Stukonis pierwszym zimowym nabytkiem gdynian

21 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Dominik Lemanek z karnego strzelił w poprzeczkę, a Bałtyk zakończył sparing z Jagiellonią bez honorowego gola. Dominik Lemanek z karnego strzelił w poprzeczkę, a Bałtyk zakończył sparing z Jagiellonią bez honorowego gola.

Piłkarze Bałtyku zwłaszcza do przerwy dzielnie poczynali sobie w sparingu z Jagiellonią Białystok, a Dominik Lemanek zmarnował okazję na gola, strzelając z karnego w poprzeczkę. Ostatecznie II-ligowiec na Narodowym Stadionie Rugby przegrał z drużyną ekstraklasy 0:3 (0:1). Nowym piłkarzem gdyńskiego klubu został Kacper Stukonis, defensywny pomocnik, niespełna 21-letni wychowanek Pogoni Barlinek

.

Rasiak 18, Arłukowicz 64, Kalista 82

BAŁTYK: Matysiak (65 Fabiański) - Lemanek (75 Święcki, 83 Byczkowski), Martyniuk, Benkowski (65 Pettke), Dettlaff (46 Filipiak) - Król, Stukonis - Bułka (60 Wysocki), Stępień (45 Jurga, 65 Kowalczuk), Wilczewski (55 Hinc) - Włodarczyk (55 Frankowski).

JAGIELLONIA (pierwsza połowa): Ptak - Bartczak, Cionek, Nowotka - Kupisz, Gigauri, Tymiński, Burhardt, Dżalamidze - Frankowski, Rasiak.
(druga połowa): Baran - Norambuena, Porębski, Pejović - Kalista, Arłukowicz, Kostuch, Ćetković, Seratlić - Pawłowski, Zubowicz

-Pierwszej połowy nie mamy się co wstydzić. Graliśmy jak równy z równym. Potwierdziło się, że musimy szukać lepszego bramkarza, bo błędy Matysiaka tak dzisiaj, jak i jesienią były dla nas kosztowne - przyznał Adam Topolski, szkoleniowiec. Bałtyku.

W 18. minucie Marcin Matysiak nie zdołał utrzymać piłki w rękach po dośrodkowaniu z wolnego Marcina Burkhardta. Z jego błędu skorzystał Grzegorz Rasiak, strzelając do pustej bramki.

Już zapadła decyzja, że w poniedziałek na testy przyjedzie rezerwowy bramkarz Zawiszy. Łukasz Zapała ma 22 lata, w II lidze zadebiutował wiosną ubiegłego roku, właśnie gdy w Bydgoszczy jego trenerem był Topolski.

Jagiellonia postawiła w Gdyni od pierwszych minut na atak. W obu połowach Tomasz Hajto ustawiał do tego stopnia ofensywnie skład, że w "11" było tylko po trzech obrońców. Pole do popisu otrzymali zwłaszcza środkowi pomocnicy, których w Białymstoku jest aż nadto.

Mimo to w ostatnich minutach przed przerwą to Bałtyk osiągnął przewagę. Jej efektem był rzut karny, który został podyktowany za faul na Pawle Królu. Do jedenastki podszedł Lemanek. Uderzył lekko, technicznie, położył bramkarza, ale piłkę posłał w poprzeczkę!"Co, ty kur... robisz" - taki okrzyk z trenerskiej ławki Bałtyku skomentował to uderzenie.

-Strzelił jak niegdyś Panenka, ale byłby wielki, gdy piłka wpadła do siatki. Widać, że nie jest wielki, a nas brak gola pozbawił szans na pokuszenie się o lepszy wynik. Po przerwie postawiłem na młodzież, aby przekonała się, ile brakuje jej do ekstraklasy. Takie jest nasze zresztą zamierzenie na tę rundę. Chciałbym mieć 12-13 piłkarzy do gry, a reszta młodzież, bo nie stać nas pod względem finansowym na liczniejszą kadrę - przyznaje trener Topolski.

Po przerwie najbliżej gola dla Bałtyku był Tomasz Kowalczuk. 21-letni pomocnik z Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań posłał piłkę z wolnego w poprzeczkę w 72. minucie.

W drugiej połowie Jagiellonia panowała już niepodzielnie. Efektem były dwa kolejne trafienia. Grzegorz Arłukowicz przymierzył z wolnego z około 25 metrów, a piłka odbiła się od muru i kompletnie zmyliła Matysiaka.

