Spójnia wciąż bez wygranej

16 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Robert Kamyszek był najlepszym strzelcem Spójni w meczu z MMTS. Robert Kamyszek był najlepszym strzelcem Spójni w meczu z MMTS.

Spójnia Gdynia mimo dobrej drugiej połowy, przegrała wyjazdowy mecz z MMTS Kwidzyn 27:32 (10:18). Beniaminek PGNiG Superligi tym samym po trzech kolejkach nadal pozostaje bez punktów w obecnych rozgrywkach.

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk - Kamyszek 8, Kirilenko 5, Krawczenko 4, Rychlewski 3, Jamioł 2, Marszałek 2, K.Pedryc 2, Oliferchuk 1, Lisiewicz, P.Pedryc, Brukwicki, Dworaczek, Ćwikliński

Gdynianie nie byli faworytami sobotniego starcia, a początek spotkania nie zaskoczył. MMTS rozpoczął mecz od prowadzenia 3:0. Otwierającą serię gospodarzy przełamał Kamil Pedryc. Rywalom we znaki dawali się Robert KamyszekOleksandr Kirilenko, ale miejscowi cały czas utrzymywali bezpieczne prowadzenie różnicą 3-4 bramek.

Kwidzynianie przyspieszyli przed przerwą i zdołali odskoczyć na 8 trafień. Po zmianie stron Spójnia ambitnie goniła, a co rusz bramkę zdobywał inny zawodnik.

Podopiecznym Marcina Markuszewskiego w pewnym momencie udało się zmniejszyć straty o połowę, ale to wszystko. Końcowego rezultatu nie zmieniłby specjalnie nawet rzut karny, którego nie wykorzystał w końcówce Rafał Rychlewski.

Szkoleniowiec gdynian jeszcze na 4 minuty przed końcem gry przy stanie 25:29 po bramce Kamyszka poprosił o czas, ale nic więcej nie udało się wskórać. W szeregach miejscowych kluczem do sukcesu okazała się równa dyspozycja rzutowa. Aż sześciu graczy zdobył od 4 do 6 bramek.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 3 0 0 0 3 61:72 0
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-09-23