Gimnastyczka z Gdyni trzecia w show telewizyjnym

2 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najlepsze juniorki podczas Drużynowego Pucharu Polski w Gdyni. Na najwyższym stopniu podium Natalia Kozioł. Najlepsze juniorki podczas Drużynowego Pucharu Polski w Gdyni. Na najwyższym stopniu podium Natalia Kozioł.

To są bardzo udane dni dla Natalii Kozioł. Gimnastyczka artystyczna SGA Gdynia wraz z koleżankami sięgnęła po zwycięstwo w Drużynowym Pucharze Polski, a nieco wcześniej świetnie zaprezentowała się w telewizyjnym show. W programie "Super Dzieciak" 15-latka zajęła 3. miejsce, wygrywając 30 tysięcy złotych.

Tylko pięć klubów zostało sklasyfikowanych w tegorocznych zmaganiach Drużynowego Pucharu Polski. To szalenie wymagająca rywalizacja, która pokazuje jakość szkolenia na wszystkich poziomach. Na końcowy wynik składają się rezultaty osiągnięte indywidualnie w pięciu kategoriach wiekowych oraz dodatkowo w układzie zbiorowym juniorek. Do tej ostatniej konkurencji zebrały się tylko dwa kluby.

Puchar Polski zdobyła drużyna SGA Gdynia. Maksymalną liczbę punktów wywalczyły dla niej: Angela Kosoulieva, Natalia KoziołKornelia Pacholec, które wygrały indywidualnie - odpowiednio - wśród: seniorek, juniorek i juniorek młodszych. 2. miejsca zajęły: Zuzanna Ciesielska (młodziczki) oraz juniorska zbiorówka w składzie: Julia Rohde, Laura Zakreta, Monika Lewandowska, Oliwia Kozak, Zuzanan Michalik, Emilia Pacholec. Natomiast trzecia w kategorii juniorek młodszych była Marcelina Mądry.

Łącznie ekipa SGA zdobyła 93 punktów. Drugie miejsce zajął UKS Błękitna Szczecin (87 punktów), a brąz wywalczyła drużyna drugiego gdyńskiego klubu - UKS Jantar (76).

KOMPLET WYNIKÓW DPP 2015 (PDF.)

Liderką tej ekipy była Adrianna Budnik, która indywidualnie okazała się najlepsza w rywalizacji juniorek młodszych. Drugie pozycje w swoich kategoriach zajęły: Julia Wiśniewska (seniorki) i Natalia Wiśniewska (juniorki). Na trzecich pozycjach uplasowały się: Wiktoria Wójtowicz (juniorki młodsze) i Kinga Kaczor (młodziczki).

Warto podkreślić, że wszystkie gdyńskie medalistki, z wyjątkiem tej ostatniej, są uczennicami liceum, gimnazjum bądź szkoły podstawowej w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Natalia Kozioł, uczennica klasy III a gimnazjum, swoje umiejętności prezentuje nie tylko ma gimnastycznych planszach. Z powodzeniem startowała w programie telewizyjnym "Super Dzieciak". W show Polsatu 15-letnia gdynianka zajęła 3. miejsce i otrzymała czek na 30 tysięcy złotych.

Tak wyglądał finałowy występ Natalii Kozioł w programie Super Dzieciak.