Szkolą, to grają.

6 września 2001 (artykuł sprzed 19 lat)

Ogniwo Sopot

Osiem drużyn zgłosiło się do rywalizacji o Puchar Polski w rugby w sezonie 2001/02. Trofeum broni Dablex Ogniwo Sopot. Podopieczni Jarosława Hodury w ćwierćfinale zagrają w Warszawie z Folc AZS. W przypadku wygranej następnym ich rywalem będzie zwycięzca meczu Posnania - Budowlani Lublin.

Trzeba przyznać, że los nie oszczędził sopocian. Trafili na najtrudniejszego rywala z możliwych. Stołeczna drużyna w ostatnich latach należy do krajowej czołówki w rozgrywkach juniorskich. A właśnie tego typu atut w pucharowych startach jest dominujący. Do rozgrywek można bowiem co najwyżej zgłosić pięciu zawodników 23-letnich. Pozostali muszą być młodsi.

To ograniczenie sprawia, że nawet nie wszystkie zespoły ligowe mogą wystawić drużynę. Ta sztuka nie udała się m.in. Lechii Robod Gdańsk i AZS AWF Dębica Lincer Pruszcz. Także Arka Gdynia po dokładnym przeliczeniu swoich szeregów wycofała się z rywalizacji. Tym samym Budowlani Łódź, z którą to drużyną miały grać "Buldogi" na wyjeździe, awans do półfinału otrzymali walkowerem. W tej fazie rozgrywek ich rywalem bedzie lepszy w konfrontacji Pogoń Siedlce - Bakoma Orkan Sochaczew.

jag.