TUW SKOK Cup dla Lechii

6 lutego 2004 (artykuł sprzed 18 lat)
Tomasz Łunkiewicz
Wyrwane Wiśle
Zwycięstwem pierwszej drużyny Lechii Gdańsk zakończył się IV Ogólnopolski turniej piłki nożnej TUW SKOK Cup dla chłopców z rocznika 1990 i młodszych. Biało-zieloni po raz pierwszy w czteroletniej historii imprezy zajęli pierwsze miejsce. Organizatorem turneju był OSP Lechia. Patronem imprezy był Michał Globisz, trener reprezentacji Polski do lat 14 i do lat 17.
Do rywalizacji stanęło 15 drużyn, które w pierwszym etapie zmagały się w grupach. Do następnej rundy przechodziło osiem najlepszych ekip. W gronie ośmiu najlpeszych były cztery drużyny z naszego regionu. Lechia I Gdańsk i Arka Gdynia przebiły się do półfinałów, a Wisła Tczew i Gedania walczyły o miejsca 5-8.
W walce o finał lepiej wypadli gdańszczanie, którzy nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z Wisłą Kraków, broniącą tytułu sprzed roku. Lechia wygrała 4:1 i pozbawiła krakowian szans na zdobycie pucharu na własność za trzecie zwycięstwo w turnieju. Gdynianie w półfinale nie sprostali Stali Stocznia Szczecin, ulegając 1:2. W meczu o trzecie miejsce Arka zwyciężyła 3:0 Wisłę.
Olbrzymie emocje towarzyszyły finałowi. Biało-zieloni jako pierwsi strzelili bramkę, ale cztery minuty przed końcem szczecinianie byli bliżsi wygranej prowadząc 2:1. Gdańszczanie zdołali wyrównać, a później okazali się skuteczniejsi w serii rzutów karnych, wygrywając je 3:1. Zwycięska drużyna grała w składzie: Daniel Tempski, Sebastian Krysiński, Bartosz Rychłowski, Kamil Jung, Dawid Pajor, Łukasz Andrychowski, Michał Płókarz, Bartosz Rogiel i Mateusz Wiech. Opiekunem zespołu jest Marek Szutowicz.
W grupie walczącej o miejsca 5-8 w pierwszych meczach nie powiodło się Wiśle i Gedanii. Nasze ekipy przegrały solidarnie po 1:2 ze Stalą Mielec (tczewianie) i UKS Stal Szczecin (gdańszczanie). W spotkaniu o siódme miejsce górą był zespół z Tczewa. Dwie ostatnie lokaty w imprezie zajęły druga i trzecia drużyna Lechii. Najlepszym zawodnikiem imprezy został Sebastian Krysiński (Lechia). Tytuł króla strzelców przypadł Grzegorzowi Krychowiakowi (Stal Stocznia Szczecin), zdobywcy 14 bramek. Najlepszym bramkarzem był Hieronim Zoch (Wisła Kraków), a puchar Fair Play trafił do Sandecji Nowy Sącz.

Tomasz Łunkiewicz

Opinie (1)

  • turniej

    Powiedz Szuto dlaczego nie zaprosiłeś młodszych kolegów lechii trenera Gładysza? Poza tym poziom tego turnieju był strasznie mizerny , rombanka i nic więcej.Gratuluje wygranej!!! tylko co dalej z tymi chłopcami ,przecierz drzew mamy dużo!!!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.