Szczypiorniści Arki bez szans w Puławach. Przegrali z Azotami

17 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Arka nie miała szans z Azotami. Jej najlepszy strzelec w tym spotkaniu - Anderson Mollino da Silva (z prawej) zdobył zaledwie cztery bramki. Arka nie miała szans z Azotami. Jej najlepszy strzelec w tym spotkaniu - Anderson Mollino da Silva (z prawej) zdobył zaledwie cztery bramki.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia tylko przez nieco ponad 20 minut nawiązali walkę z Azotami Puławy. W wyjazdowym meczu podopieczni Dawida NilssonaAdama Lisiewicza przegrali z pretendentem do medali 22:35 (9:15). Po ośmiu kolejkach Superligi nadal mają na koncie komplet porażek.

Azoty: Koszowy, Borucki 1 - Grzelak, Gumiński 3, Jarosiewicz 6, Kaleb, Kasprzak 3, Łyżwa 1, Masłowski 2, Matulić 3, Panić 3, Podsiadło 1, Prce 2, Rogulski 2, Seroka 6, Titow 2

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Ćwikliński 2, Czaja 1, Mollino da Silva 4, Jamioł 2, Janikowski 1, Jasowicz 1, Kamyszek 2, Klapka 2, Lisiewicz 1, Olszewski 2, Przysiek, Rychlewski 2, Souza 2

Gdynianie przyjechali do Puław z bilansem siedmiu porażek w siedmiu dotychczasowych spotkaniach. W dodatku trafili na przeciwnika rozdrażnionego po porażce z Górnikiem Zabrzem. Arka dzielnie trzymała się przez nieco ponad 20 minut. Na początku spotkania zespół prowadzony przez Dawida Nilssona i grającego trenera Adama Lisiewicza prowadził nawet 4:2 po bramce Keliana Janikowskiego w 5. minucie.

ENERGA WYBRZEŻE PRZEGRAŁO W GŁOGOWIE. WYSTAW OCENY SZCZYPIORNISTOM I TRENEROWI

Trzy trafienia pod rząd zaliczył jednak Mateusz Seroka, gdynianie zmarnowali rzut karny, a na 6:4 dla gospodarzy trafił Paweł Podsiadło. Arka zdołała jeszcze wyrównać, a po kolejnej serii gospodarzy wynik podgonił jeszcze Anderson Mollina da Silva, ale tuż przed przerwą Azoty zakończyły grę serią 6:1.

Po przerwie obie strony zagrały falami, ale na kwadrans do końca meczu gospodarze wzięli czas i po chwili uderzyli serią 5:1. Gospodarze mogli sobie pozwolić na rotowanie składem a we znaki gdynianom dał się 20-letni Piotr Jarosiewicz, który jeszcze na początku minionego roku grał dla SMS Gdańsk.

Azoty zgodnie z założeniami, sprawnie rozprawiły się z gdynianami, a ci nadal muszą poczekać na pierwsze punkty w tym sezonie. O ile jednak ostatnia zaledwie czterobramkowa porażka we własnej hali z Orlenem Wisłą Płock dawała podstawy do optymizmu, tak znowu Arka zdaje się wracać do punktu wyjścia.

Wyniki 8 kolejki

• Chrobry Głogów - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 26:21 (14:11)
  • Azoty Puławy - ARKA GDYNIA 35:22 (15:9)
  • MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:22 (14:13)
  • Energa MKS Kalisz - Górnik Zabrze 26:26 (16:11, karne 2:4)
  • Stal Mielec - Gwardia Opole 28:39 (14:17)
  • Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce 24:31 (10:18)
  • Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 23:23 (13:9) karne 5:4

Opinie (18) 1 zablokowana

• 0:8

No ale należało się spodziewać takiego wyniku... Mam nadzieję, że kiedyś się przelamia.

• co dalej (2)

czy będzie to pierwsza drużyna w piłce ręcznej mężczyzn, która pod nazwą Arka Gdynia spadnie z ligi? Czy ktoś myśli nad znalezieniem wyjścia z tej trudnej sytuacji?

• 7 0

• Ramczykowski nie utrzymuje kontraktów i znów są zaległości.

• 4 0

• czemu Siemaszko nie może pomóc???

• 4 1

• Brawo Lech ramczykowski! Super pan szanuje zawodników to tak oni Pana szanują:)

• 8 0

• (3)

Nilson jest OK wyjściowe siódemki super kto ci to inspiruje hi hi hi cieniutki jesteś

• 7 0

• inspiruje LECH

• 4 0

• (1)

Dlaczego wszyscy jadą po Nilssonie ? Przecież odpowiedzialny za wyniki jest również ten drugi mały skrzydłowy,na którego wołają lisek.

• 5 0

• Lisek jest cieniutki z Nilsonem

• 1 0

• (3)

przypominam Nilssona: "Na pewno jednak Jackson Souza pomoże MOCNO zespołowi, bo ma ku temu predyspozycje. On nie boi się brać na siebie odpowiedzialność i fajnie się wprowadził - wyjaśnił trener Nilsson."
    Panie trenerze/Prezesie no gdzie to super wzmocnienie?
    Warto bylo wyrzucac/wypozyczac mlodych zawodnikow ( Brukwicki, Kamil Pedryc, Luberecki)?

• 9 0

• (2)

Dlaczego Kamyszek tak mało gra jeden z liderów i jeden z lepszych strzelców a jest wpuszczany na końcówki meczów gdzie wiadomo że mecz jest przegrany. Chyba że trenerzy uważają że wystarczy być zawodnikiem z zagranicy i już jest w podstawowym składzie.Zagranicą polski zawodnik żeby grać musi być dwa razy lepszy od rodowitego zawodnika. A w wielkiej arce jest odwrotnie. Pozbyli się dobrych graczy którzy wywalczyli awans a zresztą niech Kamyszek odejdzie z tej Arki bo go zmarnują. Widać po składzie kto jest pupilkami ,Rychlewski też mało gra i mają być wyniki. Souza raz zagrał dobry sparing i już został okrzyknięty przez Nilsona postrachem ligi -śmieszne tylko płakać