Torus Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 25:26. Piłkarze ręczni roztrwonili przewagę

7 grudnia 2019, 14:55
Mikołaj Pachniewski

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał u siebie z Azotami Puławy 25:26 (13:12) w PGNiG Superlidze. To dziewiąta porażka z rzędu w konfrontacji z ta drużyną. Można było jej uniknąć, gdyż gospodarze prowadzili już 21:16. Wówczas zastopował ich Wadim Bogdanow, bramkarz przyjezdnych.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Kiepulski - Wróbel 9, Oliveira 6, Komarzewski 5, Prymlewicz 2, Janikowski 1, Bednarek 1, Pieczonka 1, Didyk, Sulej, Powarzyński, Adamczyk, Gądek, Gajek, Oliveira 6, Papaj

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Łangowski 5, Dawydzik 4, Gumiński 4, Szyba 3, Przybylski 3, Moryń 2, Skwierawski 2, Kowalczyk 1, Jarosiewicz 1, Rogulski 1, Podsiadło, Seroka, Grzelak, Kasprzak

TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk w sobotę mierzyli się z Azotami Puławy. Ostatni raz z tym przeciwnikiem wygrali 8 kwietnia 2017 roku. Później aż osiem razy musieli uznawać wyższość Puławian. Podopieczni Thomasa Orenborga mieli dogodną okazję do przełamania niekorzystnej passy, gdyż rywale znajdują się obecnie w dołku.

- To będzie trudne spotkanie, zwłaszcza, że przeciwnik będzie chciał się odbudować. Gramy u siebie, tu idzie nam znacznie lepiej i liczę, że przy wsparciu kibiców będziemy mogli przerwać niefortunną serię - powiedział nam przed meczem Wojciech Prymlewicz, skrzydłowy Torus Wybrzeża.

Skrzydłowi siłą szczypiornistów Torus Wybrzeża

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od trzech rzutów karnych. Dwie próby wykorzystał Mateusz Wróbel, a jedną Wojciech Gumiński. Celnie rzucił także Patryk Pieczonka i Wybrzeże prowadziło 3:1.

Po 14 minutach już trzy bramki na swoim koncie miał Ramon Oliveira, a pomiędzy słupkami dwoił się i troił Artur Chmieliński i to dzięki tej dwójce gdańscy szczypiorniści prowadzili z puławianami 8:7. Goście, przez dwie minuty, musieli radzić sobie z jednym zawodnikiem mniej po karze, którą otrzymał Paweł Grzelak i przewaga gdańszczan urosła do trzech bramek.

Niestety gospodarze roztrwonili trzybramkowe prowadzenie i puławianie jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy, rzut karny wykorzystał jednak Prymlewicz i gdańscy szczypiorniści udali się na przerwę prowadząc 13:12.

Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże Gdańsk 29:29. Relacja, oceny

Po zmianie stron błyskawicznie trafili Mateusz Wróbel i Ramon Oliveira, a czerwoną kartkę po stronie gości otrzymał Łukasz Rogulski i gdańszczanie odskoczyli na odległość trzech trafień.

Znakomicie w drugiej połowie spisywał się Wróbel, który w 11 minut dołożył pięć trafień, z czego trzy z rzędu i Wybrzeże prowadziło już 21:16. Niestety, wtedy podopieczni Thomasa Orebnorga zaczęli popełniać proste straty, a jak w transie bronił Wadim Bogdanow i przewaga gdańszczan stopniała do jednej bramki.

Na nic zdały się dobre interwencje Pawła Kiepulskiego, który pojawił się w bramce Wybrzeża i na 5 minut przed końcem, za sprawą Gumińskiego, goście wyszli na prowadzenie. Ze strony gospodarzy odpowiedział Krzysztof Komarzewski, ale w ostatniej minucie to znów goście puławianie prowadzili, a do tego wykluczenie otrzymał Kelian Janikowski. Sytuacja Wybrzeża była, więc bardzo niewygodna. Mimo walki do ostatnich sekund, nie udało się doprowadzić do wyrównania i gdańscy szczypiorniści przegrali z Puławami po raz 9 z rzędu.