Vistal zdobył Puchar Prezydenta Gdańska

9 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Aleksandra Zych (nr 18) i jej koleżanki z Vistalu były w gdańskim turnieju bezkonkurencyjne. Wygrały wszystkie cztery spotkania. Niestety nie doczekaliśmy się derbowego pojedynku z AZS Łączpolem AWFiS. Aleksandra Zych (nr 18) i jej koleżanki z Vistalu były w gdańskim turnieju bezkonkurencyjne. Wygrały wszystkie cztery spotkania. Niestety nie doczekaliśmy się derbowego pojedynku z AZS Łączpolem AWFiS.

Szczypiornistki Vistalu Gdynia wygrały z kompletem zwycięstw Turniej O Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. W finale wicemistrzynie Polski pokonały białoruski HC Gomel 31:24 (19:11). W meczu o trzecie miejsce AZS Łączpol AWFiS Gdańsk uległ DHK Banik Most 20:21 (7:11).

VISTAL TESTUJE SZCZYPIORNISTKĘ Z SERBII. SPRAWDŹ ZMIANY W GDYŃSKIM ZESPOLE

Po dwóch zwycięstwach w pierwszym dniu turnieju nad Startem Elbląg i Egle Wilno, szczypiornistkom Vistalu Gdynia w sobotę udało się przypieczętować awans do finału. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego uporały się z DHK Banik Most. W pierwszej połowie mistrzynie Czech prowadziły nawet 8:5. Gdynianki opanowały jednak sytuację. Po przerwie prowadziły Czech już 28:20 i choć rywalkom udało się zmniejszyć straty, awans do finału pozostał niezagrożony.

ZOBACZ WYNIKI PIĄTKOWYCH SPOTKAŃ I ZDJĘCIA Z MECZÓW TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN

Do ostatniego meczu fazy grupowej szansę na grę w meczu o 1. miejsce miał AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. W piątek gospodynie imprezy poradziły sobie z UKS PCM Kościerzyna. W pierwszym sobotnim meczu pokonały natomiast po zaciętej walce Energę AZS Koszalin. Na kwadrans przed końcem spotkania gospodynie przegrywały różnicą pięciu bramek, a mimo to, zdołały objąć prowadzenie i obronić je do ostatniego gwizdka.

Niestety, zawodniczkom Jerzego Cieplińskiego nie udało się pójść za ciosem i wygrać trzeciego spotkania z rzędu. Na drodze stanęły im Białorusinki z HC Gomel. Dla nich zwycięstwo było niezbędne by awansować do finału. Początek meczu nie pozostawił złudzeń komu to miejsce się należy HC Gomel po 11. minutach wygrywało już 8:1. Straty jeszcze przed przerwą gdańszczanki zniwelowały do dwóch trafień jeszcze przed przerwą, ale rywalki do końca utrzymywały bezpieczną przewagę.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS POZYSKA AŻ 10 SZCZYPIORNISTEK

Gdyńskie szczypiornistki z pucharem. Gdyńskie szczypiornistki z pucharem.
W meczu o trzecie miejsce Łączpol nie sprostał DHK Banik Most. Spotkanie z mistrzyniami Czech było jednak niezwykle emocjonujące. W 37. minucie gry gdańszczanki przegrywały już 8:15, by w ciągu blisko kwadransa niemal odwrócić losy pojedynku. W 51. minucie Czeszki prowadziły już tylko 20:18. Do końcowego gwizdka zdołały jednak obronić minimalną przewagę.

W finale swoją dominację w turnieju potwierdził Vistal Gdynia, który nadspodziewanie łatwo uporał się z HC Gomel. Już do przerwy podopieczne Pawła Tetelewskiego wypracowały 8 bramek przewagi. Po przerwie okazały się o jedno trafienie słabsze, ale taki wynik drugiej połowy spokojnie zagwarantował im zdobycie głównego trofeum.

Przypomnijmy, że Vistal i AZS Łączpol zmierzą się ze sobą na inaugurację rozgrywek ligowych. Mecz o punkty odbędzie się 5 lub 6 września w Gdyni.

