Tomasz Mazurkiewicz (Legia) - z Kanady na sopocką plażę!

31 lipca 2001 (artykuł sprzed 20 lat)
To już wygląda na nokaut. Piłkarze Piguły Sopot po raz czwarty z rzędu wygrali otwarty turniej z cyklu Nata Cup. Tym razem sukces na plaży w Łazienkach Północnych przyszedł im łatwiej, bowiem w składzie mieli byłego kolegę klubowego z FC Sopot, a obecnie zawodnika Legii Warszawa i młodzieżowej reprezentacji Polski, Tomasza Mazurkiewicza!

Na turniejach MOSiR Sopot i "Głosu Wybrzeża" gościliśmy już piłkarzy ligowych, nawet reprezentantów, ale czynny futbolista ekstraklasy wystąpił na plaży po raz pierwszy. Tomasz Mazurkiewicz doskonale wpasował się do drużyny, bardzo odpowiadał mu preferowany przez byłych kolegów techniczny futbol. Po Tomku nie widać było oznak zmęczenia, choć dopiero dzień wcześniej wrócił z Kanady z Igrzysk Frankofońskich.

- Było widać, że to gracz ligowy. Może nie strzelał dużo bramek, ale doskonale dogrywał piłki kolegom. To bardzo ambitny zawodnik. Choć w Legii ma dwóch groźnych konkurentów do gry w środku pola, Majewskiego i Piekarskiego, to zapewnia, że będzie walczył o miejsce w podstawowej jedenastce - mówi Józef Kamiński, współorganizator sopockiego turnieju i były klubowy trener Mazurkiewicza w FC Sopot...

jag.
więcej w środowym Głosie Wybrzeża