Stal Mielec - Lechia Gdańsk 0:1. Trzecie zwycięstwo z rzędu bez straty gola

27 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Łukasz Zwoliński zagrał w pierwszym oficjalnym meczu w tym roku i od razu wpisał się na listę strzelców. Łukasz Zwoliński zagrał w pierwszym oficjalnym meczu w tym roku i od razu wpisał się na listę strzelców.

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Stal Mielec 1:0 (1:0). To trzecie zwycięstwo z rzędu biało-zielonych i trzeci kolejny mecz bez straconego gola. Tak dobrej serii nie mieli jeszcze oni w tym sezonie ekstraklasy. Wygrana jest jednak bardzo szczęśliwa. Na tytuł bramkarza 19. kolejki zasłużył Dusan Kuciak, który nie dał się pokonać, mimo że rywale oddali aż 30 strzałów, w tym jeden, już w doliczonym czasie w poprzeczkę. Jedynego gola strzelił Łukasz Zwoliński, dla którego był to pierwszy oficjalny występ w tym roku.

Paixao
  • 69' 2 Granlud Zmiany 96 Dadok
  • 70' 92 Kolew Zmiany 99 Zjawiński
  • 79' 4 Czorbadżijski Zmiany 10 Mak
  • 79' 77 Jankowski Zmiany 9 Prokić
Zmiany Zmiany
  • 72' 22 Ceesay Zmiany 20 Conrado
  • 88' 7 Gajos Zmiany 36 Makowski
Bramki Bramki
  • 45' Zwoliński
  • 54' Wojtasz (asystent trenera)
  • 90+5 Domański
Kartki Kartki
  • 76' Tobers
  • 85' Fila

po pierwszym zwycięstwie w tym roku trener Stokowiec nie zmienił "11" i od razu przyszła druga wygrana. Jednak po raz trzeci z rzędu już nie można postawić na ten sam skład

Wysoka cena zwycięstwa nad Górnikiem. Aż czterech piłkarzy mogło wypaść z gry

z powodu kartek nie mogą grać: Kopacz i Saief, a z dwójki kontuzjowanych (Kubicki, Nalepa) nie wykurował się ten drugi

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:0 - relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

do "11" wracają: Fila, Maloca i Zwoliński. Zobaczymy, czy pomogą Lechii wygrać po raz trzeci z rzędu i utrzymać dobry styl gry?

Gra Lechii Gdańsk nie musi przyprawiać o ból oczu. Są piłkarze, którzy potrafią grać widowiskowo

błyskawicznie formę musi odbudować Maloca, który jeszcze kilkanaście dni temu był piłkarzem rezerw

Mario Maloca: Wróciłem silniejszy - wywiad

Zwoliński po raz pierwszy w tym roku znalazł się w meczowej "20" i od razu w podstawowym składzie. Wcześniej leczył kontuzję

Łukasz Zwoliński wróci do kadry meczowej Lechii Gdańsk

ławka rezerwowych Lechii: 39 Mirus - 8 Haydary, 17 Żukowski, 20 Conrado, 32 Vikri, 36 Makowski, 78 Musolitin, 80 Kryeziu, 88 Kałuziński
ważne będzie nastawienie mentalne, dobra muzyka przed meczem z pewnością pomoże w koncentracji

Jakiej muzyki słuchają piłkarze Lechii Gdańsk? Kto jest DJ'em w szatni

mimo zmian w składzie nie powinno być kłopotów ze złapaniem właściwego języka

Jaki język obowiązuje w szatni Lechii Gdańsk?