TERMINARZ SUPERLIGI PIŁKAREK RĘCZNYCH NA NAJBLIŻSZY SEZON

WYNIKI TURNIEJU O PUCHAR PREZYDENTA GDAŃSKA
Grupa A
Energa AZS Koszalin - HC Gomel 28:28 (14:14)
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 29:23 (14:10)
ŁĄCZPOL:
Dobrowolska, Hawrylkiw - Osadcza 1, Siódmiak 1, Stachowska 4, Tomczyk 3, Lipska, Strzałkowska 3, Kwiatkowska 5, Pesel, Dąbrowska 2, Pasternak 1, Neitsch, Skonieczna 6, Ciura, Klonowska, Karwecka 2, Feldorf, Mazurek 1
UKS PCM Kościerzyna - HC Gomel 27:37 (11:24)
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 32:31 (14:16)
ŁĄCZPOL:
Hawrylkiw, Dobrowolska - Pasternak 7, Siódmiak 7, Skonieczna 5, Tomczyk 4, Strzałkowska 3, Stachowska 3, Lipska 1, Karwecka 1, Dąbrowska 1, Kwiatkowska, Pesel, Osadcza, Neitsch, Ciura, Klonowska, Fesdorf, Mazurek.
Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 32:24 (21:13)
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - HC Gomel 20:26 (10:15)
ŁĄCZPOL: Doborowolska, Hawrylkiw - Skonieczna 7, Strzałkowska 4, Siódmiak 3, Tomczyk 3, Pasternak 2, Lipska 1, Kwiatkowska, Stachowska, Pesel, Dąbrowska, Osadcza, Neitsch, Ciura, Klonowska, Fesdorf, Mazurek, Karwecka

Grupa B
DHK Banik Most - Egle Wilno 40:25 (24:14)
Vistal Gdynia - Start Elbląg 28:26 (13:12)
VISTAL:
Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 7, Zych 7, Gutkowska 4, Galińska 3, Kozłowska 2, Ribicić 2, Janiszewska 1, Kulwińska 1, Łabuda 1, Dorsz, Mazur, Urbaniak.
Start Elbląg - DHK Banik Most 24:28 (11:14)
Vistal Gdynia - Egle Wilno 45:25 (23:9)
VISTAL:
Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 8, Kobylińska 7, Zych 7, Galińska 4, Kozłowska 4, Urbaniak 4, Gutkowska 3, Łabuda 3, Mazur 3, Dorsz 1, Ribicić 1, Kulwińska.
Start Elbląg - Egle Wilno 39:18 (19:11)
Vistal Gdynia - DHK Banik Most 32:27 (16:16)
VISTAL:
Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Zych 10, Kulwińska 5, Kobylińska 4, Galińska 3, Gutkowska 3, Łabuda 3, Dorsz 1, Janiszewska 1, Kozłowska 1, Urbaniak 1, Mazur, Ribicić

o miejsca 7-8:
UKS PCM Kościerzyna - Egle Wilno 38:18 (18:10)

o miejsca 5-6
Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 23:25 (13:12)

o miejsca 3-4
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - DHK Banik Most 20:21 (7:11)
ŁĄCZPOL:
Dobrowolska, Hawrylkiw - Kwiatkowska 4, Strzałkowska 4, Dąbrowska 3, Karwecka 2, Pasternak 2, Lipska 1, Mazurek 1, Neitsch 1, Pesel 1, Tomczyk 1, Stachowska, Siódmiak, Osadcza, Ciura, Klonowska, Fesdorf.

FINAŁ
Vistal Gdynia - HC Gomel 31:24 (19:11)
VISTAL:
Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 8, Janiszewska 5, Łabuda 5, Dorsz 2, Gutkowska 2, Urbaniak 2, Zych 2, Kozłowska 1, Kulwińska 1, Mazur, Ribicić

Opinie (36) 1 zablokowana

• brawo dziewczyny! (3)

Aby tak dalej bylo jesienia.

• 16 1

• Vistal wygral (2)

Brawa dla dziewczyn-nie wszystko jeszcze wychodzilo, ale widac bylo zgranie i zrozumienie, czego baaaaardzo brakowalo w Laczpolu. Moze w lidze bedzie juz lepiej, bo ba razie smetnie to wygladalo-druzyna praktycznie budowana od nowa,jeszcze duzo przed nimi. Co do Ribicic-jakos tez mnie nie przekonuje. Jako uzupelnienie skladu moglaby byc, ale czy kogos takiego szuka Vistal?

• 9 1

• Czy Paweł A. dorzucił coś do pucharu? (1)

Mam nadzieje, ze nie wejściówki do ECS...

