Sunreef Yachts Politechnika Gdańska dostała lekcję koszykówki od Ślęzy Wrocław

14 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Maegan Conwright ponownie była najskuteczniejszą koszykarką Politechniki. Maegan Conwright ponownie była najskuteczniejszą koszykarką Politechniki.

Koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej, w pierwszym meczu przed własną publicznością w sezonie 2018/2019 przegrały ze Ślęzą Wrocław 51:83 (14:30, 20:19, 12:15, 5:19), Beniaminek Energa Basket Ligi Kobiet miał przebłyski gry, która pozwalała momentami nawiązać wyrównaną walkę z brązowym medalistą poprzedniego sezonu. Niestety miał również problemy z organizacją gry obronnej, co bezlitośnie wykorzystała Ślęza.

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA: Conwright 13 (1x3), Pyka 9, Holopainen 9 (1x3, 5 zb.), Bujniak 5 (1x3), Strzelczyk 2 oraz Gwizdała 5, Koc 4, Szymańska 2 (7 zb), Śmietańska 1, Haryńska 1, Ostrowska 0, Duszkiewicz 0

Ślęza: Burdick 16 (7 zb., 5 as.), Udodenko 15 (2x3), Colson 14 (7 as.), Palenikova 10 (8 zb.), Dobrowolska 0 oraz Kastanek 18 (3x3), Marciniak 4 (6 zb.), Miletić 4, Szybała 2, Naczk 0

W pierwszym meczu w historii w Energa Basket Ligi Kobiet w drużynie Sunreef Yachts Politechnice Gdańskiej przyszło zagrać z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, Ślęzą Wrocław. Było to dla beniaminka kolejne mocne zderzenie z EBLK.

Pierwsze punkty zdobyła dla gdańszczanek Martyna Pyka, później trafienie dołożyła Maegan Conwright (4:6) co sprawiło, że początek był obiecujący. Niestety po nim, aż do 6. minuty gospodynie nie mogły trafić do kosza. Przerwała to w końcu Martyna Koc (6:15). Rywalki nie miały problemu ze sforsowaniem defensywy Politechniki. Gdy chciały dostać się pod kosz, to robiły to. Brakowało tam kontuzjowanej Emily Potter. Nie wiadomo, kiedy i w ogóle czy, będzie gotowa do gry. I choć gdańszczankom udało się zdobyć 14 pkt, to same straciły w 10 min. ponad dwa razy więcej (14:30).

Defensywę udało się poprawić na początku drugiej kwarty. A punkty Pyki oraz Conwright zmniejszyły stratę do 18:30. Trójka Sylwii Bujniak oraz trafienie debiutującej w barwach Politechniki Martyny Koc i w 14. min. zrobiło się 23:34. Tak było już do końca kwarty. Gdańszczanki starały się zniwelować prowadzenie przyjezdnych do jednocyfrowego wyniku, ale wówczas Ślęza potrafiła skontrować i odskoczyć. Po 20 min. Politechnika przegrywała 34:49.

Druga połowa to nieco chaotyczna gra z obu stron parkietu. Drużyny popełniały proste błędy jednak to nie przeszkadzało wrocławiankom w powiększaniu prowadzenia. W 28. min. dobiło ono do 20 punktów. Dwa trafienia z rzędu Natalii Gwizdały sprawiły, że jeszcze przed czwartą kwartą udało się je zniwelować do 18 (46:64).

Problem z powrotem do obrony po niecelnych rzutach, trafienia za trzy punkty Ślęzy, gra Politechniki zawodniczkami, które debiutują na poziomie EBLK i w ostatniej części meczu mieliśmy tylko rosnącą przewagę przyjezdnych.

Wyniki 2 kolejki

• SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Ślęza Wrocław 51:83 (14:30, 20:19, 12:15, 5:19)
  • Ostrovia - ARKA GDYNIA 61:95 (13:24, 14:18, 22:22, 12:31)
  • Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 92:75 (18:12, 18:22, 41:17, 15:24)
  • Widzew Łódź - PGE MKK Siedlce 70:82 (12:17, 23:18, 20:23, 15:24)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 87:69 (20:17, 23:20, 24:14, 20:18)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 73:71 (16:10, 26:21, 18:23, 13:17)

Opinie (4)

• Rzeczywistość

Frycowe trzeba płacić nawet jak się gra z drużynami teoretycznie słabszymi.Wisła,Ślęża teraz i potem CCC to kosmos.Współczuję!

• 15 0

• Wzmocnienie Koc - 4 pkt

• 1 5

• Spokojnie to tylko pierwszy mecz

Mimo porażki dziewczyny grały momentami bardzo fajny basket, widać baaaardzo duży potencjał w tym zespole. Pierwszy sezon nie będzie łatwy, dlatego w każdym meczu trzeba nastawić się na bitwę, a jest szansa, że wojna zostanie wygrana, czyli - spokojne utrzymanie w lidze i rozwój w następnym sezonie. Dziewczyny mają charakter do grania, widać mądrą grę mimo młodego wieku, a to ważne. Trener mógłby trochę mniej machać rękoma, i klnąć, że coś nie wychodzi, bo to nie pomaga, wręcz przeciwnie, a kreować kolejne akcje, które mogą przynieść korzyść. Dziewczyny macie super team, mocne głowy i wystarczająco dużo umiejętności żeby osiągać cele na ten sezon. Pamiętajcie o jednym grajcie zespołowo i agresywnie, jakby jutra miało nie być, a zobaczycie, na jak dużo Was stać, ja w to naprawdę wierzę!!!