stat

Timex Cup dopłynął do mety

10 września 2008 (artykuł sprzed 9 lat)
jag.

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Z olbrzymimi kłopotami udało się MOSiR Sopot rozegrać drugi wyścig pływacki dookoła mola i tym samym ustalić klasyfikację generalną Timex Cup 2008. Po odwołaniu dwóch poprzednich zawodów w trzecim terminie dano sygnał do startu, ale z uwagi na nie najlepsze warunki zdecydowano o skróceniu trasy do 700 metrów.- Nie wiało za mocno, a temperatura wody wynosiła 17 stopni Celsjusza. Warunki nie były idealne, a morska rywalizacja zawsze niesie ze sobą duże ryzyko. Dlatego ustawiliśmy trasę tylko po jednej stronie mola, a jej długość skróciliśmy z 1200 metrów do 700. Nad bezpieczeństwem startujących czuwał sopocki oddział WOPR - podkreśla Marcin Wargin, dyrektor MOSiR.

Do drugich tego lata zawodów pływackich, którym patronował prezydent Sopotu, przystąpiło 25 zawodniczek i 57 zawodników. Co ciekawe Jacek Karnowski też zapisał się do startu. Rywalizację ukończył na 56. miejscu w klasyfikacji generalnej. Zwyciężyli Monika Smaruj i Wojciech Rząsa. Pływak AZS AWFiS Gdańsk był również najlepszy w punktacji Timex Cup. Wśród kobiet prymat przypadł w udziale Monice Kwiatkowskiej (MOSiR Sopot).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i wzięli udział w losowaniu nagród-niespodzianek, w tym sportowych zegarków. Poza najlepszymi uhonorowano również Teresę Zarzeczańską-Rózańską (pierwsza Polka, która przepłynęła Kanał La Manche), Zofię Bagińską (najmłodsza uczestniczka - 11 lat), Adama Mackiewicza (najstarszy uczestnik - 73 lata) oraz Stanisława Ubę (prezes POZP za pomoc w popularyzację imprezy). Imprezę wsparły firmy: Timex, Ziaja, Samsung i U7.

Najlepsi w drugim wyścigu:
Kategoria Open:
1. Monika Smaruj (Chodzież UKS 2 Morena) i Wojciech Rząsa Gdańsk (AZS AWFiS Gdańsk), 2. Anna Kwiatkowska (MOSiR Sopot) i Bartosz Siemianowski (Delfin Kalisz), 3. Anna Mierzejewska (MOSiR) i Filip Zaborowski (Flota Gdynia).
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
rocznik 1992 i młodsze: Aleksandra Rozwadowska (MOSiR) i Zaborowski.
1982-91: Smaruj i Rząsa
1972-81: Magdalena Kopacz (Gdynia ) i Piotr Suwara (Gdańsk)
1962-71: Beata Karaś (Elbląg) i Ireneusz Gajewski (Mosty)
1952-61: Anna Maciejowska (Masters Sopot) i Jerzy Bendig (Gdynia)
1951 i starsze: Teresa Zarzeczańska-Różańska (WKB Poznań ) i Jan Jankowski (Gdańsk)

Klasyfikacja końcowa Timex Cup:
Kategoria. Open:
1. Kwiatkowska i Rząsa, 2. Rozwadowska i Siemianowski Kalisz, 3. Angela Makowiec i Dawid Musiał Gdańsk (oboje AZS AWFiS).
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
1992 i młodsze: Rozwadowska i Musiał
1982-91: Smaruj i Rząsa
1972-81: Kopacz i Suwara
1962-71: Karaś i Gajewski
1952-61: Maciejowska i Bendig
1951 i starsze: Zarzeczańska-Różańska i Stefan Jóźwiak (Gdańsk)

jag.