Torus Wybrzeże Gdańsk. Którzy piłkarze ręczni odchodzą, a którzy zostają?

9 lipca 2020, 11:30
Damian Konwent
aktualizacja:15:26 (10 lipca 2020)

Torus Wybrzeże Gdańsk

Michał Bednarek, Jacek Sulej, Kamil Adamczyk oraz Piotr Papaj są bliscy sfinalizowania rozmów w sprawie nowych kontraktów w Torus Wybrzeże Gdańsk. Klub opuścili natomiast: Ksawery Gajek oraz Wojciech Prymlewicz. Ten drugi zakończył karierę szczypiornisty w wieku 25 lat i zajął się życiem zawodowym. Natomiast Ramon Oliveira, który nad morzem spędził cztery lata, został zawodnikiem Stali Mielec. 15 lipca zespół rozpocznie okres przygotowawczy przed startem rozgrywek 2020/21.Aktualizacja, 10 lipca, godz. 15:26

Piotr Papaj przedłużył umowę z Torus Wybrzeże Gdańsk.

- Cieszy mnie, że na kolejny rok zostaje w Torus Wybrzeże Gdańsk. Będzie to już mój 8 sezon tutaj. Czuje się bardzo związany zarówno z klubem jak i miastem. Przez te wszystkie lata Gdańsk stał się moim drugim domem. Nadchodzący sezon będzie dla nas bardzo trudny. Drużynę czeka wiele zmian. Jednak ze swojej strony mogę obiecać jedno - nie zmieni się nasze zaangażowanie. W każdym meczu będziemy walczyć do ostatniej minuty i mam nadzieje, że w nadchodzącym sezonie sprawimy naszym kibicom wiele radości - przekazał skrzydłowy za pośrednictwem klubowych mediów.Kelian Janikowski na stałe w Torus Wybrzeże GdańskW najbliższym tygodniu dojdzie do podpisania kontraktów w Torus Wybrzeże Gdańsk i będzie dysponował 15 szczypiornistami. Klub musi spieszyć się z budowaniem składu, bo 15 lipca rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Na razie tylko trzech zawodników przedłużyło umowy. To Kelian Janikowski, Mateusz Wróbel i Artur Chmieliński.

- Kończymy rozmowy w sprawie nowych umów dla naszych piłkarzy ręcznych. Jesteśmy bliscy porozumienia z Jackiem Sulejem i Michałem Bednarkiem. Umowę raczej przedłużymy także z Piotrem Papajem. Chcemy stworzyć bardzo ciekawy dla kibiców zespół i robimy wszystko, aby osiągnąć lepsze wyniki niż w poprzednim sezonie - przyznaje Damian Wleklak, menadżer Torus Wybrzeże.
Michał Bednarek w poprzednim sezonie rzucił 6 goli, przy ponad 66-proc. skuteczności w 19 spotkaniach, do których dopisał 14 asyst. Jacek Sulej w ubiegłych rozgrywkach zagrał w 15 meczach, jednak część sezonu opuścił ze względu na uraz barku. Zawodnik z najdłuższym stażem w zespole pełnił wówczas nową dla siebie rolę asystenta trenera Thomasa Orneborga.

Jacek Pauba nowym prezesem Torus Wybrzeże GdańskTakże Kamil Adamczyk jest na finiszu finalizacji rozmów. 22-latek to autor 79 goli (48. proc skuteczności) i 54 asyst dla Wybrzeża w poprzedniej kampanii. Klub chce zatrzymać skrzydłowego Piotra Papaja, który w 24 spotkaniach rzucił 46 goli, przy blisko 60-proc. skuteczności.

Z klubem pożegnał się natomiast Ksawery Gajek. 23-letni rozgrywający dołączył do drużyny przed startem rozgrywek w 2018 roku. W swoim premierowym sezonie wystąpił w 35 meczach i rzucił łącznie 31 bramek. W drugim jego dorobek zatrzymał się na 16 występach, podczas których pokonywał bramkarzy 20-krotnie oraz 17 razy asystując przy celnych rzutach kolegów. Jego nowym klubem będzie macierzysta I-ligowa Ostrovia Ostrów Wlkp.

Ksawery Gajek - artystyczna dusza Torus Wybrzeże GdańskSkrzydłowy Wojciech Prymlewicz zakończył natomiast karierę i wybrał życie zawodowe. 25-latek w razie konieczności grał także na pozycji rozgrywającego. W ubiegłych rozgrywkach rzucił 61 bramek, przy wysokiej skuteczności 86 proc. To wychowanek SMS Gdańsk, który w Wybrzeżu występował od 2013 roku.

Natomiast były gracz gdańskiej ekipy Ramon Oliveira znalazł nowy zespół. Potwierdziły się informacje o jego transferze do Stali Mielec. Dołączył do drużyny, której trenerem jest Dawid Nilsson, czyli zawodnik, który dla Wybrzeża grał w latach 1995-2001, a następnie 2012-2016. Przypomnijmy, że Brazylijczyk występował nad morzem przez 4 ostatnie lata.

- To była trudna decyzja, ale postanowiłem zaufać Dawidowi, gdyż to on był pierwszą osobą, która przywitała mnie na lotnisku, kiedy to cztery lata temu przyleciałem do Polski - powiedział Oliveira w rozmowie z klubowymi mediami Stali.

Ramon Oliveira i Krzysztof Komarzewski odeszli z Torus Wybrzeże GdańskRUCHY TRANSFEROWE TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK PRZED SEZONEM 2020/21:
Przyszli: Daniel Leśniak (pozycja: skrzydłowy, poprzedni klub: SMS Kielce), Mateusz Jachlewski (skrzydłowy, PGE Vive Kielce)

Przedłużyli kontrakty: Piotr Papaj (skrzydłowy), Kelian Janikowski (obrotowy), Artur Chmieliński (bramkarz), Mateusz Wróbel (rozgrywający, umowa na 2 sezony)

Mogą zostać: Kamil Adamczyk (rozgrywający), Jacek Sulej (rozgrywający), Michał Bednarek (rozgrywający)

Ważne kontrakty: Patryk Pieczonka (rozgrywający), Krzysztof Gądek (rozgrywający), Damian Didyk (rozgrywający), Dawid Wodziński (bramkarz), Jakub Powarzyński (rozgrywający)

Odeszli: Wojciech Prymlewicz (skrzydłowy, koniec kariery), Ksawery Gajek (rozgrywający, Ostrovia Ostrów Wlkp.), Artur Sadowski (rozgrywający), Ramon Oliveira (rozgrywający, Brazylia, Stal Mielec), Krzysztof Komarzewski (skrzydłowy, Orlen Wisła Płock), Paweł Kiepulski (bramkarz, A.S.D. Handball Sassari, Włochy)

Aktualny skład Torus Wybrzeże Gdańsk