Michał Kieler nowym bramkarzem hokeistów Stoczniowca Gdańsk

3 lipca 2020, 16:00
dak.

Stoczniowiec Gdańsk

Michał Kieler został nowym hokeistą Stoczniowca Gdańsk. 24-latek podpisał trzyletni kontrakt. Bramkarz jest znany gdańskim kibicom, bo w sezonie 2016/17 występował w Automatyce.Michał Kieler będzie bramkarzem Stoczniowca Gdańsk w najbliższym sezonie hokej ekstraligi. Dla hokeisty to powrót nad morze po trzech latach. Wcześniej grał dla Automatyki w sezonie 2016/17. Wystąpił wówczas w 23 meczach, w których wybronił 575 z 659 strzałów. Był to dla niego drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej po transferze z Zagłębia Sosnowiec.

Mateusz Rompkowski: Miałem ofertę z PKH. Kontrakt w Stoczniowcu na 5 latNastępnie golkiper przeniósł się do zespołu PGE Orlik Opole, natomiast ostatnie dwa spędził w GKS Katowice. Nie zaliczy ich jednak do udanych, gdyż łącznie wystąpił w nim tylko w ośmiu ligowych meczach.

Michał Kieler

Michał Kieler

Dane:

ur.:
1995-07-20
wzrost.:
184
waga.:
100
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Warto wspomnieć, że 24-latek został właśnie powołany do 34-osobowej kadry Polski. W dniach 19-26 lipca, reprezentacja przebywać będzie na obozie w Warszawie. W tym czasie zostaną również przeprowadzone badania wydolnościowe w Instytucie Sportu. Na liście znalazł się także Szymon Marzec, były już gracz Lotos PKH Gdańsk, a obecnie GKS Tychy.

Bagiński, Chmielewski i Marzec oburzeni sytuacją w Gdańsku. Miasto nie uratuje PKHKieler to trzeci zawodnik, który dołączył do wracającego do ekstraligi Stoczniowca Gdańsk. Przypomnijmy, że wcześniej klub zakontraktował Mateusza Rompkowskiego oraz Josefa Vitka. W lipcu, w zespole Stoczniowca będzie trenowało 27 hokeistów.

Ruchy transferowe Stoczniowca Gdańsk przed sezonem 2020/21
Przyszli: Michał Kieler (pozycja: bramkarz, poprzedni klub: GKS Katowice, kontrakt na 3 lata), Mateusz Rompkowski (obrońca, Comarch Cracovia, kontrakt na 5 lat), Josef Vitek (napastnik, Lotos PKH Gdańsk, kontrakt na 3 lata)

Zostają: Krzysztof Lehmann (trener), Wiktor Soliński (bramkarz), Mikołaj Szczepkowski (bramkarz), Tobiasz Kuźnicki (bramkarz), Bartosz Liśkiewicz (obrońca), Gilbert Leśniak (obrońca), Kacper Fruczek (obrońca), Tomasz Iwanow (obrońca), Michał Naróg (obrońca), Wiktor Wenz (obrońca), Jakub Wala (obrońca), Wiktor Trzebiatowski (napastnik), Bartosz Wołoszyk (napastnik), Krystian Mocarski (napastnik), Szymon Łabinowicz (napastnik), Mikołaj Krasakiewicz (napastnik), Filip Ananiew (napastnik), Oskar Hadowski (napastnik), Adam Laskowski (napastnik), Kamil Zalewski (napastnik), Dimitri Szczerbakow (napastnik), Paweł Pluciński (napastnik), Kacper Niedźwiecki (napastnik), Mateusz Strużyk (napastnik), Dimitri Bandarenka (napastnik)

Może odejść: Igor Smal (napastnik)

Mogą zostać: Arseni Żurawski (obrońca, wypożyczenie z Dynamo Mińsk), Andrei Samsonowicz (obrońca, przechodzi rehabilitację)

dak.