Stal Mielec - Torus Wybrzeże Gdańsk 23:27. PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych

21 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk po zwycięstwie w Mielcu. Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk po zwycięstwie w Mielcu.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk wygrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 27:23 (11:13). Dla podopiecznych Thomasa Orneborga to drugie zwycięstwo z rzędu w PGNiG Superlidze i pierwszy sukces w tym sezonie poza domem. W 4. kolejce najskuteczniejszy w ich szeregach był Mateusz Wróbel, zdobywca 8 bramek.

STAL: Andelic, Wiśniewski - Valyntsau 3, Kornecki 5, Olszewski, Chodara 5, Wypych 1, Mochocki, Wilk 1, Krupa 3, Krępa 4, Grzegorek 1

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński - Sadowski 2, Pieczonka, Didyk 1, Powarzyński, Komarzewski 4, Adamczyk 1, Gądek 1, Frańczak, Bednarek, Wróbel 8, Papaj 4, Janikowski 5, Salacz, Malinski 1

Z obu stron gra była bardzo nerwowa, gdyż obie drużyny liczyły na zwycięstwo. Odbiło się to jakości gry. Torus Wybrzeże zaliczył aż 21 strat, a Stal - 18.

Mecz był cały czas wyrównany. W pierwszej połowie jedynie Stali i to tylko trzykrotnie udało się odskoczyć na różnicę dwóch bramek (3:1, 4:2, 13:11). Natomiast w drugiej połowie po raz pierwszy 3 trafienia na korzyść Wybrzeża pojawiły się w 48. minucie (22:19).

Ostatecznie to gdańszczanie cieszyli się z wygranej, gdyż przede wszystkim liczyła się skuteczność. Natomiast mielczanie przestrzeli aż 13 rzutów, a 8 razy skutecznie interweniował w naszej bramce Artur Chmieliński.

Gospodarze m.in. nie wykorzystali aż 3 z 4 karnych. Już w 2. minucie zawiódł Tomasz Mochocki i tym samym pierwsza bramka meczu należała do gości. Na 1:0 rzucił w 4. minucie Mateusz Wróbel.

Jednak i ten ostatni na linii 7 metrów również się nie popisał. Podszedł do obu tego dnia karnych podyktowanych dla Wybrzeża i nie zdobył żadnej bramki. Najpierw pomylił się pod koniec pierwszej połowy przy 11:12, a następnie w 50. minucie przy 20:22.

O ile pierwsza sytuacja sprawiła, że zamiast remisu, gdańszczanie zeszli na przerwie z 2 bramkami straty, bo jeszcze w 30. minucie wynik tej odsłony ustalił Rafał Krupa na 13:11, to drugi zmarnowany karny pozostał bez konsekwencji.

Gospodarze co prawda rzucili się jeszcze do walki o co najmniej punkt, ale w ważnej akcji, znany z wcześniejszych występów w Wybrzeżu, a obecnie zawodnik Stal - Hubert Kornecki rzucił w poprzeczkę. Natomiast w końcówce ważne bramki po drugiej stronie boiska zdobywali: Krzysztof KomarzewskiArtur Sadowski. To oni ostatecznie oddarli przeciwników z nadziei na korzystny wynik, popisując się udanymi rzutami od wyniku 23:22.

Tym samym zespół Thomasa Orneborga wygrał po raz drugi z rzędu i odniósł pierwszy wyjazdowy sukces, a w tabeli awansował na 7. miejsce. Natomiast Stal pozostaje jedyną drużyną, która w bieżących rozgrywkach nie zdobyła jeszcze punktu. Przypomnijmy, że trenerem tego zespołu jest Dawid Nilsson, w przeszłości piłkarz ręczny Wybrzeża, a w poprzednim sezonie szkoleniowiec Arki Gdynia, która do nowych rozgrywek nie przystąpiła.

Jest szansa, że Wybrzeże będzie kontynuowaną zwycięską passę. W środę, 25 września o godzinie 18 w hali AWFiS w 5. kolejce PGNiG Superligi ugoszczą Sandrę Spa Pogoń Szczecin, czyli zespół, który na swoją korzyść rozstrzygnął tylko jeden z czterech dotychczasowych meczów.

Wyniki 4 kolejki

• Stal Mielec - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 23:27 (13:11)
  • Gwardia Opole - PGE Vive Kielce 18:29 (10:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 23:28 (12:13)
  • Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 27:23 (12:11)
  • Górnik Zabrze - Energa MKS Kalisz 28:23 (13:13)
  • Grupa Azoty Tarnów - Chrobry Głogów 27:27 (15:11) karne 4:2
  • Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn 32:20 (13:8)

Opinie (11)

• No i siii! (1)

Gratulacje dla ekipy!

• 28 3

• Podziwiam optymizm typujących wynik z Pogonią ...

• 4 4

• Fajnie ale szkoda pierwszego przegranego meczu z panami z brzuszkami.

• 15 2

• Wybrzeze

Brawo Wybrzeze

• 22 3

• developer (2)

No i mamy już klasową drużynę! Pomału pomału- ograją się i będzie dobrze. Idzie mocno "młodość"Bravo!Szkoda że w Gdyni nie udało się utrzymać ligi. Będziemy odwiedzać salę AWFiS w Gdańsku.

• 13 2

• Prawda. Mamy młodą drużynę i to bardzo cieszy. Oby tylko dali radę się utrzymać. Widać, że mają serce do gry, starają się i walczą. To jednak może być za mało na utrzymanie. Miejmy nadzieję, że młodzi z czasem okrzepną, nabiorą doświadczenia, cwaniactwa boiskowego i będą groźni dla każdego. Rzeczywistość ligowa jest taka, że każdy mecz jest jak o życie. No, a kto wie może doczekamy się drużyny na miarę tej z początku lat 2000? To by było coś. Naszym zadaniem jest chodzić na mecze, wspierać ich i dopingować.

• 8 2

• Panowie szacunek dla każdego przeciwnika jak najbardziej i za to brawa, ale nie strach przed nim i okazywanie małości. My nie możemy sportowo obawiać się takich zespołów jak: Kalisz, Głogów, Piotrków, Kwidzyn czy nawet Puławy albo Zabrze. Uważam, że przy maksymalnym zaangażowaniu jesteśmy zawsze w stanie grać z nimi wyrównane zawody. Trzeba wierzyć w siebie, cieżko pracować na treningach, a w meczu walczyć na maksa i nigdy nie odpuszczać. Tak można wygrać z tym teoretycznie mocniejszym. Tym bardziej jeśli jest się drużyną Wybrzeże Gdańsk - marką, która zobowiązuje. Bracia Siódmiak, Marcin Pilch, Damian Wleklak, Marcin Lijewski, Bartek Walasek, Sebastiam Suchowicz, też tak zaczynali. Dokąd doszli? Wszyscy wiemy.

• 6 3

• Bravo panowie

• 10 2

• (1)

Z Kaczką w składzie gralibyśmy o pierwszą 4! Szkoda bardzo tej sytuacji, bo dzięki temu pewne rzeczy ... by się zrównoważyły ... poprzez większą ilość kibiców na trybunach.