Stal jest outsiderem, ale trener Stokowiec przestrzega przed tym rywalem

Piotr Stokowiec: Nie możemy wpaść w pułapkę

Stal w porównaniu z ostatnim meczem, w którym bezbramkowo zremisowała z Cracovią, w "11" dokonała dwóch zmian, w tym jednej wymuszonej za pauzującego za kartki Tomasiewicza. Do składu weszli: Flis (Stal Mielec) i Forsell (Stal Mielec)
ławka rezerwowych Stali: 1 Gliwa - 5 Żyro, 8 Urbańczyk, 9 Prokić, 10 Mak, 25 Lisowski, 27 Pawłowski, 96 Dadok, 99 Zjawiński
Lechia w przypadku wygranej awansuje na 4. miejsce w ekstraklasie i to miejsce zajmowałaby co najmniej do wieczornego meczu Górnika
piłkarze wychodzą na boisko. Lechia stalowe stroje, Stal na biało
losowanie stron przez kapitanów Paixao (LECHIA Gdańsk) i Getingera (Stal Mielec)
1'
od środka mecz rozpoczęła Stal
1'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) kapitalnie odbił piłkę po strzale Forselaa (Stal Mielec). Fin strzelił już w 13. sekundzie
2'
i znów doskonale Kuciak (LECHIA Gdańsk). Tym razem wybił piłkę poza bramką po strzale głową Kolewa (Stal Mielec). Stal dobrze rozegrała wrzut z autu
2'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Domańskiego (Stal Mielec) we własnym polu karnym Paixao (LECHIA Gdańsk) był faulowany przez Flisa (Stal Mielec)
2'
Stal w tym roku nie strzeliła jeszcze gola, a tutaj w ciągu niespełna 70 sekund miała dwie okazje na bramkę
4'
nieudana próba loba Gajosa (LECHIA Gdańsk), nie trafił w bramkę
4'
Lechia utrzymała ustawienie z ostatniego meczu, a to oznacza, że Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nieoczekiwanie znalazł się na lewym skrzydle
7'
na razie cały czas przeważa Stal
7'
na spalonym Getinger (Stal Mielec)
9'
Lechia stara się wyrównać grę
10'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), zablokowany strzał Malocy (LECHIA Gdańsk)
11'
Tobers (LECHIA Gdańsk) uprzedził we własnym polu karnym Jankowskiego (Stal Mielec) i jeszcze przez niego został sfaulowany
13'
Lechia już dłużej utrzymuje się przy piłce, najwyraźniej początkowy szturm Stali już się skończył
15'
zamieszanie w "16" Lechii. Kolew (Stal Mielec) został zablokowany, a dobitka Jankowskiego (Stal Mielec) tuż obok słupka, a piłka jeszcze po nogach obrońców Lechii
16'
dwa rzuty rożne z rzędu dla gospodarzy
16'
przy drugim Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Domańskiego (Stal Mielec)
17'
posiadanie piłki na razie 55:45 na korzyść Stali
18'
Jankowski (Stal Mielec) nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Getingera (Stal Mielec)
20'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po kolejnym dośrodkowaniu gospodarzy
20'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny przez Stal i... Lechia wyszła z kontrą
21'
szybki atak zakończył niecelny strzał Paixao (LECHIA Gdańsk)
22'
strzał Forsella (Stal Mielec) z dystansu. Kuciak końcami palców przerzucił piłkę nad poprzeczką
23'
5. już rzut rożny dla Stali
23'
zamieszanie w "16" Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Getingera (Stal Mielec). Udało się blokować strzały
25'
Stal forsuje grę skrzydłami i szuka dograń do wysokich Kolewa (Stal Mielec) i Jankowskiego (Stal Mielec). Lechia na razie nie ma szybkości na skrzydłach i m.in. dlatego nie oddała jeszcze celnego strzału
26'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) z trudem wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Forsella (Stal Mielec)
27'
i znów dwa z rzędu kornery dla gospodarzy
27'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) minął się z piłką po dośrodkowaniu z narożnika boiska Domańskiego (Stal Mielec), ale też nie było strzału
30'
dwa z rzędu nieudane dośrodkowania Lechii. Od bramki zaczynał Strączek (Stal Mielec)
32'
Jankowski (Stal Mielec) na linii pola karnego Lechii fauluje Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
