stat

Spójnia zaczęła przygotowania do Superligi

Oczekiwanie na nowych piłkarzy ręcznych

17 lipca 2017, 15:40
mad

Spójnia Gdynia

Poniedziałek oznacza dla szczypiornistów Spójni początek przygotowań do nowego sezonu, już nie w I lidze, a w Superlidze. Skład drużyny prowadzonej przez Marcina Markuszewskiego ulegnie niewielkim korektom. Zespół opuścili Kamil Ringwelski i Wojciech Matuszak. W zmiana jest na razie Rafał Jamioł, leworęczny rozgrywający KSSPR Końskie. - Będzie jeszcze 2-3 młodych zawodników, do tego dojadą także nowi seniorzy - zapowiada szkoleniowiec.SPÓJNIA DOSTAŁA LICENCJĘ DO SUPERLIGI ZA DRUGIM PODEJŚCIEM

W Gdyni nastał czas, aby wziąć się za przygotowania do nowego sezonu. W nim drużyna Spójni zagra w wymarzonej PGNiG Superlidze. Choć zespół nie dostał licencji za pierwszym podejściem, to w drugim terminie znalazł się już na liście drużyn, które zobaczymy na najwyższym szczeblu rozgrywek w sezonie 2017/2018.

- W poniedziałek spotykamy się po raz pierwszy. Przetestujemy zawodników biegowo, pogadamy jak będą wyglądały kolejne dni i od wtorku ruszamy do normalnych zajęć. Planujemy trenować po dwa razy dziennie. Zajęcia będą odbywały się na obiektach w Gdyni - mówi Marcin Markuszewski, trener Spójni.
Skład jego drużyny będzie bardzo podobny do tego, który w minionych rozgrywkach zdobył awans do Superligi wygrywając I ligę, grupę A. Jak zapowiadał prezes Lech Ramczykowski, szczypiorniści dostali propozycje nowych umów. Większość z nich zdecydowało się zostać. Odeszli jedynie Kamil Ringwelski i Wojciech Matuszak. Drugi z nich wybrał się do Górnika Zabrze.

W zamian pozyskano na razie jedynie Rafała Jamioła. To leworęczny rozgrywający, który grał ostatnio w KSSPR Końskie.

- Byliśmy tak umówieni z naszymi szczypiornistami, że kiedy dostajemy licencje na grę w Superlidze to podpisujemy ustalone wcześniej kontrakty. Dlatego też skład mamy dopięty niemal w 100 procentach. Teraz mamy ostatnie dni na podpisanie nowych umów. Będzie jeszcze dwóch-trzech młodych zawodników, do tego dojadą także nowi seniorzy. Na razie czekamy - dodaje Markuszewski.
BUDŻET SPÓJNI MA WYNOSIĆ 1,5 MLN ZŁOTYCH

Ruchy kadrowe Spójni przed sezonem 2017/18:
Przyszedł: Rafał Jamioł (pozycja: rozgrywający, poprzedni klub: KSSPR Końskie)

Odeszli: Kamil Ringwelski (kołowy), Wojciech Matuszak (rozgrywający, Górnik Zabrze)


Zespół ma już także zaplanowane sparingi. Pierwszy już w piątek, kiedy gdynianie zagrają na wyjeździe, zamknięty dla publiczności mecz z Wybrzeżem Gdańsk. Dzień później zmierzą się u siebie z MMTS Kwidzyn. Ten mecz odbędzie się o godz. 12 i można go obejrzeć z trybun hali GCS.

- Na razie nie będziemy wchodzili w kwestie taktyczne. Pierwszy tydzień treningów na pewno będzie męczący dla zawodników, dlatego nie można spodziewać się piłki ręcznej na wysokim poziomie. Po dniu odpoczynku, w kolejny poniedziałek, wrócimy do zajęć i wtedy powinno być już lepiej. Łącznie planujemy zagrać w przerwie letniej 10-12 sparingów. Część z nich jest jeszcze ustalana - kończy Markuszewski.
Wstępny plan sparingów Spójni:
21 lipca, Wyrzeże Gdańsk, Gdańsk
22 lipca, godz. 12, MMTS Kwidzyn, Gdynia
4-5 sierpnia, turniej w Kwidzynie, półfinał z Wybrzeżem, później mecz z MMTS lub Chrobrym Głogów
9 sierpnia, Meble Wójcik Elbląg, Elbląg
11 sierpnia, Meble Wójcik Elbląg, Gdynia
25-26 sierpnia, turniej w Malborku, obsada do ustalenia

mad