Tenis. BNP Paribas Sopot Open 2020 odwołane. Turniej wróci za rok

20 maja 2020, 14:30
ras.

Tenisowy turniej BNP Paribas Sopot Open nie odbędzie się w tym roku. W związku z pandemią koronawirusa, organizatorzy nie zamierzają przekładać imprezy, zdecydowali się ją odwołać. Turniej zaliczany do cyklu ATP Challenger Tour ma wrócić do Sopotu w przyszłym roku.Tegoroczny turniej BNP Parbias Sopot Open miał być trzecią edycją corocznej imprezy. W 2018 roku tenisiści gościli na kortach Arki Gdynia przy ul. Ejsmonda, a w w ubiegłym roku na obiektach Sopot Tenis Klubu przy ul. Ceynowy.

BNP Paribas Sopot Open. Relacja z 2019 rokuW związku z pandemią koronawirusa, organizatorzy turnieju zdecydowali, że zrezygnują z przeprowadzenia tegorocznej edycji. Decyzja ma związek z decyzja władz ATP, która przedłużyła zawieszenie międzynarodowych rozgrywek tenisowych do końca lipca. Impreza ma ponownie zagościć w Trójmieście za rok.

- Z uwagi na niedawną decyzję władz ATP o kolejnym przedłużeniu zawieszenia międzynarodowych rozgrywek tenisowych, podyktowaną utrzymującym się stanem pandemii na świecie, tegoroczna edycja turnieju tenisowego BNP Paribas Sopot Open zaliczanego do cyklu ATP Challenger Tour nie odbędzie się. Pomimo trudnego czasu, w jakim się wszyscy znaleźliśmy, pozostajemy zdeterminowani i zmotywowani, aby nasz turniej w przyszłym roku zapewnił kibicom jeszcze większą dawkę wrażeń i tenisowych emocji - poinformował dyrektor turnieju Mariusz Frystenberg.
M.in. Agnieszka Radwańska, Wojciech Fibak, Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski oglądali pożegnalny mecz z zawodowym tenisem Michała Przysiężnego.


W poprzednich edycjach na trójmiejskich kortach gościli m.in. tacy tenisiści jak Tommy Robredo, Kamil Majchrzak, Tseng Chun-hsin czy Stefano Travaglia.

Imprezy, na razie jeszcze skromnie, nawiązują do bogatych tradycji sprzed lat, gdy do 2007 roku na sopockich kortach odbywały się turnieje tenisowe w randze ATP. Wtedy nad polskie morze przyjeżdżali zawodnicy z czołówki rankingu.

To tutaj swój pierwszy triumf w ATP odniósł wówczas 18-letni Rafael Nadal. Do tego udało się nawet zaprosić numer jeden rankingu singlistów, jakim był w 2003 roku Juan Carlos Ferrero

BNP Paribas Sopot Open. Wideo z 2018 roku.

ras.