Sukces judoczki SGKS Wybrzeże Gdańsk. Karolina Tałach wygrała w Pucharze Świata

5 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Karolina Tałach (druga od lewej) ze złotym medalem European Tour. Karolina Tałach (druga od lewej) ze złotym medalem European Tour.

Judoczka SGkS Wybrzeże Gdańsk Karolina Tałach odniosła wielki sukces i wygrała zawody European Open w Portugalii. W Odivelas wygrała komplet czterech walk i wskoczyła na szczyt w kategorii do 63 kilogramów.

PEŁNE WYNIKI EUROPEAN TOUR W ODIVELAS (PDF.)

Świetnie tegoroczne zawody międzynarodowe rozpoczęła judoczka SGKS Wybrzeża Gdańsk, Karolina Tałach. 25-letnia zawodniczka wybrała się na zawody European Open do Portugalii i zanotowała tam komplet zwycięstwa w kategorii do 63 kg.

42. judoczka światowego rankingu zaczęła od wolnego losu. Następnie pokonała Hiszpankę, Angeles Lopez Aguillerę, później w dogrywce Japonkę, Honokę Araki, a w półfinale 16. zawodniczkę świata, Australijkę Katharinę Haecker.

KAROLINA TAŁACH W NAJLEPSZEJ DRUŻYNIE EUROPY

W finale imprezy ponownie trafiła na Hiszpankę, tym razem na Cristinę Perez Cabanę. I w tej walce okazała się lepsza i sięgnęła jako jedyna reprezentantka naszego kraju po triumf w portugalskich zawodach.

SZEŚĆ MEDALI MISTRZOSTW POLSKI 2017 DLA TRÓJMIASTA

Tałach w zeszłym roku stawała dwukrotni na podium znaczących zawodów. W mistrzostwach Polski była na trzecim miejscu. Natomiast z jej największych sukcesów warto wymienić drużynowe mistrzostwo Europy z 2016 roku i srebro wywalczone także w drużynówce, przed rokiem w Warszawie. Także w drużynie zdobyła srebrny medal mistrzostw świata 2015.