• 0 0

• Serbski wynalazek to kompletne nieporozumienie! (2)

Takich zawodniczek i lepszych od niej mamy w Polsce od groma!A kasa za nią pewnie o wiele większa!Kto wymyślił ten transfer????Tetel gdzie Ty masz oczy chłopie?

• 13 9

• Odp... (1)

Kolego, czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Czy wiesz co oznacza słowo "testy", gdzie masz napisane, ze ona jest zawodniczką Vistalu? To chyba normalne, że trener chciał zobaczyć ją podczas meczu.

• 3 1

• mam nadzieję, że zobaczył i więcej widzieć nie zamierza. Tyle razy pisałem, że jak się ściąga zawodniczkę z zagranicy to powinna być wybitna, znacznie odbiegająca od poziomu w PL. Jakąś reprezentantkę Białorusi czy Ukrainy.

• 1 1

• Jak zwykle Łukaszenko namieszał! (9)

A miało być tak pięknie Puchar Prezydenta Gdańska zdobywa Łączpol po rozgromieniu Vistalu.

• 7 6

• He he, no mało brakowało, bo podział na grupy i dobór przeciwników sprzyjał drużynie z Gdańska.

• 8 3

• Z dużej chmury mały deszcz ! (7)

Byłem na meczu o trzecie miejsce i na finale . Mecz o trzecie miejsce w wykonaniu Łączpolu mnie osobiście rozczarował . A szczególnie wrzawa jaka towarzyszy temu zespołowi oraz transfery dokonane po awansie z dużym rozmachem nie przekładają się jednak na wyniki na parkiecie . Natomiast Vistal, który w tym sezonie prawdę powiedziawszy zanotował tylko straty w składzie zespołu , pokazał się jako drużyna dobrze poukładana . W meczu finałowym z Białoruskim HC Gomel, grając praktycznie wszystkimi zawodniczkami wpisanymi do protokołu meczowego ,nie miał problemu w przekonywującym zwycięstwie nad zupełnie dobrym Białoruskim zespołem . Wracając do meczu Łączpolu zastanawiające jest dlaczego tak mało minut grała Karolina Siódmiak ?

• 10 2

• I gdzie była Kasia Skonieczna?

• 0 2

• Łączpol:

to już nie ta sama sympatyczna drużyna (gwiazdorstwo przeplata się z ukrainską kulturą). Trudno będzie o dobrą atmosferę, gdy ciśnienie na zdobycie medalu MP przysłania wszystkie inne elementy istnienia zespołu. Szkoda - zapowiadało się fajnie.

• 2 4

• realista (4)

chyba nie każdy wie czemu mają służyć takie turnieje!? Co za porównanie ZESPOŁU który dopiero jest budowany z zespołem który jest v-ce mistrzem Polski!
        Dlatego pewnie Siódmiak grała mniej,bo chyba nie musi udowadniać swojej przydatności do zespołu.Czas dla tego zespoły pracuje dla nich - fajne jest ze sprawdziły się nabytki z Tczewa,fajna młoda bramkarka plus skrzydłowa z nr.3. Słaba skuteczność,duzo błędów własnych ale pozytywna obrona (oczywiście w pewnych ustawieniach) i oby przegrane uczyły ten młody zespół. Widać juz dzisiaj że każdy musi się z Gdańskiem liczyć.I chyba nikt nie pompuje balonika, to zespół na 8 ale nie na medale,chyba ze wzmocni się BARDZO MOCNĄ BRAMKARKĄ!
        (do tego co nie widział trenera Kościerzyny- chyba był na innej hali ten kibic)

• 2 6

• (2)

Słabe kołowe i skrzydłowe ma Łączpol. W tym walczymy o utrzymanie. W sumie nie ma się czego dziwić skoro połowa wzmocnień to z Tczewa, a te zawodniczki wyrzucił juz zespół z ekstraklasy.

• 5 4

• (1)

Stachowska to słaba kołowa? To czemu gra w reprezentacji?

• 8 1

• Szybkość, szybkość i jeszcze raz skrzydłowe :) (10)

Kawał dobrej roboty :) A nowa Serbka, no cóż... niekoniecznie...

