stat

Obrońca Lechii opuści początek sezonu

Steven Vitoria powołany na Puchar CONCACAF

19 czerwca 2017, 16:45
ras.

Lechia Gdańsk

Steven Vitoria opuści pierwsze mecze Lechii Gdańsk w przyszłym sezonie ekstraklasy. Kanadyjski obrońca otrzymał powołanie do reprezentacji swojego kraju na turniej o Złoty Puchar CONCACAF w Stanach Zjednoczonych. Faza grupowa potrwa od 7 do 14 lipca, a w razie awansu do finału, Vitoria może zakończyć turniej dopiero 26 lipca, gdy Lechia będzie szykowała się do 3. kolejki ligowej. Obrońca będzie musiał budować swoją pozycję w Gdańsku od nowa, gdyż ze względu na zgrupowanie kadry opuści też obóz przygotowawczy Lechii.Ostatnie tygodnie są wyjątkowe dla Stevena Vitorii. Kanadyjski obrońca o portugalskich korzeniach najpierw wskoczył do podstawowego składu Lechii Gdańsk na cztery ostatnie mecze grupy mistrzowskiej ekstraklasy i przyłożył rękę do tego, że biało-zieloni nie stracili w nich żadnej bramki. Zaraz po zakończeniu sezonu udał się na Karaiby, aby wziąć ślub kościelny ze swoją żoną Marlyne.

TRZY WESELA W ZESPOLE LECHII GDAŃSK

Teraz Steven otrzymał od selekcjonera Octavio Zambrano powołanie do reprezentacji Kanady na turniej o Złoty Puchar CONCACAF 2017. Rywalizacja o mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów odbędzie się w Stanach Zjednoczonych od 7 do 26 lipca. W turnieju zagra 12 drużyn, a Kanadyjczycy w fazie grupowej zmierzą się z Gujaną Francuską (7 lipca w New Jersey), Kostaryką (11 lipca w Houston) i z Hondurasem (14 lipca w Dallas).

Do ćwierćfinałów, zaplanowanych na 19 i 20 lipca awansują po dwie najlepsze drużyny z trzech grup eliminacyjnych oraz dwie najlepsze spośród zespołów z trzecich miejsc. Półfinały turnieju rozegrane zostaną 22 i 23 lipca, zaś finał 26 lipca w Santa Clarze. Bez względu na wynik jaki osiągną Kanadyjczycy, Vitorii na pewno zabraknie na inaugurację sezonu, gdy Lechia zagra na wyjeździe z Wisłą Płock (termin I kolejki to od 13 do 17 lipca). W razie wyjścia z fazy grupowej, Vitoria będzie w Stanach także gdy Lechia będzie rozgrywać drugi pojedynek, przeciwko Cracovii w Gdańsku.

PRZECZYTAJ JAK STEVEN VITORIA OPOWIADAŁ O ŁĄCZENIU OBOWIĄZKÓW REPREZENTACYJNYCH Z KLUBOWYMI

Vitoria teoretycznie może opuścić dwa mecze, gdyż 3. kolejkę zaplanowano na dni 28-31 lipca. Choć w udzielonym nam wywiadzie Steven podkreślał, że dobrze radzi sobie z podróżami pomiędzy kontynentami, trudno sobie wyobrazić, aby trener Piotr Nowak od razu brał go pod uwagę przy ustalaniu składu. Tym bardziej, że obrońcy zabraknie także na obozie przygotowawczym Lechii. Biało-zieloni od 26 czerwca do 8 lipca trenować będą w Gniewinie. Natomiast Vitoria na zgrupowanie reprezentacji w uda się 28 czerwca do Toronto. Wszystko wskazuje zatem na to, że Steven będzie musiał budować swoją pozycję w Lechii od nowa.

SPRAWDŹ TERMINARZ EKSTRAKLASY W SEZONIE 2017/18

Przypomnijmy, że nie będzie on jedynym zawodnikiem, z którego trener Nowak nie będzie mógł skorzystać na początku sezonu. Cztery mecze zawieszenia odcierpieć będzie musiał Sławomir Peszko, którego Komisja Ligi ukarała za brutalny faul na Vadisie Odjidja-Ofoe podczas ostatniego meczu minionych rozgrywek przeciwko Legii w Warszawie.

Steven Vitoria

Steven Vitoria

Dane:

ur.:
1987-01-11
wzrost.:
195
Ocena z sezonu:
2.22 (900 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

ras.