Torus Wybrzeże Gdańsk sparuje przed Superligą. Porażki w Szczecinie

17 stycznia 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Torus Wybrzeże Gdańsk

Kamil Adamczyk w Szczecinie rzucił 12 bramek w dwóch meczach, ale Torus Wybrzeże nie zdołało wygrać żadnego z nich. Więcej zdjęć (1)

Kamil Adamczyk w Szczecinie rzucił 12 bramek w dwóch meczach, ale Torus Wybrzeże nie zdołało wygrać żadnego z nich.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kamil Adamczyk w Szczecinie rzucił 12 bramek w dwóch meczach, ale Torus Wybrzeże nie zdołało wygrać żadnego z nich.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało oba mecze i zajęło ostatnie miejsce w towarzyskim turnieju Sandra Spa Cup w Szczecinie. 22 i 23 stycznia w hali AWFiS piłkarze ręczni będą gospodarzami 8. memoriału Leona Walleranda z udziałem Pogoni Szczecin, MMTS Kwidzyn i Gwardii Koszalin. 29 stycznia Wybrzeże zagra towarzysko z Nielbą Wągrowiec.Sandra Spa Pogoń Szczecin - Torus Wybrzeże Gdańsk 33:21 (17:11)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Stojek, Filipowicz, Pieczonka, Gądek 2, Leśniak 5, Gavidia 1, Jachlewski 2, Sulej 1, Papaj 5, Wróbel, Adamczyk 2, Janikowski 1, Woźniak 2

Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże Gdańsk 33:31 (19:14)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Stojek 3, Filipowicz, Pieczonka 2, Gądek, Leśniak, Gavidia, Jachlewski 4, Sulej 1, Wróbel 3, Adamczyk 10, Janikowski 8, Woźniak 1


Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk szykują się do powrotu do rozgrywek PGNiG Superligi, który czeka ich 20 lutego przeciwko Łomży Vive Kielce. W Szczecinie zmierzyli się towarzysko najpierw z Sandrą Spa Pogonią a następnie w meczu o 3. miejsce z Chrobrym Głogów.

Ligowiec Roku 2020 - wywiady. Artur Chmieliński: Po karierze wrócę do kuchniO ile w pojedynku z gospodarzami turnieju przegrali wysoko, to w w drugim spotkaniu podjęli walkę a zdobyczą 18 bramek popisał się duet Kamil Adamczyk - Kelian Janikowski. Przypomnijmy, że Adamczyk był w szerokiej reprezentacji Polski walczącej o udział w trwających obecnie w Egipcie mistrzostwach świata, ale ostatecznie rozgrywający Wybrzeża nie pojechał na turniej.

W Szczecinie rywalizację wygrał Górnik Zabrze, który w finale wygrał z Pogonią 27:23. Wybrzeże zajęło ostatnie miejsce.

Drużyna Krzysztofa Kisiela postara się o lepsze prognostyki przed wznowieniem rozgrywek 22 i 23 stycznia w Gdańsku. Wtedy to w hali AWFiS przy ul. Górskiego odbędzie się 8. memoriał Leona Wallerandra.

Leon Wallerand to jedna z ikon piłki ręcznej gdańskiego Wybrzeża. Był ojcem sukcesów zespołu znad morza - jako trener GKS-u zdobył z drużyną Mistrzostwo Polski (1966) oraz dwukrotnie Wicemistrzostwo kraju (1967, 1968). Dwa lata po odrodzeniu się sekcji piłki ręcznej w Gdańsku działacze klubu postanowili uczcić pamięć legendarnego szkoleniowca pierwszym turniejem. Przerodziło się to w tradycję, zgodnie z którą Wybrzeże Gdańsk gości zazwyczaj trzy inne drużyny.

9. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2020 - lista nominowanych i zasady głosowaniaTurniej odbędzie się według identycznego schematu co ten w Szczecinie, Wybrzeże zagra w parze z Gwardią Koszalin a w drugiej zmierzą się Pogoń i MMTS Kwidzyn. Na drugi dzień w finale i meczu o 3. miejsce spotkają się odpowiednio wygrani oraz przegrani. Transmisja z turnieju będzie dostępna na żywo na oficjalnym kanale klubu na YouTube.

27 stycznia Wybrzeże miało ponadto zagrać w 1/8 Pucharze Polski przeciwko MKS Grudziądz, ale rywale wycofali się z rozgrywek. 29 stycznia gdańszczanie zagrają u siebie towarzysko z Nielbą Wągrowiec.

Terminarz sparingów Torus Wybrzeże Gdańsk
Szczecin
Pogoń Szczecin - Torus Wybrzeże 33:21 (17:11)
Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże 33:31 (19:14)

Gdańsk
22 stycznia, godz. 19, Torus Wybrzeże - Gwardia Koszalin
23 stycznia, godz. 11 lub 13, Torus Wybrzeże - Pogoń Szczecin/MMTS Kwidzyn

Gdańsk
29 stycznia, godz. 18:30, Torus Wybrzeże - Nielba Wągrowiec

ras.

Opinie (5)

 • Nic nowego

  Menadżer = porażka

  • 2 1

 • (1)

  Dobrze, że jest wzmianka o kanale YT, który jest na cenzurowanym i chyba nie bez przyczyny,
  to jednak w czysto technologicznym ujęciu, czyli jako kanale przekazywania treści w tym przypadku, transmisji meczu, to

  Dobrze, że jest wzmianka o kanale YT, który jest na cenzurowanym i chyba nie bez przyczyny,
  to jednak w czysto technologicznym ujęciu, czyli jako kanale przekazywania treści w tym przypadku, transmisji meczu, to bardzo dobre rozwiązanie. Mało tego, powinno być stale kontynuowane.
  Wiem, że klub należy do PGNiG super Ligi, ale włodarze tejże, powinni pomyśleć, i te mecze,
  które nie będą transmitowane w TV, a nie ma ich dużo, powinny być transmitowane przez klubowe kanały video YT czy inne.
  p.s.
  Polska vs. Hiszpania : Mistrzostwa Świata Egipt 2021
  Szkoda kilku błędów Biało-Czerwonych, bo mecz mogli wygrać.
  Ale, jak na drużynę w budowie, to bardzo dobre wynik.
  Jak błędy zostaną wyeliminowane, to można po cichu oczekiwać dobrego wyniku
  we wtorkowy wieczór.

  • 2 1

  • Wszystkie mecze pgnig superligi są transmitowane na emocje.tv z komentarzem więc nie ma sensu uruchamiać klubowego youtuba.
   Sparingi wiadomo są po to żeby się przygotwać do drugiej rundy a ta się zaczyna dla nas 20.02 więc liczę ze się drużyna ogarnie do tego czasu

   • 3 1

 • (1)

  Nowy rok się zaczął, a Trener jeszcze nie zwolniony ?

  • 3 0

  • Ja tam bym tam zwalniał. Wg mnie trener Kisiel to się u nas nie zaaklimatyzował.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.