Rozgrywki hokeja wznowione. Stoczniowiec Gdańsk ma trenera na kwarantannie

20 października 2020, 12:00
Rafał Sumowski

Stoczniowiec Gdańsk

W środę hokeiści Stoczniowca wznowią treningi, a w piątek zagrają ligowy mecz. Do niedzieli muszą radzić sobie bez pierwszego trenera, gdyż Krzysztof Lehmann (na zdjęciu z tyłu), dopiero w niedzielę zakończy kwarantannę. Więcej zdjęć (1)

W środę hokeiści Stoczniowca wznowią treningi, a w piątek zagrają ligowy mecz. Do niedzieli muszą radzić sobie bez pierwszego trenera, gdyż Krzysztof Lehmann (na zdjęciu z tyłu), dopiero w niedzielę zakończy kwarantannę.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

W środę hokeiści Stoczniowca wznowią treningi, a w piątek zagrają ligowy mecz. Do niedzieli muszą radzić sobie bez pierwszego trenera, gdyż Krzysztof Lehmann (na zdjęciu z tyłu), dopiero w niedzielę zakończy kwarantannę.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Polska Hokej Liga postanowiła kontynuować rozgrywki, pomimo coraz częstszych przypadków koronawirusa. Stoczniowiec Gdańsk w środę wróci do treningów, mimo to trener Krzysztof Lehmann do końca tygodnia przebywać będzie na kwarantannie. 23 października Stoczniowiec rozegra wyjazdowy mecz z Podhalem Nowy Targ, a drużynę poprowadzi grający drugi szkoleniowiec - Josef Vitek.Ze względu na dodatni wynik testu na koronawirusa u trenera Krzysztofa Lehmanna oraz podejrzenia kolejnych przypadków w zespole, Stoczniowiec odwołał dwa ostatnie spotkania wyjazdowe z JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice. Nowe terminy tych spotkań wyznaczono na 11 i 30 listopada.

- Zawiesiliśmy treningi a zawodnikom zaleciliśmy zachowanie środków bezpieczeństwa, a ja sam zostałem poddany kwarantannie. Poza lekkim bólem głowy, przechodzę zakażanie raczej bezobjawowo - mówi nam trener Lehmann, który kwarantannę zakończy w niedzielę.

Stoczniowiec Gdańsk. Mecze odwołane, podejrzenia koronawirusaJeszcze w poniedziałek podczas wideokonferencji przedstawicieli klubów Polskiej Hokej Ligi, zastanawiano się czy nie wstrzymać sezonu na okres dwóch tygodni. Zdecydowano jednak, że rozgrywki nie zostaną przerwane.

Stoczniowiec do zajęć wróci w środę 21 października. Natomiast już w piątek o godz. 18 zgodnie z planem, rozegra wyjazdowy mecz z Podhalem Nowy Targ.

- Nie jest to komfortowa sytuacja, ale nie chcemy przekładać kolejnych spotkań, bo terminów jest mało. Drużynę w tym meczu poprowadzi Josef Vitek, który będzie pełnił rolę grającego trenera. Ja wrócę na niedzielny mecz z Comarch Cracovią - wyjaśnia trener Lehmann.

Typowanie zakończone 1 pkt.

Polska Hokej Liga
27 października 2020, godz. 18:00

Tak typowano 247 typowań

99% Tauron Podhale Nowy Targ
0% REMIS
1% STOCZNIOWIEC Gdańsk