Spójnia Stargard - Trefl Sopot 82:94. Druga wygrana koszykarzy

18 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl w Stargardzie oddał jedną kwartę, ale sopocianie mieli cały mecz pod kontrolą. Na zdjęciu Yannick Franke. Trefl w Stargardzie oddał jedną kwartę, ale sopocianie mieli cały mecz pod kontrolą. Na zdjęciu Yannick Franke.

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 94:82 (30:20, 20;14, 19:26, 25:22) w meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi. Aż pięciu podopiecznych Marcina Stefańskiego zanotowało podwójne zdobycze punktowe a double-double w postaci 10 pkt i 10 zbiórek popisał się DeAndre Davis.

SPÓJNIA: O'brien 19 (4x3, 7 zb.), Gray 17 (1x3), Boykins 17 (3x3), Neal 10 (11 as.), Zohore 6 - Śnieg 6, Młynarski 5 (1x3), Niedźwiedzki 2, Szmit 0

TREFL: Franke 23 (5 as., 4x3), Sharma 13, Kolenda 7 91x3), Moten 4, Szlachetka 0 - Gruszecki 22 (2x3, 8 as.), Leończyk 15 (6 zb.), Davis 8 (1x3, 10 zb.)

Trefl sobotni mecz otworzył 6:2 po wsadzie Josha Sharmy, który efektownym wykończeniem akcji popisał się już w 2. minucie gry. Dwie celne trójki Yannicka Franke i było już 12:6 dla podopiecznych Marcina Stefańskiego.

Trefl Sopot. Josh Sharma od gry na bramce do koszykarskich wsadów

Gospodarze zbliżali się co najwyżej na 3 pkt, ale na nic więcej sopocianie im nie pozwolili. Drugą kwartę Trefl rozpoczął serią 8:0 i prowadzeniem 38:20 po rzucie DeAndre Davisa. Do przerwy było 50:34, w czym gościom bez wątpienia pomogła wysoka skuteczność (6/11) zza łuku oraz znakomita dyspozycja punktowych liderów - Franke trafił 5/6 rzutów, Karol Gruszecki 5/8 a Paweł Leończyk trafił 5/5.

Dobrze funkcjonująca maszyna zacięła się po przerwie, bo Spójnia zaczęła trzecią partię od serii 10:3. Trefl przez 3,5 minuty trafił tylko raz, za sprawą trójki Michała Kolendy. To jednak gospodarze zaczęli straszyć zza łuku. Po rzutach Ericka Neala, zbliżyli się na 55:59. Chwilę później jeden rzut wolny wykorzystał Jacobi Boykins i przewaga sopocian stopniała do 3 pkt.

Faulowany przy rzucie zza łuku Franke był jednak bezbłędny przy rzutach wolnych, wsadem popisał się Darious Moten i Trefl w ostatniej chwili opanował sytuację. Na ostatnią partię żółto-czarni wyszli z zaliczką 9 pkt. Sharma i Moten urządzili sobie mały konkurs wsadów - trzy z czterech punktowych akcji Trefl kończył ładując piłkę z góry.

Sopocianie zaliczyli run 8:2, błąd kroków popełnił Neal i w zasadzie można było gasić światło. Na 6,5 minuty do końca meczu Trefl prowadził różnicą 16 pkt. Nie przeszkodziło to, że w drugiej połowie meczu Trefl trafił tylko dwukrotnie zza łuku, bo i gospodarze w ostatecznym rozrachunku, nie razili skutecznością. Mimo ambitnej końcówki, miejscowi nie mieli szans na odrobienie strat.

16 Asseco Arka Gdynia 2 0 2 133:176 2
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-09-21

Wyniki 3 kolejki

• PGE Spójnia Stargard - TREFL SOPOT 82:94 (20:30, 14:20, 26:19, 22:25)
  • Twarde Pierniki Toruń - ASSECO ARKA GDYNIA (przełożony na 9.11)
  • GTK Gliwice - Legia Warszawa 78:75 (19:22, 17:20, 22:20, 20:13)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:91 (22:18, 26:16, 13:31, 22:26)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek 66:79 (20:19, 14:18, 14:20, 18:22)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - King Szczecin 73:92 (19:16, 12:30, 26:20, 16:26)
  • HydroTruck Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 75:78 (11:25, 22:19, 23:15, 19:19)
  • Śląsk Wrocław - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 90:81 (17:22, 22:14, 24:20, 27:25)

Opinie (9)

• Grucha reaktywacja.

• 15 0

• Dziś prawie cały czas mecz pod kontrolą i chwała za to.

Na plus zdecydowanie Grucha, najlepszy jego mecz jaki widziałem od kilku ładnych miesięcy.
    Trzeba coś zrobić żeby uruchomić Szlachetkę, bo co prawda to dopiero trzecia kolejka ale wydaje się jakby z meczu na mecz coraz bardziej wątpił w siebie. Dziś do tego jakieś niesamowite problemy z rzutem z półdystansu - zaaaplikujcie mu jakieś sztangi i ogólnorozwojówkę bo wygląda niby ok ale na parkiecie współdziałanie układu mięśniowo-nerwowego zawodzi. Nie wiem do końca co jest z Davisem, patrzę na statystyki i nic tylko klaskać z podziwem ale ogólnie mnie nie przekonuje. Waleczny i dużo zbiera ale za mało cwaniactwa w obronie.

• 10 0

• Brawo!

Zawody pod kontrolą! Dobrze że Spójnia nie mogła mocniej...
    Bardzo dobry mecz Karola, zaskoczenie na Plus!
    Szlechetka niestety bardzo, bardzo, bardzo duży minus i to po raz trzeci
    Davis lepszy troszeczkę niż Kowalenko...
    Michał dzisiaj troszeczkę słabsze zawody..
    do boju trefl!

• 7 0

• przegrana 100 hejtów wygrana 3 komentarze (4)

gdzie jazda na Stefana typu: jego wina że tylko plus 12 powinniśmy z każdym +100

• 10 3

• Z taka Spójnia

Wygrana była obowiązkiem. Pozytyw , to polskie tluste koty sie przebudziły. Tylko gdzie jest ten Szlachetka z ub sezonu?