Vistal Gdynia mistrzem półmetka Superligi

20 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Weronika Kordowiecka popisała się w niedzielę kilkoma dobrymi interwencjami. Weronika Kordowiecka popisała się w niedzielę kilkoma dobrymi interwencjami.

W ostatnim meczu ligowym w tym roku szczypiornistki Vistalu Gdynia pokonały na wyjeździe Olimpię-Beskid Nowy Sącz 29:22 (15:13). Dzięki temu na półmetku sezonu zasadniczego PGNiG Superlidze podopieczne Pawła Tetelewskiego przewodzą tabeli. Obecnie w rozgrywkach nastąpi przerwa ze względu na grudniowe finały mistrzostw Europy, w których zagra m.in. reprezentacja Polski.

Olimpia-Beskid: Szczurek - Rosińska 8, Leśniak 5, Szabo 4, Smbatian 3, Choromańska 1, Pożoga 1, Nosal, Luberecka, Płachta

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 10, Janiszewska 7, Matieli 4, Kozłowska 4, Dorsz 1, Szarawaga 1, Borysławska 1, Macedo 1, Uścinowicz, Stanulewicz, Urbaniak

Szczypiornistki Vistalu jechały na mecz zamykający pierwszą rundę rozgrywek po pierwszej porażce w sezonie. Doznały jej w środę, w zaległym meczu 3. kolejki z Pogonią Baltica Szczecin. Uległy temu rywalowi na wyjeździe 19:24. Wciąż mogły jednak zakończyć tę część sezonu na fotelu lidera. Żadna inna drużyna nie przegrała mniej meczów niż 2.

W drugiej połowie starcia w Szczecinie zawodniczki Pawła Tetelewskiego miały duże problemy ze skutecznością. Objawiło się to jedynie 7 bramkami pomiędzy 31. a 60. minutą spotkania. Problemy z trafianiem do siatki przełożyły się także na starcie z Olimpią.

Drużyna, która wcześniej wygrała zaledwie raz potrafiła przytrzymać Vistal bez bramki aż do 6. minuty. Wówczas fatalną serię przerwała Monika Kobylińska. Obyło się to jednak bez większej szkody dla gdynianek, ponieważ rywalki trafiły wcześniej do bramki tylko raz.

Przyjezdne przejęły nieznacznie inicjatywę w 8. min. po trafieniach Vitorii Macedo oraz kolejnym Kobylińskiej (2:3). Przez kolejne 10 min. mieliśmy wymianę gol za gol, aby w końcu dwa przewagi uzyskała Olimpia.

Kobylińska tym razem do spółki z Patricią Matieli ponownie sprawiła, że to Vistal był na prowadzeniu (11:12). A kiedy na wprost bramki rzucały i trafiały Katarzyna JaniszewskaJoanna Kozłowska zanotowaliśmy pierwszy odjazd gdynianek (11:14). Było to w 29. min. dlatego też rywalkom do końca połowy udało się zniwelować tylko jedną bramkę straty (13:15).

Po raz kolejny liderki PGNiG Superligi Kobiet podkręciły tempo pomiędzy 35. i 37. min. Następne celne rzuty Kozłowskiej i Kobylińskiej oraz z koła Joanny Szarawagi zwiększyły prowadzenie do 5 goli (14:19). To pozwoliło gdyniankom spokojnie kontrolować wynik.

Choć w 42. min. zrobiło się groźnie, gdy Olimpia doszła na 18:20, to Vistal odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów - ultraofensywną grą. Dwukrotnie Janiszewska, po razie Kozłowska oraz Matielii umieszczały piłkę w siatce, a do tego Weronika Kordowiecka obroniła rzut karny. Vistal prowadził 24:18 wybijając rywalkom myśli o zwycięstwie.

Wyniki 11 kolejki

• Olimpia-Beskid Nowy Sącz - VISTAL GDYNIA 22:29 (13:15)
  • Selgros Lublin - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 33:32 (17:16)
  • UKS PCM Kościerzyna - Kram Start Elbląg 21:30 (9:17)
  • Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 32:25 (16:15)
  • KPR Gminy Kobierzyce - Metraco Zagłębie Lubin 17:25 (6:10)
  • Piotrcovia - Energa AZS Koszalin 24:26 (13:14)
  • Zaległy mecz z 3. kolejki
  • Pogoń Baltica - VISTAL 24:19 (9:12)

Opinie (4)

• brawq dziewczyny

• 12 6

• Brawo Vistal

Gratulacje dla zawodniczek za tę bardzo udaną część sezonu i wielka smuta dla kibiców Vistalu,bo zostało "tylko"?,nie "aż" czterdzieści osiem dni do najbliższego meczu w Gdyni.Co my biedne sieroty teraz zrobimy?