Czy rugbiści Arki pomogą Lechii?

15 marca 2013 (artykuł sprzed 9 lat)
jag.

Arka Rugby

Rugbiści Arki, jeśli wygrają w sobotę, zapewnią awans do półfinałów Pucharu Polski Lechii. Sami bez względu na wynik spotkania z Czarnymi, zajmą pierwsze miejsce w grupie północnej. Więcej zdjęć (1)

Rugbiści Arki, jeśli wygrają w sobotę, zapewnią awans do półfinałów Pucharu Polski Lechii. Sami bez względu na wynik spotkania z Czarnymi, zajmą pierwsze miejsce w grupie północnej.

fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Rugbiści Arki, jeśli wygrają w sobotę, zapewnią awans do półfinałów Pucharu Polski Lechii. Sami bez względu na wynik spotkania z Czarnymi, zajmą pierwsze miejsce w grupie północnej.

fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Na zakończenie rozgrywek w grupie północnej Pucharu Polski w rugby Arka zmierzy się u siebie z Czarnymi Pruszcz Gdański. Gdynianie zapewnili już sobie wcześniej awans do ogólnopolskich półfinałów z pierwszego miejsca. I-ligowiec, jeśli wygrałby na Narodowym Stadionie Rugby, również grać będzie dalej. W przypadku zwycięstwa gospodarzy lub remisu, promocję otrzyma Lechia Gdańsk. Początek gry w sobotę o godzinie 14:00. Dla kibiców wstęp bezpłatny.Typowanie zakończone 1 pkt.

ARKA Gdynia 71:12 Czarni Pruszcz Gdański
16 marca 2013, godz. 14:00

Tak typowano 446 typowań

98% ARKA Gdynia
0% REMIS
2% Czarni Pruszcz Gdański


Po roku historia zatoczyła koło. Przed rokiem to Arka czekała na wynik meczu Lechii, gdyż od niego uzależniony był jej awans. Teraz jest odwrotnie. Jednak znów kandydatem do wyrzucenia z dalszych rozgrywek jednej z trójmiejskich drużyn jest zespół Czarni Pruszcz Gdański.

Gdańszczanie pokonali I-ligowca na jego boisku 27:10. Teraz "Buldogi" mają okazję zrewanżować się lokalnemu rywalowi za tę przysługę.

PRZED ROKIEM LECHIA ZAGRAŁA DLA ARKI

-Nie interesują mnie nic innego niż tylko to, co wydarzy się na boisku. My na pewno nie zamierzamy kalkulować. Wystawię najsilniejszy skład, na który będzie nas tego dnia stać. Zagramy bez kadrowiczów, którzy tego dnia mają mecz we Franci oraz być może 2-3 zawodników, narzekających na dolegliwości po derbach z Lechią - zapewnia nas Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.

"Buldogi", dzięki wygranej przed tygodniem nad Lechią 32:19, zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie północnej bez względu na wynik sobotniego meczu. Ich rywalem w półfinale będzie pokonany w spotkaniu najlepszych drużyny grupy południowej. Pogoń-Awenta Siedlce ma ugościć Budowlanych Łódź 16 marca, gdyż przed tygodniem mecz odwołano z powodu ataku zimy.

DERBY TRÓJMIASTA W CETNIEWIE

Zwycięzca tego pojedynku lub w przypadku remisu - łodzianie będą w półfinale rywalem drugiej drużyny z Północy. Na razie tę pozycję zajmuje Lechia. Czarni mogą zaatakować z czwartej lokaty, ale aby wyprzedzić gdańszczan muszą pokonać Arkę w Gdyni.

-Zabraknie Łukasza Szostka i Tomasza Stępnia, ale nawet bez nich chcemy podtrzymać dobrą passę i nastroje. Wygraliśmy sparing z Ogniwem, pokonaliśmy Lechię, a ewentualny sukces również w sobotę będzie potwierdzeniem, że wszystko w naszych przygotowaniach do rundy wiosennej jest w porządku. Mecz z Czarnymi traktujemy w kategoriach kolejnego sprawdzianu przed ligą - dodaje trener Stachura.

Tabela grupy północnej Pucharu Polski
1. Arka Gdynia 2 2 0 0 10 64:22
2. Lechia Gdańsk 3 1 0 2 6 85:59
3. Ogniwo Sopot 3 1 0 2 5 35:69
4. Czarni Pruszcz Gdański 2 1 0 1 4 17:51

jag.

Opinie (13) 4 zablokowane

 • JAk w Lidze tak i w życiu realnym. (1)

  Arka Pany.

  • 16 20

  • a najbardziej w wirtualnym

   • 11 5

 • TYLKO

  ARKA

  • 10 10

 • 100%

  ANTY

  • 5 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.