Natomiast trzeci raz piłkę z bramki Bałtyku wyciągał już Arkadiusz Fabiański. Młodszy brat golkipera Arsenalu Londyn nic nie mógł wskórać w 82. minucie, gdyż Mirosław Kalista strzelał z dwóch metrów po tym, gdy gdyńską defensywę wymanewrował Emir Seratlić.

W Bałtyku wystąpiło pięciu nowych piłkarzy. Pechowo zakończył występ Igor Jurga. 21-letni napastnik z Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań, który jesień spędził w Chojniczance, opuścił boisko po 20 minutach gry, gdyż został uderzony w głowę. Zresztą około 80 minut zrobiło się "gorąco", gdyż doszło do przepychanki niemal wszystkich piłkarzy.

-Stukonis jest już naszym piłkarzem. Chcemy również pozyskać Bułkę i Stępnia. Nadal szukamy bramkarza i napastnika. W środę chciałbym sprawdzić Amerykanina Lawrence'a Papaleo, który na razie pauzuje z powodu drobnego urazu - wyjaśnia trener Topolski.

Przypomnijmy, że Kacper Stukonis jest wychowankiem Pogoni Barlinek. 18 maja skończy 21 lat, a zatem będzie mógł grać wiosną w Bałtyku na prawach młodzieżowca.

Natomiast Krzysztofa BułkęRadosława Stępnia Bałtyk musi wypożyczyć lub wykupić z innych trójmiejskich klubów. Skrzydłowy jest piłkarzem Arki Gdynia, a środkowy pomocnik - Lechii Gdańsk.

• 52 27

• Dzisiaj tysiące kibiców Bałtyku zalało Gdynie ;)

• 41 8

• Teraz Bałtyk Gdynia !!!!

niech graja bo w lidze czeka nas trudna runda, sporo ludzi na sparingu bylo, hej Bałtyczek :)

• 37 5

• byc za Bałtykiem w Gdyni pelnej sledziowych łbów? (1)

brzmi dumnie :)

• 59 11

• prz...ane a nie dumnie

• 2 10

• niema co ubolewać Bałtyk grał jak należy

w pierwszej połowie grali składnie w drugiej grała młodzież więc wynik nie dziwi.Więcej sparingów i ogrania a będziemy rycerzami wiosny.TYLKO BAŁTYK GDYNIA

• 31 3

• Po meczu (1)

Pierwsza połowa mogła się podobać. Drugą oglądałem tylko z "obowiązku" - chwilami wiało nudą z boiska. Ożywiałem się tylko, gdy przy piłce był "Buła" (myślę, ze warto zaangażować tego zawodnika) i Stukonis (mam nadzieję, że wiosną udowodni, że jest wart tego, że gra w naszej ukochanej drużynie). Reszta testowanych zawodników, jakoś szczególnie nie zapadła mi w pamięci (pamięć dobra ale krótka). A co do bramkarzy - to ja mimo wszytko dał bym szansę Matysiakowi - ten zawodnik jakoś wzbudza moją sympatię. Fakt dziś popełnił karygodny błąd przy pierwszej bramce, ale jak mówił klasyk "tylko ten kto nic nie robi, nie popełnia błędów". Mam wielką nadzieję, że w meczu z Olimpią Grudziądz, nasz BAŁTYK zaprezentuje się lepiej, zwłaszcza w drugiej połowie.

• 20 3

• Co do Matysiaka to chyba Topolski najlepiej określił jego przydatność. A to że bramkarz jest sympatyczny ... to nie argument. Poza tym przypomnij sobie że w lidze popełnił masę takich błędów.

• 7 1

• Brawo Kadłuby !!!!!!!

Po dzisiejszym meczu jestem pełen optymizmu,tak dobrze grającego Bałtyku jak w pierwszej połowie dawno nie widziałem.Pierwsza połowa-super,drugą gdy grali już zmiennicy Jaga panowała na boisku.

• 26 5

• (1)

Rasiak strzelił gola wszystkim trójmiejskim ekipom. Niby Boazerio a trafia ;-)

• 27 0

• nad morskie powietrze mu sluzy !

możne powinien grac u nas?

• 4 0

• Rasiak katem Trójmiasta :)

• 24 0

• Pierwsza połowka fajna akcje uporządkowane i widać było myśl w tym wszystkim,w drugiej faktycznie mlodzi zmiennicy nie zdołali zawalczyć.
    W sercu Bałtyk Gdynia ukochana ma drużyna.