Spójnia Gdynia

Spójnia Gdynia

Zakończone spotkania

rozwiń  

Tabela

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 PGE Vive Kielce 30 30 0 0 0 1168:741 104
2 Górnik Zabrze 30 23 0 0 7 892:766 80
3 Chrobry Głogów 30 17 0 0 13 811:829 59
4 MMTS Kwidzyn 30 15 0 3 12 797:839 56
5 Zagłębie Lubin 30 11 2 1 16 884:889 45
6 Meble Wójcik Elbląg 30 7 0 0 23 709:858 26
7 KPR Legionowo 30 4 2 1 23 722:864 19
8 SPÓJNIA GDYNIA 30 2 0 1 27 767:989 8
1 Orlen Wisła Płock 30 27 1 0 2 969:686 97
2 Azoty-Puławy 30 23 1 1 5 919:792 84
3 Gwardia Opole 30 15 1 2 12 835:846 56
4 Energa MKS Kalisz 30 13 1 0 16 755:819 48
5 WYBRZEŻE GDAŃSK 30 12 1 1 16 768:814 44
6 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30 10 1 4 15 791:852 39
7 Stal Mielec 30 8 3 0 19 849:958 34
8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 30 7 3 2 18 745:839 33

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Wyniki 30 kolejki:

  • SPÓJNIA GDYNIA - WYBRZEŻE GDAŃSK 18:28 (11:17)
  • Gwardia Opole - Stal Mielec 37:27 (19:13)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:25 (12:13) karne 5:4
  • Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 21:27 (9:14)
  • Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 33:26 (17:13)
  • KPR Legionowo - PGE Vive Kielce 28:45 (13:23)
  • MMTS Kwidzyn - Energa MKS Kalisz 21:21 (11:10, k. 1:2)
  • Chrobry Głogów - Meble Wójcik Elbląg 36:29 (22:13)

Playoff

Ćwierćfinały
PGE Vive Kielce
1 miejsce po rundzie zasadniczej
78
Azoty Puławy
4 miejsce po rundzie zasadniczej
52
Orlen Wisła Płock
2 miejsce po rundzie zasadniczej
73
Górnik Zabrze
3 miejsce po rundzie zasadniczej
49
Energa MKS Kalisz
8 miejsce po rundzie zasadniczej
43
Chrobry Głogów
5 miejsce po rundzie zasadniczej
49
WYBRZEŻE GDAŃSK
7 miejsce po rundzie zasadniczej
57
Gwardia Opole
6 miejsce po rundzie zasadniczej
51
Półfinały
PGE Vive Kielce
zwycięzca ćwierćfinału 1
72
Orlen Wisła Płock
zwycięzca ćwierćfinału 3
65
Azoty Puławy
zwycięzca ćwierćfinału 2
61
Gwardia Opole
zwycięzca ćwierćfinału 4
54
Finał
PGE Vive Kielce
zwycięzca półfinału 1
Orlen Wisła Płock
zwycięzca półfinału 2