33'
dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) zmiast do Ceesaya (LECHIA Gdańsk) trafiło poza bramkę
34'
wzrosła przewaga Stali w posiadaniu piłki - 62:38
35'
strzały celne 4:0, rzutu rożne 7:0 - wszystko korzystne dla Stali
36'
teraz Biegański (LECHIA Gdańsk) wyręczył gdańskich obrońców po kolejnych dośrodkowaniu Stali
38'
niecelny strzał Kolewa (Stal Mielec)
40'
dobrze że piłkarze Stali mają tak kiepsko uregulowane celowniki i w formie jest Kuciak (LECHIA Gdańsk), bo gospodarze z łatwością dochodzą do sytuacji strzeleckich
40'
po wrzucie z autu Stali w pole karne Lechii zablokowany strzał Flisa (Stal Mielec)
40'
niecelny strzał z dystansu Jankowskiego (Stal Mielec)
43'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę po strzale Forsella (Stal Mielec)
44'
kontra Lechii 2 na 3. Flis (Stal Mielec) wybił piłkę po dośrodkowaniu Ceesaya (LECHIA Gdańsk) poza własną bramkę
44'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) "mebluje" sobie miejsce do wykonania rzutu rożnego, m.in. przesunął telewizyjny mikrofon
44'
Strączek (Stal Mielec) broni strzał Biegańskiego (LECHIA Gdańsk)
45'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. de Amo nie trafił w piłkę zagraną przez Biegańskiego, a doszła ona Zwolińskiego. Łukasz wyprzedził Flisa, minął bramkarza i posłał piłkę do bramki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. STAL MIELEC - LECHIA GDAŃSK 0:1
Bardzo szczęśliwe prowadzenie Lechii. Pierwszy poważniejszy atak tuż przed przerwą, od razu dał gdańszczanom prowadzenie. Zwoliński (LECHIA Gdańsk), dla którego jest to pierwszy oficjalny mecz w tym roku, strzelił gola, a pierwszą asystę w ekstraklasie zaliczył Biegański (LECHIA Gdańsk).
Stal kiepskiej skuteczności oraz bardzo dobrej formie Kuciaka (LECHIA Gdańsk) zawdzięcza, że nie strzeliła kilku goli. Już w ciągu pierwszych 70 sekund bramkarz Lechii dwukrotnie musiał wykazać się kunsztem, a i później kilkukrotnie było bardzo groźnie pod jego bramką. Gospodarze mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki (62:38).
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
niecelny strzał z dystansu Forsella (Stal Mielec)
50'
piłka zmierzała poza bramkę po strzale Gajosa (LECHIA Gdańsk), a mimo to Strączek (Stal Mielec) rzucił się i ją złapał
51'
Granlud (Stal Mielec) nie doszedł do podania Forsella (Stal Mielec). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
54'
Żółtą kartką został ukarany Wojtasz, asystent trenera Ojrzyńskiego (Stal Mielec).
54'
Jankowski (Stal Mielec) wywalczył rzut rożny dla gospodarzy
55'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) wyręczył obrońców. To on wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Getingera (Stal Mielec)
56'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Domańskiego (Stal Mielec)
kontuzja
56'
Fila (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
56'
Fila (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
kontuzja
58'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
58'
oby nie był to koniec gry Jarka, który już leczył uraz po meczu z Górnikiem, na razie zszedł z boiska
59'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wrócił na boisko
61'
w drugiej połowie głównie gra w środku pola
61'
po strzale z ostrego kata Fili (LECHIA Gdańsk) piłka nieznacznie minęła słupek
62'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni strzał Getingera (Stal Mielec) z woleja
66'
wyrównany mecz po przerwie
66'
rzut rożny po strzale Getingera (Stal Mielec)
66'
Stal przygotowuje podwójną zmianę
67'
zamieszanie w polu bramkowym Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Domańskiego (Stal Mielec). Dobre interwencje Kuciaka (LECHIA Gdańsk), które odbijał piłkę po strzałach Kolewa i Jankowskiego
69'
