Szczypiorniści Wybrzeża przegrali w Elblągu

28 lipca 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
ras.

Torus Wybrzeże Gdańsk

Trener Marcin Lijewski (w środku) nadal ma drużynę w rozsypce. Do treningów wraca jednak jeden z rekonwalescentów Hubert Kornecki (z lewej), który jest po operacji barku. Więcej zdjęć (1)

Trener Marcin Lijewski (w środku) nadal ma drużynę w rozsypce. Do treningów wraca jednak jeden z rekonwalescentów Hubert Kornecki (z lewej), który jest po operacji barku.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Trener Marcin Lijewski (w środku) nadal ma drużynę w rozsypce. Do treningów wraca jednak jeden z rekonwalescentów Hubert Kornecki (z lewej), który jest po operacji barku.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali wyjazdowy sparing z Meblami Wójcik Elbląg 20:25 (8:16). W drugim przedsezonowym sprawdzianie trener Marcin Lijewski skorzystał z 15 zawodników. Kolejne przetarcia przed sezonem czekają gdańszczan 4 i 5 sierpnia podczas turnieju w Kwidzynie. - Jeszcze liżemy rany po kontuzjach i gramy młodzieżą, którą muszę pochwalić za walkę i zaangażowanie. Z rekonwalescentów do treningów wraca już Hubert Kornecki - mówi terner Lijewski.WYBRZEŻE: Chmieliński - Pieńczewski, Papaj, Kondratiuk, Niewrzawa, Komarzewski, Marciniak, Gauden, Gądek, Frańczak, Prymlewicz, Sulej, Kaniowski, Orzechowski, Rogulski,

WYBRZEŻE POKONAŁO SPÓJNIĘ W SPARINGU

Trener Marcin Lijewski nadal w przedsezonowych meczach nie może korzystać z zawodników powracających do pełni sił: Marka Podobasa, Pawła Salacza, Ramona Oliveiry, Damiana Kostrzewy, Kamil Adamczyka oraz Artura Chmielińskiego. W piątek gdańszczanie zagrali w Elblągu z miejscowymi Meblami Wójcik.

Choć w przeciwieństwie do gości, dla gospodarzy był to pierwszy test-mecz, to oni szybko narzucili tempo zdobywając prowadzenie 6:1. Gdańszczanie doszli ich na 7:9 po bramce Krzysztofa Gądka, ale elblążanie szybko odbudowali przewagę.

Po przerwie Wybrzeże błysnęło zdobywając 5 bramek z rzędu (13:17), ale nie było w stanie przybliżyć się choćby do remisu.

- Ciężko się grało, bo widać że chłopaki mają w nogach ostatnie dwa tygodnie przygotowań. Nie spodziewałem się wielkiego grania, bo ciągle liżemy rany i gramy młodzieżą, dla której to ogromny przeskok. Widziałem jednak walkę i zaangażowanie i tak długo jak to będzie, ja nie mam do nich zastrzeżeń - mówi trener Lijewski.
4 i 5 sierpnia Wybrzeże zagra na turnieju w Kwidzynie. Następnie czeka ich wyjazdowy sparing z wicemistrzami Polski, Orlenem Wisłą Płock. Później czeka ich cykliczny Memoriał Leona Walleranda, w którym obok Wybrzeża zagrają zespoły ze Szczecina, Elbląga i Legionowa. Na tydzień przed rozpoczęciem drugiego sezonu zawodowej Superligi gdańszczanie pojadą do Opola i tam zmierzą się z Chrobrym Głogów, Zagłębiem Lubin i gospodarzem turnieju - Gwardią Opole.

- Zielone światło na treningi w pełnym wymiarze dostał już Hubert Kornecki, który jest po kontroli pooperacyjnej. Bardzo na niego liczę. Reszta chłopaków poleczy się jeszcze kilka dni lub tygodni - kończy Lijewski.
Ruchy kadrowe Wybrzeża przed sezonem 2017/18:
Przyszli: Krzysztof Komarzewski (skrzydłowy, SMS Gdańsk), Krzysztof Gądek (rozgrywający, SMS Gdańsk), Kamil Adamczyk (rozgrywający, z zespołu juniorów), Marek Marciniak (skrzydłowy, GKS Żukowo), Marcin Lijewski (trener, awansowany z asystenta)

Odeszli: Patryk Abram (skrzydłowy, SG VTB/Altjührden, Niemcy), Damian Wleklak (trener, został menedżerem drużyny)

Może odejść: Paweł Niewrzawa (rozgrywający, koniec kontraktu)

ras.

Opinie (4)

 • (2)

  Nawet strzelców bramek nie możecie podać?!

  • 6 1

  • Niewrzawa 5, Rogulski 4, Marciniak 4, Gądek 2, Komarzewski 2, Frańczak 1, Orzechowski 1, Kaniowski 1, Kondratiuk, Sulej, Gauden, Prymlewicz, Papaj.
   Info ze strony Meblarzy. Fajnie, że chociaż oni trzymają poziom.

   • 4 0

  • Niewrzawa 5, Rogulski 4, Marciniak 4, Gądek 2, Komarzewski 2, Frańczak 1, Orzechowski 1, Kaniowski 1, Kondratiuk, Sulej, Gauden, Prymlewicz, Papaj

   • 2 2

 • straszne dziadostwo

  • 6 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.