Stoczniowiec Gdańsk. Mecze odwołane, podejrzenia koronawirusa

14 października 2020, 17:30
Rafał Sumowski
aktualizacja:22:31 (14 października 2020)

Stoczniowiec Gdańsk

Hokeiści Stoczniowca pozostają bez wygranej, a w dodatku zespół zmaga się z plagą problemów zdrowotnych. Czy nowy sponsor doda skrzydeł drużynie? Więcej zdjęć (1)

Hokeiści Stoczniowca pozostają bez wygranej, a w dodatku zespół zmaga się z plagą problemów zdrowotnych. Czy nowy sponsor doda skrzydeł drużynie?

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Hokeiści Stoczniowca pozostają bez wygranej, a w dodatku zespół zmaga się z plagą problemów zdrowotnych. Czy nowy sponsor doda skrzydeł drużynie?

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Zaplanowane na piątek i niedzielę wyjazdowe mecze Stoczniowca Gdańsk z JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice zostały odwołane. W zespole hokeistów pojawiły się podejrzenia koronawirusa. Są jednak i dobre wieści dla zespołu. Klub pozyskał sponsora strategicznego. Umowa z Olivia Business Centre została podpisana na ten sezon. Strony nie podały jej wartości, ale logo sponsora znajdzie się m.in. na strojach drużyny.

Aktualizacja, godz. 22:31

Najbliższe mecze hokeistów Stoczniowca Gdańsk zostały odwołane w związku z podejrzeniem przypadków koronawirusa w zespole. Wyjazdowe spotkania z Jastrzębiem i GKS Katowice odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

- Przypadków jest kilka. To typowe objawy przeziębienia, ale dmuchamy na zimne, stąd uzgodnienia z władzami Polskiej Hokej Ligi - informuje prezes Maciej Turnowiecki.Hokeiści Stoczniowca Gdańsk w dziesięciu meczach doznali dziesięciu porażek, a w dwóch ostatnich nie zdobyli nawet bramki. Na domiar złego w zespole Krzysztofa Lehmanna przed wyjazdowymi meczami z JKH GKS Jastrzębiem (piątek, godz. 18) i GKS Katowice (niedziela, godz. 17) panuje istny szpital.

Na problemy zdrowotne narzeka w tej chwili aż sześciu zawodników. Bartosz Wołoszyk ma złamaną rękę, Mateusz Strużyk narzeka na uraz pleców, Szymon Łabinowicz ma kontuzję barku a Josef Vitek jest przeziębiony.

Stoczniowiec Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 0:6. Relacja, ocenyNajwcześniej w tym tygodniu treningi na lodzie po urazach wznowić mają Dawid Maciejewski (naderwany mięsień przywodziciela) i Michał Rybak (uraz biodra i pachwiny).

- Trochę mamy tych kontuzji i jest problem z grą na cztery piątki. Cały czas nabieramy doświadczenia i wierzę, że będzie ono procentowało z każdym meczem. Staram się jak mogę, abyśmy tracili jak najmniej bramek. Sami nic nie strzeliliśmy w ostatnich dwóch spotkaniach, ale zwróćmy uwagę na to, że graliśmy z mistrzem i wicemistrzem kraju. Z takim rywalem musisz wykorzystać każdą okazję, którą sobie wypracujesz. Jest ciężko o punkty, ale nie możemy się zadręczać. Liczymy na to, że w końcu przyjdą - mówi bramkarz Stoczniowca Michał Kieler, który sam musiał przerwać treningi na dwa dni i podleczyć lekkie przeziębienie.
Są też dobre wieści dla gdańskich hokeistów. Klub pozyskał sponsora strategicznego - Olivia Business Centre.

- Angażujemy się we wsparcie różnych dyscyplin na Pomorzu: żeglarstwa, piłki nożnej czy siatkówki. Umowa ze Stoczniowcem dotyczy najbliższego sezonu. Czas pokaże jak będzie się rozwijała ta współpraca - mówi nam Krzysztof Król, odpowiedzialny za kontakt z mediami w OBC.
Logotyp kluczowego partnera znajdzie się na strojach i kaskach drużyny oraz na galeriach i bandach Hali Olivia. Strony nie podały wartości umowy.

- Cieszymy się tym bardziej, że filozofia i pomysł budowania naszej drużyny głównie w oparciu o lokalne środowisko hokejowe zostaje doceniona przez tak możnego partnera. Markę Stoczniowiec z marką OBC łączy teraz wspólny cel - rozwój sportu a przede wszystkim rozwój jednej z najbardziej widowiskowych i emocjonujących dyscyplin sportowych - hokeja na lodzie. Sprawdziliśmy się już w boju współpracując wcześniej przy kilku akcjach na rzecz lokalnej społeczności. Pochodzimy z Oliwy, darzymy się szacunkiem i zaufaniem. Wsparcie w trudnych czasach zapewnia możliwość z jednej strony komfortu w pracy nad projektem z drugiej jeszcze większą mobilizację i odpowiedzialność. Dziś bez mecenatu ciężko jest zaistnieć w profesjonalnym sporcie. Ze wsparciem mecenasa z kolei można zapisać piękne karty w historii sportowej Gdańska i klubu - mówi Maciej Turnowiecki, prezes GKH Stoczniowiec SA, spółki zarządzającej ligową drużyną.

Tabela po 10 kolejkach

Polska Hokej Liga

Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy 10 9 0 0 1 43:26 27
2 JKH GKS Jastrzębie 9 7 0 0 2 35:18 21
3 Re-Plast Unia Oświęcim 9 6 0 2 1 34:16 20
4 Energa Toruń 8 6 0 0 2 24:11 18
5 GKS Katowice 8 3 2 0 3 21:17 13
6 Tauron Podhale Nowy Targ 9 3 2 0 4 25:23 13
7 Comarch Cracovia 9 3 1 2 3 24:26 13
8 Ciarko STS Sanok 10 2 1 0 7 16:26 8
9 Zagłębie Sosnowiec 10 1 0 2 7 19:42 5
10 STOCZNIOWIEC GDAŃSK 10 0 0 0 10 14:50 0

W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.

Tabela wprowadzona: 2020-10-11
terminarz i tabela ligowa »

Wyniki 10 kolejki

STOCZNIOWIEC GDAŃSK – Re-Plast Unia Oświęcim 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
GKS Tychy – Ciarko STS Sanok 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
GKS Katowice - KH Energa Toruń, przełożony ze względu na zakażenie koronawirusem o trenera gości