niecelnie główkował Forsell (Stal Mielec) po dośrodkowaniu Jankowskiego (Stal Mielec)
69'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Granlud, w jego miejsce wchodzi Dadok.
70'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kolew, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
71'
w Lechii rozgrzewa się Conrado
72'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę na skrzydle. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Conrado.
73'
10. rzut rożny dla Stali
74'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Domańskiego (Stal Mielec)
74'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym po interwencji Czorbadżijskiego (Stal Mielec). Sędzia nakazał grać dalej
kontuzja
74'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) leży w polu karnym
75'
VAR nie zmienia decyzji sędziego, Zwoliński (LECHIA Gdańsk) wraca do gry
76'
Żółtą kartką został ukarany Tobers (LECHIA Gdańsk) po faulu na Zjawińskim
77'
kolejny korner dla Stali
78'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Domańskiego (Stal Mielec) z narożnika boiska
79'
niecelny strzał z dystansu Zjawińskiego (Stal Mielec)
79'
będzie kolejna podwójna zmiana dla Stali i kolejny rzut rożny
79'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czorbadżijski, w jego miejsce wchodzi Mak.
79'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Prokić.
80'
zmiana w ustawieniu Lechii, bo zszedł środkowy obrońca. Teraz do defensywy przesunięty Matras (Stal Mielec), zresztą były piłkarz m.in. Lechii
80'
kontra Lechii, Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie przebił się w pole karne, a strzał Kubickiego (LECHIA Gdańsk) zablokowany
82'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił poza bramkę piłkę po strzale z dystansu Maka
82'
Domański (Stal Mielec) zagrywał z rzutu rożnego, a niecelnie strzelał Getinger (Stal Mielec)
82'
już 13 rzutów rożnych Stali
84'
niecelnie główkował Dadok (Stal Mielec), ale będzie jeszcze korner dla gospodarzy
84'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Getinger (Stal Mielec)
85'
niecelnie strzelał Zjawiński (Stal Mielec)
85'
Żółtą kartką został ukarany Fila (LECHIA Gdańsk).
85'
dla Fili (LECHIA Gdańsk) to 4. żółta kartka w tym sezonie, nie zagra w następnej kolejce
86'
od kilkunastu minut Lechia cofnięta, a Stal atakuje
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Makowski.
89'
nieznacznie pomylił się Forsell (Stal Mielec). Piłka przeszła tuż nad poprzeczką
90'
aż 6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+3
niecelny strzał sprzed pola karnego Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
90+4
ależ szczęście przy Lechii. Kuciak (LECHIA Gdańsk) obronił strzał z bliska Getingera, a dobitka Matrasa (Stal Mielec) w poprzeczkę
90+5
Żółtą kartką został ukarany Domański (Stal Mielec).
90+6
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po strzale Zjawińskiego (Stal Mielec)
90+7
bez zagrożenia dla Lechii po rzucie rożnym Stali
90+7
kontra Lechii, ale Paixao (LECHIA Gdańsk) nie udało się dograć do Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
90+8
KONIEC MECZU. STAL MIELEC - LECHIA GDAŃSK 0:1
Kapitalny mecz Kuciaka (LECHIA Gdańsk) i nieskuteczność Stali. Gospodarze oddali 30 strzałów, w tym 10 celnych, ale nie znaleźli recepty na Dusana. Raz, już w doliczonym czasie gry słowackiego golkipera wyręczyła poprzeczka.
Lechia w meczu z ostatnią drużyną tabeli nastawiła się na defensywę i kontry. Oddała zaledwie 2 celne strzały, oba pod koniec pierwszej połowy i właśnie jeden z nich Zwoliński (LECHIA Gdańsk) zamienił na zwycięskiego gola.
Dla biało-zielonych to trzecie zwycięstwo z rzędu i trzeci kolejny mecz bez straty gola. Takiej serii nie mieli jeszcze w tym sezonie w ekstraklasie.

16 Stal Mielec 19 3 7 9 20:33 16
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-03-05