• 11 1

• Kościerzyna (5)

Chyba najwięcej do myślenia powinien mieć trener z Kościerzyny, którego nomen omen brak było na Turnieju z powodu... letniego wyjazdu weekendowego z rodziną. Ciekawe, czy w sezonie też będzie robił weekendowe wypady mając zawodniczki w głębokim poważaniu, widząc tylko czubek własnego nosa...

• 6 1

• To się Ciepły zdziwił... (4)

• 10 2

• (1)

a czemu ma się zdziwić? Czy za nimi nie są zespoły które w tamtym sezonie zajęły miejsca w czołówce? Rozgoryczenie w Tczewie,na trybunach kibice kibicowali Koszalinowi gdy w Gdańsku grały 4 zawodniczki z Tczewa w tym 2 wychowanki! zresztą w Koszalinie 2 jak i w Kościerzynie też 2. I chyba 4 miejsce nie jest złe?!
          Swoją drogą należą się brawa dla Gdańska ze zorganizował tak mocny turniej!

• 2 7

• Felipe_ST

Ty nam człowieku nie będziesz dyktował, komu mamy kibicować, a było, jak było, bo z kibicami z Koszalina mamy bardzo dobre kontakty. :) A nie będziemy kibicować drużynie, z którą nie mamy totalnie nic wspólnego, a co z tego, że grają tam nasze byłe zawodniczki. Jakby z Arki do Lechii przyszli jacyś piłkarze, to wtedy Arkowcy mają też kibicować Lechii? :) Pozdro.

• 0 0

• (1)

część kibicow z Tczewa kibicowało Koszalinowi a co do rozgoryczenia to napewno nie w strone zawodniczek tylko clubu

• 0 0

• jakiego clubu? Tego z Tczewa? Tam już tylko czekają na przelewy i gaszą światło.
            A tak pięknie się prezes wypowiadał jak to pięknie,każda zostaje i będą walczyć o ........?! A tu na turnieju niespodzianka z 14 zawodniczek z Tczewa 9 grało na turnieju ale nie dla Tczewa. A 2 są w Jeleniej i została Olszowa i Krajewska oraz Szulc. I warto się było z Gdyni naśmiewać że nie mają kibiców, a tu mają i kibiców i zespół!

• 2 0

• Zgadzam się (2)

Dobry mecz naszych dziewczyn, poza Ribicić (widoczna nadwaga i brak dynamiki) i niestety Oli Zych. Brawa dla naszych 'małych" na skrzydłach no i bramkarek.

• 5 0

• Nadwaga nie musi być wadą . (1)

Jest w naszej lidze kilka zawodniczek z nadwagą i to większą niż Serbka grających na różnych pozycjach a radzących sobie bardzo dobrze . Może jej pasywna postawa w tych pierwszych meczach wynikać z braku zgrania z zespołem . Na to jest potrzeba czasu .

• 5 1

• To prawda

Ale w przypadku Serbki jest wadą i to widoczną. Miała kilka dobrych podań, kilka razy przyzwoicie zachowała się w obronie, ale to za mało.

• 3 1

• Miałem okazje się jej przyjrzeć dzisiaj w meczu finałowym .

Grając na środku jak na mój gust nie ma żadnego ciągu na bramkę . Otrzymując piłkę od bramkarki na swojej połowie parkietu ,natychmiast się jej pozbywa do lewego lub prawego rozegrania ,zamiast przebiec z piłką na stronę przeciwnika starając się związać przynajmniej jedną przeciwniczkę swoją osobą . Klepanie piłki na rozegraniu w miarę poprawne ale brak całkowity ciągu do oddania rzutu na bramkę , chociaż sytuacje na parkiecie temu sprzyjały . W/g mnie zawodniczka jednak nie zabłysła . Pytanie tylko co z tym fantem zrobi Tetelewski ?

• 8 1

• Są Super

• 3 3

• (1)

Pójdą na majstra zobaczycie! Montex w nowym sezonie poza pudłem. Wg. mnie kolejność na mecie: Vistal, Miedziowe, Papryki!

• 5 12

• a potem obudziłeś się zlany zimnym potem

• 1 0

• Daniel (1)

Widzę jakiś nowy fantasta objawił się w Gdyni. Montex mimo pewnych kłopotów finansowych i tak jest faworytem do korony mistrzowskiej. Tylko niepoprawny optymista może liczyć, że Vistal mógłby zdobyć MP z takim składem jak obecnie.