Spójnia i SMS w formie przed derbami

18 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Maciej Zarzycki był najskuteczniejszy w meczu z drużyną z Malborka. Rzucił jej 11 bramek. Maciej Zarzycki był najskuteczniejszy w meczu z drużyną z Malborka. Rzucił jej 11 bramek.

Komplet zwycięstw przed własną publicznością zaliczyli w sobotę I-ligowi szczypiorniści z Trójmiasta. Spójnia Gdynia nie miała problemów z rozbiciem ostatniego w tabeli Śląska Wrocław 34:20 (16:11). Niespodziankę sprawili piłkarze ręczni SMS Gdańsk, którzy po trafieniu w ostatniej minucie Adriana Chełmińskiego pokonali Polski Cukier Pomezanię Malbork 31:30 (16:15). Te wyniki zapowiadają duże emocje w derbach, które odbędą się 22 marca o godzinie 19 w hali GCS przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Dla kibiców wstęp wolny.

SPRAWDŹ, CO WAŻNEGO W TRÓJMIEJSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ W NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK

Spójnia Gdynia - Śląsk Wrocław 34:20 (16:11)

SPÓJNIA:
Zimakowski, Michalczuk - Lisiewicz 5, Ćwikliński 3, Oliferchuk 5, Matuszak 4, Głebocki, Cichocki 2, Ringwelski 1, Rychlewski 4, K. Pedryc 2, P. Pedryc, Marszałek 8

Pokaz siły dali w sobotę podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego. Nie ma się jednak co temu dziwić, skoro ich rywalem był najsłabszy w I lidze Śląsk Wrocław. Rywale trzymali się Spójni do 11. minuty i staniu 4:4, później rozpoczął się odjazd drużyny, która ma najmniej porażek w rozgrywkach.

Po dwie bramki Wojciecha MatuszakaBohdana Oliferchuka oraz jedna Kamila Pedryca i gdynianie wyszli na prowadzenie 9:4. Większej różnicy bramek nie udało się im jednak zbudować w pierwszej połowie. Bowiem rywal nawiązał rywalizację bramka za bramkę.

Trwało to do 35. min. Dwie bramki Adama Lisiewicza oraz trzy Pawła Ćwiklińskiego - wszystkie w meczu tego szczypiornisty - złożyły się na serię aż 8:0. Dzięki niej Spójnia prowadziła 25:13. W tym momencie wiadomym było, że jest po meczu. Choć oczywiście gdynianie nie zatrzymali się w ataku. Dalej kontrolowali przebieg spotkania, a przewagę ostatecznie udało się ustawić na poziomie 14 trafień.

SMS Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 31:30 (16:15)

SMS:
Pyrka, Bartosik - Milewski 4, Mauer 7, Rogalski 1, Chełmiński 4, Zarzycki 11, Pawelec 1, Rybski 3

Zdecydowanie bardziej wyrównany i emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Gdańsku. Licealiści sprawili małą sensację, rozprawiając się z czwartą drużyną I ligi. W starciu dominowała ofensywa.

Na początku trudno było mówić o przewadze jednej z drużyn. Gdańszczanom udało się ją zdobyć pomiędzy 15. a 21 min, czyli od staniu 7:8. Trzy bramki najskuteczniejszego w meczu Macieja Zarzyckiego oraz dwie Patryka Mauera - oni uczestniczyli w serii 7:1. Dzięki niej SMS wyszedł na prowadzenie 14:9. Niestety do końca połowy gospodarze zdobyli już tylko dwie bramki, a sami stracili sześć. Dlatego też w przerwie różnica pomiędzy zespołami wynosiła jedno trafienie (16:15).

Dwie serie po 2:0 i jedna 3:0 także nie pomogły SMS skutecznie odskoczyć rywalom w drugiej połowie. Co prawda w 49. min. gdańszczanie prowadzili już 28:23. Później do 57. dwa trafienie dołożył Zarzycki. Po ostatnim było tylko 30:28 dla SMS. Goście w końcu doprowadzili do remisu. Licealiści wykonali jednak zabójczą akcję w ostatniej minucie starcia. Wtedy do bramki trafił Adrian Chełmiński przesądzając o wyniku spotkaniu na korzyść SMS.

Trójmiejscy I-ligowcy będą mieli 3 dni na odpoczynek. W środę o godz. 19 w hali GCS przy ul. Olimpijskiej zmierzą się bowiem w zaległym meczu derbowym. Dla kibiców wstęp wolny.

Wyniki 20 kolejki

• SMS GDAŃSK - Polski Cukier Pomezania Malbork 31:30 (16:15)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Śląsk Wrocław 34:20 (16:11)
  • Mazur Sierpc - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 17:28 (6:14)
  • MKS Wieluń - GKS Żukowo 32:26 (16:12)
  • Nielba Wągrowiec - Grunwald Poznań 33:32 (15:17)
  • Real Astromal Leszno - Sokół Browar Kościerzyna 25:20 (13:11)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Orlen Wisła II Płock, przełożony na 6 maja
  • Zaległy mecz 18. kolejki:
  • Spójnia Gdynia - SMS Gdańsk 34:31 (19:11)

Opinie (6)

• pewna wygrana (2)

Świetna gra w obronie, niezły debiut Michalczewski w bramce. Trochę niedokładności w ataku, ale mimo wszystko dobry mecz Spójni. Gratulacje też dla młodzieży z SMS.

• 9 4

• sorry, Michalczuka!

• 6 0

• Obrona to niestety slaba strona Spojni.Slask to b.slaby przeciwnik..W 2 polowie po wykluczeniu najlepszego strzelca Slaska(czerwona kartka),Spojnia nie miala juz problemu w obronie.W bramce Zimakowski pokazal jak nalezy bronic rzuty ze skrzydel.Brawo !