Stoczniowiec Gdańsk wznawia treningi. Nie ma koronawirusa, jest Jakub Stasiewicz

5 sierpnia 2020, 20:20
Rafał Sumowski

Stoczniowiec Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Mecze reprezentacji Polski w Trójmieście z kibicami? Coraz mniejsze szanse

Michał Kieler otrzymał negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. To oznacza, że hokeiści Stoczniowca Gdańsk od czwartku wracają do treningów. Do drużyny dołączy Jakub Stasiewicz, który podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.Michał Kieler testom na koronawirusa poddać się musiał po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski, po którym u jedenastu hokeistów zdiagnozowano obecność SARS-CoV-2. Gdyby i u bramkarza wynik był dodatni, cały zespół Stoczniowca Gdańsk musiałby zostać poddany testom i przejść kwarantannę.

Stoczniowiec Gdańsk zawiesił treningiNa szczęście tak się nie stało. "Kiler" w środę otrzymał wynik negatywny, a to oznacza, że od czwartku podopieczni Krzysztofa Lehmanna wracają do pracy.

Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy pod koniec lipca. Do drużyny dołączy Jakub Stasiewicz. Niespełna 27-letni napastnik jest wychowankiem Stoczniowca. Ostatnie trzy sezony spędził w PKH Gdańsk, który przed tym sezonem wycofał się z rozgrywek. Wcześniej grał również dla m.in. dla Nesty Toruń, JKH GKS Jastrzębia i Polonii Bytom.

Jakub Stasiewicz negocjuje ze Stoczniowcem GdańskW minionym sezonie Polskiej Hokej Ligi zdobył 3 bramki i 9 asyst w 44 meczach. Lepiej prezentował się we dwóch wcześniejszych sezonach - 8 bramek i 6 asyst w 2018/19 oraz 10 bramek i 8 asyst w sezonie 2017/18 (dane za hokej.net).

- Bardzo cieszymy się z powrotu Kuby. Idealnie wpisuje się w naszą filozofię budowy zespołu. Jest wychowankiem i ma już spore doświadczenie w PHL, którym wspomoże zespół. w dodatku jego ojciec pracuje w Gdańsku jako szkoleniowiec młodzieży - mówi Maciej Turnowiecki, prezes hokejowej spółki, a jednocześnie dyrektor sportowy GKS Stoczniowiec i członek zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Terminarz Polskiej Hokej Ligi 2020/21Stasiewicz podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia. To kolejny zawodnik, który po rozwiązaniu PKH Gdańsk zdecydował się podpisać umowę z wracającym do krajowej elity Stoczniowcem. Wcześniej na taki krok zdecydowali się Josef Vitek, Filip Pesta i Oskar Lehmann.

Stoczniowiec na lód ma wyjechać 10 sierpnia, gdy tylko zostanie zmrożona tafla w "Olivii". W planach są na razie dwa mecze sparingowe z Energą Toruń. 22 sierpnia Stoczniowiec ma zagrać na wyjeździe a 29 sierpnia u siebie.

Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi 2020/21 gdańszczanie mają rozpocząć w piątek 11 września wyjazdowym meczem z wicemistrzem Polski Re-Plast Unią Oświęcim. 13 września Stoczniowiec zagra natomiast na własnej tafli z JKH GKS Jastrzębiem.

Ruchy transferowe Stoczniowca Gdańsk przed sezonem 2020/21:Przyszli: Jakub Stasiewicz (pozycja: napastnik, poprzedni klub: Lotos PKH Gdańsk, umowa na rok z opcją przedłużenia, )Filip Pesta (napastnik, Lotos PKH Gdańsk, umowa na rok z opcją przedłużenia), Michał Rybak (napastnik), Maciej Rybak (napastnik, obaj Naprzód Janów, kontrakty na 5 lat), Oskar Lehmann (obrońca, Lotos PKH Gdańsk, kontrakt na rok z opcją przedłużenia), Dawid Maciejewski (obrońca, bez klubu, kontrakt na rok z opcją przedłużenia), Michał Kieler (bramkarz, GKS Katowice, kontrakt na 3 lata), Mateusz Rompkowski (obrońca, Comarch Cracovia, kontrakt na 5 lat), Josef Vitek (napastnik, Lotos PKH Gdańsk, kontrakt na 3 lata)

Zostają:
trener - Krzysztof Lehmann
bramkarze - Wiktor Soliński, Mikołaj Szczepkowski
obrońcy - Bartosz Liśkiewicz, Gilbert Leśniak, Kacper Fruczek, Wiktor Wenz, Jakub Wala
napastnicy - Wiktor Trzebiatowski, Bartosz Wołoszyk, Krystian Mocarski, Szymon Łabinowicz, Mikołaj Krasakiewicz, Adam Laskowski, Kacper Niedźwiecki, Mateusz Strużyk, Dimitri Bondarenko, Daniel Drąg

Mogą zostać: Dimitr Szczerbakow (napastnik), Artiom Żurawski (obrońca, paszport: Białoruś), Arseni Żurawski (napastnik, Białoruś, wypożyczenie z Dynamo Mińsk), Andrei Samsonowicz (obrońca, Białoruś, przechodzi rehabilitację)

Odeszli: Igor Smal (napastnik, Zagłębie Sosnowiec), Michał Naróg (obrońca, wykupienie kontraktu, Zagłębie Sosnowiec)

Stoczniowiec Gdańsk - aktualna kadra