Zaskakująca porażka Wybrzeża z Chrobrym

1 października 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
mik

Torus Wybrzeże Gdańsk

Łukasz Rogulski (po lewej) w walce z absolwentem SMS Gdańsk, Szymonem Sićko. Po meczu to zawodnik Chrobrego Głogów mógł cieszyć się z trzech meczowych punktów. Więcej zdjęć (1)

Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów przerwali passę trzech zwycięstw z rzędu Wybrzeża Gdańsk. A właściwie podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego w dużej mierze sami są sobie winni. W hali AWFiS na początku drugiej połowy prowadzili różnicą 6 bramek, a przegrali 26:28 (15:11).

Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 26:28 (15:11)
WYBRZEŻE:
Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 3, Skwierawski 1, Kornecki 1, Bednarek 3, Sulej 1, Rogulski 1, Prymlewicz 6, Kondratiuk 5, Wróbel 3, Salacz, Kostrzewa 2

CHROBRY: Stachera, Kapela - Miszka 8, Pawłowski, Płócienniczak 1, Świtała 2, Sadowski 6, Sićko 2, Gujski, Tylutki 1, Sobut 1, Biegaj 3, Krzysztofik 4, Kubała

WYBRZEŻE Gdańsk

Początek spotkania był popisem rozgrywającego gospodarzy Mateusza Wróbla, który błyskawicznie zanotował trzy trafienia. Po ostatnim z nich gdańszczanie prowadzili w 9. minucie 5:3. Chrobry nie pozwolił jednak odskoczyć rywalom. Po kwadransie i bramce dobrze znanego trójmiejskim kibicom absolwenta SMS - Szymona Sićko, był remis po 6.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego. Świetnie między słupkami spisywał się Artur Chmieliński, a jego koledzy z pola zdobywali kolejne bramki. Gdy celnym rzutem z drugiej linii popisał się bohater spotkania z Zagłębiem Lubin, Adrian Kondratiuk gospodarze w 23. min wyszli na pięciobramkowe prowadzenie.

Do przerwy miejscowi prowadzili 15:11 i z wysokiego "C" rozpoczęli drugą część gry. Na bramkę Sebastiana Krzysztofika gdańszczanie odpowiedzieli trzema trafieniami i w 34. min ich przewaga wzrosła do sześciu trafień. Niestety, goście szybko wrócili do meczu za sprawą świetnie dysponowanego prawoskrzydłowego Arkadiusza Miszki i interwencji Rafała Stachery.

Bramka Rafał Biegaj w 55. minucie sprawiła, że Chrobry remisował z Wybrzeżem 24:24. Na 120 sekund przed końcem było po 26, a miejscowi grali z przewagą jednego zawodnika. Chwilę później siły się wyrównały, ponieważ karę otrzymał Hubert Kornecki. 42 sekund przed końcem gości na prowadzanie wyprowadził Kamil Sadowski, a sztab trenerski Wybrzeża poprosił o czas.

Przerwa na żądanie nie przyniosła oczekiwanego skutku. Faul w ataku popełni Ramon Oliveira, a zwycięstwo Chrobrego przypieczętował Sadowski.

7 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 4 0 4 95:121 0

Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".

Tabela wprowadzona: 2016-10-03
terminarz i tabela ligowa »

Wyniki 5 kolejki

WYBRZEŻE GDAŃSK - Chrobry Głogów 26:28 (15:11)

• (6)

No i co gwiazdy rozegrania? Po raz kolejny pokazały jak przegrać wygrany mecz. Zamiast grać swoje, to po 3 odpalone rzuty i głupie faule w ataku! Wygrana dała bym nam już naprawdę dużo, a co najważniejsze zaufanie kibiców, no a tak trzeba harować na nowo.Czy wy wiecie, że macie w ogóle skrzydła!?

• 16 3

• (1)

No co niektórym to na bank się w główkach poprzewracało. No i tą porażkę niech biorą na siebie, przeproszą kolegów z drużyny i przede wszystkim kibiców! Gra w przewadze, upływa 10 sekund i rzut w buraki z 2 linii, zamiast spokojnie rozegrać akcję do pewnej pozycji!

• 10 0

• Kto ma brać na siebie ??? Ty jesteś jakiś ĄKŁY czy jak ??!!!

• 1 1

• (3)

No, jak to kto? Ten kto dokładnie oglądał mecz, to doskonale wie! Tak dla urozmaicenia podaje nr lotka: 23, 29, 10! Wystarczy!

• 10 6

• Lotka to ty stawiaj w specjalnie do tego przeznaczonych punktach. Po kilku zwycięstwach pod rząd, przychodzi czas na porażkę. Umiejetnosci chlopakow, ktorych wyliczyles sie nie zmienily, tylko wynik. A na niego pracuje cala druzyna. Amen.

• 3 10

• Kurde co za obiektywna opinia ;) Co za burak :)

• 5 4

• Stary ty chyba jesteś niewidomy albo inny mecz oglądałeś.Co za brednie wypisujesz !!!