Stoczniowiec Gdańsk nie zagra bez trenerów. Mecz z Podhalem przełożony

22 października 2020, 13:00
Rafał Sumowski

Stoczniowiec Gdańsk

Mateusz Rompkowski (z prawej) pod nieobecność trenerów Krzysztofa Lehmanna i Josefa Vitka poprowadził środowy trening hokeistów Stoczniowca. Więcej zdjęć (1)

Mateusz Rompkowski (z prawej) pod nieobecność trenerów Krzysztofa Lehmanna i Josefa Vitka poprowadził środowy trening hokeistów Stoczniowca.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Mateusz Rompkowski (z prawej) pod nieobecność trenerów Krzysztofa Lehmanna i Josefa Vitka poprowadził środowy trening hokeistów Stoczniowca.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Zaplanowany na piątek mecz Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk został przełożony na wtorek 27 października. Gdańscy hokeiści dopiero w środę wrócili do treningów i to w okrojonym składzie a zajęcia poprowadził Mateusz Rompkowski. Do poniedziałku w izolacji przebywa bowiem drugi trener Josef Vitek, który miał zastąpić Krzysztofa Lehmanna. Pierwszy szkoleniowiec zakończy kwarantannę w niedzielę, tuż przed planowanym w Gdańsku meczem z Comarch Cracovią. Powołanie do reprezentacji Polski otrzymał bramkarz Michał Kieler.Rozgrywki hokeja wznowione. Trener Krzysztof Lehmann na kwarantannieStoczniowiec Gdańsk w okrojonym składzie wrócił do treningów po przerwie spowodowanej przypadkami koronawirusa w zespole. Część hokeistów przebywa jeszcze w izolacji, a zajęcia poprowadził Mateusz Rompkowski. Doświadczony obrońca zastąpił w tej roli Josefa Vitka.

Drugi szkoleniowiec miał zastąpić pierwszego trenera Krzysztofa Lehmanna, który przebywa na kwarantannę i wróci dopiero na niedzielny mecz z Comarch Cracovią. Vitek sam został jednak poddany kilkudniowej izolacji, która zakończy się w poniedziałek. Jej powód to pojawienie się zakażenia w przedszkolu, do którego chodzi syn zawodnika.

Stoczniowiec Gdańsk. Mecze odwołane, podejrzenia koronawirusaTo oraz fakt, że trzech hokeistów czeka na wyniki środowych testów na koronawirusa, sprawia że Stoczniowiec poprosił o przełożenie spotkania z Podhalem. Zamiast w piątek odbędzie się ono we wtorek, choć godzina rozpoczęcia meczu nie została jeszcze potwierdzona. Na razie zgodnie z planem ma odbyć się za to niedzielny mecz z Cracovią.

Są i dobre wiadomości dla Stoczniowca. Do Gdańska przyszło kolejne powołanie do reprezentacji Polski dla Michała Kielera. Golkiper pojedzie na rozpoczynające się 1 listopada zgrupowanie do Jastrzebia-Zdroju. Podopieczni selekcjonera Roberta Kalabera 5 i 7 listopada zagrają towarzysko z Węgrami w Budapeszcie.

Reprezentacja Polski na towarzyskie mecze z Węgrami:
Bryk Mateusz (JKH GKS Jastrzębie), Ciura Bartosz (GKS Tychy), Czernik Michał (Zagłębie Sosnowiec), Dziubiński Krystian (Neman Grodno, Białoruś), Jaśkiewicz Oskar (Neman Grodno, Białoruś), Kapica Damian (Comarch Cracovia), KIELER MICHAŁ (STOCZNIOWIEC GDAŃSK), Komorski Filip (GKS Tychy), Kostek Arkadiusz (JKH GKS Jastrzębie), Krawczyk Oskar (GKS Katowice), Krężołek Patryk (GKS Katowice), Kruczek Maciej (GKS Katowice), Łyszczarczyk Alan (Tauron Podhale Nowy Targ), Marzec Szymon (GKS Tychy), Mroczkowski Christian (GKS Tychy), Murray John (GKS Tychy), Pasiut Grzegorz (GKS Katowice), Paś Dominik (JKH GKS Jastrzębie), Przygodzki Martin (Re-Plast Unia Oświęcim), Starzyński Filip (GKS Katowice), Szurowski Damian (Comarch Cracovia), Tomasik Damian (TAURON PODHALE Nowy Targ), Urbanowicz Maciej (JKH GKS Jastrzębie), Wajda Patryk (GKS Katowice), Zygmunt Paweł (HC Litvinov, Czechy).


Typowanie zakończone 1 pkt.

Polska Hokej Liga
25 października 2020, godz. 17:00

Tak typowano 206 typowań

3% STOCZNIOWIEC Gdańsk
0% REMIS
97% Comarch Cracovia