Szczypiorniści Arki Gdynia gorsi od MMTS. Fatalna druga połowa w Kwidzynie

6 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Po sześciu meczach Arka wciąż czeka na wygraną w Superlidze. Na zdjęciu Jackson Souza i Adam Lisiewicz. Po sześciu meczach Arka wciąż czeka na wygraną w Superlidze. Na zdjęciu Jackson Souza i Adam Lisiewicz.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia przegrali na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 19:25 (12:10). Gdynianie fatalnie zagrali w drugiej połowie, w której zanotowali dwa kosztowne przestoje i nie wykorzystali tego, że gospodarze zmarnowali w całym spotkaniu aż cztery rzuty karne.

MMTS: Dudek, Szczecina - Adamski, Grzenkowicz, Janiszewski, Krieger 2, Kryński 5, Landzwojczak, Nogowski 2, Orzechowski 1, Ossowski 1, Peret 3, Potoczny 6, Przytuła 3, Rosiak, Szczepański 2

ARKA: Michalczuk, Pieńczewski, Zimakowski - Czaja, Ćwikliński, Mollino Da Silva, Jasowicz 3, Jamioł 2, Janikowski 1, Kamyszek 4, Klapka, Lisiewicz, Olszewski 2, Przysiek 1, Rychlewski 6, Souza

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy 2:0. Mogło być wyżej, bo rzut karny przestrzelił Andrzej Kryński. Gdynianie na pierwsze trafienie czekali 5 minut, bo dopiero po tym czasie piłkę do bramki skierował rzutem w długi róg ze skrzydła Rafał Rychlewski.

Obie drużyny od początku zagrały bardzo twardo. W pierwszych 10 minutach arbiter pokazał pięć żółtych kartek. W międzyczasie za sprawą czterech trafień z rzędu, Arka wyszła na prowadzenie 5:3 po karnym Rychlewskiego.

TU ZAPOWIADALIŚMY MECZ W KWIDZYNIE. ADAM LISIEWICZ LICZYŁ NA PIERWSZE ZWYCIĘSTWO ARKI

Znakomicie w bramce spisywał się Mateusz Zimakowski, ale gdynianie zdołali powiększyć przewagę tylko o jedno trafienie. Arka zanotowała bardzo kosztowny przestój pomiędzy 20., a 25. minutą. W tym czasie gospodarze zdobyli trzy bramki i doprowadzili do wyrównania.

Tuż przed przerwą gdynianie odbili prowadzenie, ale po zmianie stron zaczęli po prostu koszmarnie. Przez 12 minut trafili tylko raz i to z karnego. W tym czasie MMTS odskoczył na 16:13. Gdyńską niemoc przerwał dopiero Krzysztof Jasowicz, który dwukrotnie trafił z koła i zbliżył Arkę na bramkę do rywali.

MMTS skontrował trzema kolejnymi zdobyczami i było już 20:16 na 10 minut do końca gry. Odpowiedział na to Robert Kamyszek, ale goście znów się zacięli. Choć kwidzynianie zmarnowali kolejny rzut karny - w poprzeczkę trafił Michał Potoczny - wypracowali przewagę 23:17.

Arka wzięła czas, a bramkę zdobył Dawid Przysiek, ale na odrabianie takich strat było za późno. Na nic zdał się obroniony karny Jakuba Michalczuka i kolejna bramka Jasowicza.

Wyniki 6 kolejki

• MMTS Kwidzyn - ARKA GDYNIA 25:19 (10:12)
  • Energa MKS Kalisz - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 29:31 (13:12)
  • Piotrkowianin - PGE Vive Kielce 38:45 (18:19)
  • Orlen Wisłą Płock - Górnik Zabrze 25:26 (10:13)
  • Azoty Puławy - Gwardia Opole 34:22 (16:12)
  • Stal Mielec - Chrobry Głogów 24:30 (15:15)
  • Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:25 (15:14)

• 11 1

• Arka ! Co ? Kończ waść wstydu oszczędź.

• 12 2

• Arka - co?

Jak zwykle dno. W imię zasad, Szczurku.

• 11 2

• Gospodarze zmarnowali 5 rzutów karnych w całym spotkaniu.

• 8 0

• A czy w umowie z miastem jest klauzula, że za antyreklamę oddają pieniądze?

• 10 1

• Arka tylko pilkarska

To Spojnia jest. Zadna Arka!

• 10 0

• wielka arka gorsza jak Kwidzyn to naprawdę jest wielka jak cała dynia

• 6 2

• Jescze wiecej brazylijczykow! nilson wez sie ogarnij, nie widzisz ze oni nie zdaja egzaminu?!

• 10 0

• Klub wyrzucił mlodych utalentowanych zawodników a ściągnął za to Brazylijczyków których nie mogą dorzucić do bramki (2)

Ten souza to sie nawet do wejherowa nie nadaje .Czy to nikt nie widizi że nic z tego nie będzie?
    Gdzie Marszałek, Luberecki,K.Pedryc ?

• 11 0

• spokojnie! (1)

Trochę z tymi "młodymi,utalentowanymi" przesadziłeś.Marszałek,Pedryc- w tamtym roku pokazali co znaczą! A ja inaczej na to patrzę- brak prawego skrzydła,słabe prawe rozegranie i brak typowego obrońcy który by scalił środek obrony! Widać że brazylijski zaciąg nic nie wnosi, Przysiek też nic (bardzo na niego liczyłem) ,a można było wykorzystać zmianę polityki Elbląga i zakontraktować paru młodych,perspektywicznych zawodników! Ale niestety historia prezesa który latami "gra" tylko na oszustwie wobec "pracowników" stawia ten klub w miejscu w jakim jest.
      Druga sprawa ,czy Arka teraz przegrywa nie znaczy że musi spaść z ligi -o przepisach wszyscy wiemy-punkty są zerowane na koniec i zaczyna się wszystko od początku!
      Teraz trener powinien bardzo szybko rozglądać się za wzmocnieniem dwóch pozycji-prawe skrzydło i mocny obrońca!