:21.

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki - Lisiewicz 3 bramki, Ćwikliński 1, Kamyszek 4, K.Pedryc 3, Czaja 1, Jamioł 3, Brukwicki 1, Rychlewski 6, Dworaczek, Marszałek 4

CHROBRY: Stachera, Kapela - Wierucki, Zdobylak 3, Pawłowski 4, Świtała 1, Sadowski 2, Klinger 6, Babicz 6, Tylutki, Biegaj 2, Orpik 3, Rydz 2

Faworyzowani gości otworzyli mecz celnymi rzutami Rafała BiegajaTomasza Klingera. Dzięki temu kontrolowali grę do 12. minuty, gdy było 7:5 na ich korzyść. Spójnię Gdynia do walki poderwał obroniony rzut karny. Mateusz Zimakowski nie dał się pokonać z 7. metra Kamilowi Sadowskiemu. Natomiast po drugiej stronie boiska nie mylili się Borys BrukwickiRafał Jamioł, co oznaczało, że po raz pierwszy tego dnia mieliśmy brakowy remis (7:7).

W 24. minucie Marcin Markuszewski wziął czas i jeszcze bardziej zmobilizował podopiecznych. Po powrocie do gry Marcin Czaja zaskoczył Chrobrego rzutem z biodra, a Rafał Rychlewski na bramkę zamienił karnego. Tym samym Spójnia wyszła na prowadzenie 12:11.

Jeszcze w 28. minucie po akcji Kamila Pedryca był korzystny wynik dla miejscowych (13:12). Niestety, nie udało się go "dowieźć" do przerwy. Ostatnie bramki tej połowy należały do: Adama Babicza i Biegaja.

Jednak bramka straty w perspektywie 30 minut gry nie stanowiła problemy. Tak na dobre kłopoty Spójni zaczęły się od 14:16 w 35. minucie. A nic na to nie wskazywało, gdyż wówczas karę otrzymał Babicz. Gdynianie grając w przewadze, zamiast zmniejszyć straty bądź wyrównać pozwolili rywalom zdobyć kolejną bramkę. To gospodarzy na tyle zdeprymowało, że w 44. minucie zrobiło się 15:21.

Spójni należy oddać, że w tej trudnej sytuacji nie skapitulowała i jeszcze podjęła walkę o korzystny wynik. Ale znów były tylko dobre momenty w wykonaniu miejscowych. Gdy w 50. minucie zaświtała nadzieja, bo udało się zmniejszyć straty do 21:23, Babicz i Marcel Zdobylak celnymi rzutami uspokoili sytuacje po stronie przyjezdnych.

Był jeszcze czas dla gdynian, ale trudno było gonić nawet remis, gdy w 54. minucie, znów grając w osłabieniu Chrobry zdobył bramkę i Zdobylak powiększył wynik na 27:22. Na domiar złego w tym momencie jeszcze 2-minutowe wykluczenie zaliczył Adam Lisiewicz.

Jako że grały drużyny z grupy granatowej to za zwycięstwo było aż 4 punkty. Pojechały one do Głogowa.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 18 3 1 2 12 446:506 15
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-01-28

Wyniki 19 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - Chrobry Głogów 26:29 (13:14)
  • Azoty Puławy - WYBRZEŻE GDAŃSK 36:20 (20:12)
  • PGE Vive Kielce - Stal Mielec 41:22 (20:13)
  • MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 33:29 (16:14)
  • Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 29:16 (15:8)
  • Energa MKS Kalisz - Piotrkowianin 25:22 (12:13)
  • KPR Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 20:25 (12:11)

Opinie (14)

• Z tym trenerem to szkoda chłopaków czy prezes tego nie widzi. Powtórka z I ligi a co to wiedzą ci którzy obserwują mecze

• 12 5

• Odmieniona Spójnia ha ha

Para patałachów na ławce trenerskiej zamiast jednego, to cała zmiana.

• 6 4

• Byłem (4)

Dziękuję za walkę, zagraliście na tyle jak potraficie (poza Kamyszkiem - początek tej rundy naprawdę mało udany ale stać go na dużo więcej), z tym składem więcej będzie ciężko osiągnąć. Kilku zawodników odstaje jednak poziomem od najwyższego, solidny i doświadczony Chrobry to pokazał.

Co do trenerów. Żyli na ławce, próbowali coś zrobić, tłumaczyć. Nie oni jednak grają na parkiecie, to nie ich wina, że np. Kamyszek 3 razy podaje piłkę w ataku prosto w ręce przeciwników i z tego idzie kontra. Brak rzutu z drugiej linii, przy słabej dyspozycji Roberta praktycznie brak zagrożenia (wyłącznie przebłyski Jamioła, to chyba jeszcze nie jego poziom ale mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej). I piszę to przy całym moim braku przekonania jako laika dla trenera Markuszewskiego.

Podobała mi się dzisiaj gra Marszałka i Lisiewicza, momentami bramkarzy i Czai. Jednak, jak pisałem, bez wzmocnień na więcej niż nawiązanie walki nie ma raczej co liczyć.

• 6 4

• (2)

Kamyszek odchodzi z Spójni dlatego nie gra tak jak w ubiegłej rundzie. Chłopak się woli oszczędzać przed przyszłym sezonem.

• 3 1

• (1)

Czy ewentualnie odejście upoważnia go do słabszej gry obecnie? Nie wydaje mi się... Zawodnik powinien dawać z siebie 100% niezależnie od tego czy odchodzi za kilka miesięcy czy za np. 2 lata(jak to bywa z transferami Vive)

• 4 2

• Nie rozumiem komentarza, że Kamyszek odchodzi. Skąd to info?

• 1 1

• Z tego co wiadomo kamyszek nigdzie siebie wybiera poprostu ma gorszy okres

• 0 2

• MACIE kłódkę ?

czy ja mam wam ją kupić?

• 2 2

• Kolejny mecz w którym zawodzą zawodnicy na których grę należy liczyć najbardziej. Łańcuszek niewidoczny popelniajacy bardzo proste błędy. Gdzie podziała się jego dynamika zacięcie i zaangażowanie? Trener Markuszewski jest nieobliczalny w swoich decyzjach i dopóki on będzie dowodził tym zespołem to widzę marne szanse na jakie kolwiek sukcesy. Drugi mecz w barwach spojni rozegrał nowy nabytek z Kosciezyny Czaja po którym widać zaangażowanie i chęć gry większa od połowy zespolu. Dziś na hali widzialem obrotowego kościerskiej drużyny (Jasowicza) w rozmowie z trenerem Nilsonem czyżby szykował się kolejny transfer na lini Koscierzyna Gdynia? Widziałem go w tym sezonie w kilku meczach i mogę stwierdzić że przydałby się w Gdyni w aktualnej formie silny nieustepliwy a przedewszystkim skuteczny mógłby stworzyć dobra parę z Pedrycem. Prezes powinien wziąć się za budowę zespołu bo jak tak dalej pójdzie to przyszły sezon 18/19 będzie ostatni w superlidze. Mimo to życzę powodzenia tym młodym niedoswiadczonym żeby pokazali pazur do gry i naszymi krwi jeszcze nie jednej ekipie.

• 10 0

• Zmiany zmiany zmiany bez względu na dyspozycję trzeba zmieniać brawa dla trenera za aktywność szkoda tylko że przegrał przez to mecz ale może to nie jes takie ważne

• 3 3

• (3)

Kamyszek odchodzi , również Pedryc rozmawia innymi klubami. Duża strata dla zespołu z Gdynii , duży krok dla rozwoju tych zawodników