Trefl Sopot

Trefl Sopot

Marcin Stefański

Marcin Stefański (były zawodnik)

ur.

1983-02-24

waga

105 kg

wzrost

200 cm

Informacje dodatkowe:

pozycja: skrzydłowy
W Treflu od 2009 roku. Zakończył karierę po sezonie 2017/18. Został dyrektorem ds. rozwoju młodzieży i mediów. Zagrał jeden mecz na początku sezonu 2018/2019, z Polskim Cukrem Toruń, który był dla niego pożegnalnym spotkaniem. 4 marca 2019 roku został pierwszym trenerem Trefla zastępując na tym stanowisku Jukkę Toijalę. 5 czerwca 2019 roku przedłużono z nim kontrakt o kolejny sezon.
28 maja 2020 roku przedłużył kontrakt o rok.
17 maja 2021 roku podpisał kolejną umowę, z opcją przedłużenia o rok, jeśli wprowadzi zespół do półfinału EBL.
29 marca 2022 roku odszedł z Trefla po własnej rezygnacji, gdy drużyna praktycznie straciła szansę na awans do fazy play-off.

fot. Trefl Sopot