Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 0:5. Hokeiści rozbici w trzeciej tercji

Rafał Sumowski
29 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Po stracie bramki w pierwszej minucie meczu z Cracovią, Stoczniowiec długo bronił się przed kolejną. Rywale ponownie ukąsili w ostatniej tercji, ale za to aż czterokrotnie. Po stracie bramki w pierwszej minucie meczu z Cracovią, Stoczniowiec długo bronił się przed kolejną. Rywale ponownie ukąsili w ostatniej tercji, ale za to aż czterokrotnie.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał u siebie z Comarch Cracovią 0:5 (0:1, 0:0, 0:4 ). Po bramce straconej w pierwszej minucie spotkania, gdańszczanie skutecznej bronili się przed kolejną, pomimo przewagi gości. "Pasy" wyższy bieg wrzuciły w ostatniej tercji, w której Michał Kieler musiał skapitulować aż czterokrotnie. W niedzielę o godz. 17 Stoczniowiec zagra na wyjeździe z Energą Toruń.

0:1 Murphy as. Goodwin - Kapica 00:38
0:2 Nemec as. Doherty (5 na 4) 44:25
0:3 Csamango as. Kamiński - Drzewiecki 45:28
0:4 Ignatowicz as. Kapica - Murphy (5 na 4) 49:10
0:5 Doherty 58:48

STOCZNIOWIEC: Kieler; Mateusz Rompkowski, Żurawski - Strużyk, Pesta, Stasiewicz; Wala, Lesniak - Vitek, Mocarski, Zając; Liskiewicz, Maciej Rompkowski - Maciej Rybak, Sadowski, Wołoszyk; Niedźwiecki, Lehmann - Drąg, Drozd-Niekurzak, Bondarenko

Cracovia: Kowalówka; Dudas, Ignatowicz - Murphy, Goodwin, Kapica; Doherty, Jezek - Ferrara, Welsh, Nejezchleb; Gula, Gutwald - Tiala, Nemec, Franek; Brynkus, Gosztyła - Drzewiedki, Csamango, Kamiński

Piątkowy mecz w małej Hali Olivia rozpoczął się dla Stoczniowca koszmarnie. Michał Kieler skapitulował już po 38 sekundach gry po strzale Darcy'ego Murphy'ego. Bramkarz, który z początkiem lutego przeniesie się w ramach wypożyczenia do JKH GKS Jastrzębia, do końca premierowej tercji interweniował jeszcze piętnaście razy i nie dał się pokonać. Gdańszczanie nie byli jednak w stanie porządnie zagrozić rywalom. Dość wspomnieć, że vis-a-vis Kielera Robert Kowalówka musiał interweniować w ciągu tych 20 minut zaledwie ośmiokrotnie.

Stoczniowiec Gdańsk. Michał Kieler rusza po trofea

Po drugiej tercji statystyka celnych strzałów wynosiła już 38 do 13 na korzyść gości. Tuż przed kolejną przerwą po strzale Jeremy'ego Welsha i kolejnej interwencji Kielera, na bramkarza wpadł powracający pod własną bramkę Mateusz Strużyk a z głowy "Kilera" spadł kask. Na szczęście po chwili golkiper Stoczniowca mógł wznowić grę.

Żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać okresów gry w przewadze. Choć Stoczniowiec kończył drugą partię w osłabieniu, zdołał się wybronić i na 20 minut przed końcem nadal tracił do "Pasów" ledwie bramkę, mimo ogromnej przewagi rywali w strzałach.

Worek z bramkami krakowianie rozwiązali w ostatniej odsłonie meczu. W nieco ponad 5 minut zaliczyli trzy trafienia z rzędu. Najpierw celnym uderzeniem z dystansu podczas gry w przewadze zaskoczył Kielera Erik Nemec. Chwilę później gumę pod poprzeczkę załadował Stephan Csamango a następnie Maksim Ignatowicz wykorzystał kolejne osłabienie gdańszczan.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale akcję Josefa VitkaKrystiana Mocarskiego zatrzymał Kowalówka. Cracovia przypominała natomiast rozpędzoną lokomotywę i w ostatnich minutach spotkania bramka gdańszczan została wręcz zasypana kolejnymi uderzeniami. Kieler miał ręce pełne roboty i choć wykazał się kilkoma udanymi interwencjami, wreszcie skapitulował po raz piąty. Wynik spotkania ustalił Taylor Doherty.

Dla Stoczniowca była to już 29 porażka w tym sezonie. W niedzielę gdańszczan czeka wyjazdowy mecz w Toruniu. O godz. 17 podopieczni Krzysztofa Lehmanna zagrają z miejscową Energą.

10 Stoczniowiec Gdańsk 31 2 0 0 29 35:156 6
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2021-01-29