Szostek: Chcemy wygrać wszystkie mecze

8 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Łukasz Szostek był jednym z trzech rugbistów Arki, którzy mecz z Czechami rozpoczęli w wyjściowym składzie. Łukasz Szostek był jednym z trzech rugbistów Arki, którzy mecz z Czechami rozpoczęli w wyjściowym składzie.

Reprezentacja Polski w rugby pewnie zwyciężyła na wyjeździe Czechów 29:3 (29:3). Najwięcej punktów dla biało-czerwonych na inaugurację rywalizacji w dywizji 1B Pucharu Narodów Europy zdobył David Chartier, który w dwóch ostatnich sezonach w play-off wspomaga gdańską Lechię. -Chcemy wygrać wszystkie mecze - zapewnia Łukasz Szostek, łącznik młyna gdyńskiej Arki. Kolejny pojedynek nasza kadra rozegra 3 listopada z Niemcami w Gdańsku.

Punkty:
Petr Cizek 3 - David Chartier 19, Romuald Berthe 5, Alexandre Beccuau 5

POLSKA: Boutes (42 Janiec), Bobryk (77 Chróściel), Wilczuk (50 Kaszuba) - Hebda (57 Krużycki), Ławski - Zyk, Bartoszek, Jankowski (66 Niedźwiecki) - Szostek (66 Trybus) - Billaud (70 Banaszek) - Beccuau, Berthe, Stępień, Gasik (78 Piotrowicz) - Chartier

Przed dwoma laty Polacy przegrali z Czechami 15:20, co już na starcie postawiło ich w trudnym położeniu w walce o awans. Tym razem biało-czerwoni już nie popełnili tego błędu. W Ricanach perfekcyjnie zagrali zwłaszcza w pierwszej połowie, w której został ustalony końcowy rezultat. Co prawda nie udało się zdobyć bonusa za co najmniej cztery przyłożenia, ale cztery punkty na inaugurację mają dużą wagę.

Gospodarze jedyną zdobycz zaliczyli z drog-gola w 8. minucie, ale wówczas przegrywali już 0:6. W doskonałej dyspozycji był David Chartier. Obrońca francuskiej drużyny z Federal 1 - Saint-Jean-de-Luz Olympique, wspomagający w play-off Lechię, mecz rozpoczął od dwóch udanych karnych, a łącznie w tym elemencie oraz z podwyższeń "wykopał" aż 19 punktów.

-Gdy ma się takiego kopacza, to trzeba to wykorzystać. David wykazał się 100-procentową skutecznością, a wcale nie kopał z łatwych pozycji. W pierwszej połowie staraliśmy się dużo kopać, gdyż graliśmy z wiatrem. Po przerwie wysokie prowadzenie nas nieco uspokoiło, ale i rywale próbowali odrobić straty, co sprawiło, że mecz wcale nie był do jednej bramki - mówi Łukasz Szostek, reprezentacyjny łącznik młyna.

Tomasz Putra oparł reprezentację na zawodnikach występujących w ligach zagranicznych. Nielicznymi, którzy zagrali w podstawowej "15", a na co dzień występują w krajowej ekstralidze byli czterech zawodnicy trójmiejskich klubów, poza wspomnianym Szostkiem także inni rugbiści Arki: Marcin WilczukTomasz Stępień oraz przedstawiciel Lechii - Tomasz Hebda.

Po przerwie zagrali także inni zawodnicy, których jesienią oglądaliśmy na trójmiejskich boiskach: Grzegorz Janiec, Sławomir Kaszuba (Lechia) i Dawid Banaszek (Arka). Ten ostatni w 76. minucie otrzymał żółtą kartę za zbyt wysoką szarżę, ale gra w przewadze Czechów, podobnie jak okres między 62 a 71 minutą, gdy to Polacy grali "15" na "14" gospodarzy wyniku nie zmieniły.

-W reprezentacji nie ma podziałów na zawodników krajowych i zagranicznych. Osobiście cieszę się, że mogę być w tak doborowym towarzystwie. Obecność rugbistów z Francji podnosi poziom naszej reprezentacji. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Chcemy nie tylko wygrać dywizję 1B, ale zwyciężyć we wszystkich meczach - podkreśla Szostek, który sam do gry w zagranicznej lidze na razie się nie wybiera.

Jak informowaliśmy rozgrywki w Pucharze Narodów Europy rozłożone są na dwa lata (czytaj więcej). Każda drużyna gra z każdą mecz i rewanż. Mecz w Ricanach był pierwszy w naszej dywizji. Kolejne spotkanie (Szwecja - Ukraina) odbędzie się 20 października, a tydzień później inauguracyjne spotkania rozegrają: Mołdawia (w Szwecji) i Niemcy (u siebie z Ukrainą).

Natomiast Polaków w drugim występie o punkty w dywizji 1B będziemy mogli zobaczyć 3 listopada w Gdańsku. Na stadionie przy ul. Traugutta biało-czerwoni, podobnie jak niespełna rok temu zmierzą się z Niemcami. Oby z równie dobrym skutkiem, gdyż poprzednio nasza drużyna wygrała 34:8 (przeczytaj relację z tego pojedynku).

• (1)

akurat w tym meczu całkiem dobrze zagrał, no ale pewnie byłeś to widziałeś :)

• 11 2

• A kto tu napisał

że chodzi o ten mecz ????Ogólnie w meczu derbowym z Lechią Szostek był jednym z najsłabszych zawodników w Arce.

• 8 4

• Brawo rugbyści!!! (1)

Jak jesteś taki dobry , to sam spróbuj. założę się , że nie jeden młodzik ARKI, którego trenuje Szostek ciebie ogra. Więcej pokory, bo to gra dla inteligentnych ludzi i pasjonatów, a nie dla tych co non stop jeczą tak jak ty, niestety!

Wygrana z Czechami jest sukcesem i oby tak dalej!
      Rugby to coś więcej...

Ludzie nauczcie się cieszyć, cieszyć życiem i tym co macie, bo jak nie to kibicujcie tym co ciągle przegrywają

• 5 3

• Ta

Gralem gram i bede gral ale takich zarozumialcow jak on nie trawie a nie jestem jednym z tych madralinskich co skrobia na necie a nie maja pojecia .

• 5 4

• Sio beksa lala .Panie sędzio ałała

• 7 4

• (1)

Nie wybiera się bo gdzie miałby lepiej??W kubie zagranicznym nie byłby juz pupilkiem trenera a co sie wiąze nie było by wielu korzyści:)Zresztą za granica takich Szostków to maja na pęczki...