Torus Wybrzeże Gdańsk. Daniel Leśniak i Artur Chmieliński z kontraktami

29 czerwca 2020, 13:20
Rafał Sumowski
aktualizacja:10:40 (30 czerwca 2020)

Torus Wybrzeże Gdańsk

Daniel Leśniak został nowym zawodnikiem Torus Wybrzeże Gdańsk. 18-letni skrzydłowy jest drugim transferem piłkarzy ręcznych po Mateuszu Jachlewskim. W minionym sezonie rzucił 37 bramek w 14 meczach dla SMS Kielc. Na kolejny sezon umowę z klubem przedłużył bramkarz Artur Chmieliński. Szanse trenowania z pierwszym zespołem mają dostawać też juniorzy, którzy doszli do finału mistrzostw Polski.Aktualizacja 30.06, godz. 10:40
Nową umowę z Torus Wybrzeże podpisał Artur Chmieliński. 27-letni bramkarz, który w Gdańsku występuje od sezonu 2010/11, spędzi w Wybrzeżu kolejne rozgrywki. To drugi zawodnik, który przedłużył dotychczasowy kontrakt po Mateuszu Wróblu.
Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk na 4. miejscu mistrzostw Polski juniorówDaniel Leśniak będzie od nowego sezonu reprezentował barwy Torus Wybrzeże Gdańsk. Utalentowany zawodnik dołączy do klubu z SMS Kielce. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez rok, z możliwością przedłużenia o kolejny.

Młody skrzydłowy stanie przed szansą debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W ubiegłym sezonie zagrał łącznie w 14 meczach i rzucił 37 goli dla kieleckiego SMS. Jest wychowankiem Lwa Kłodzko, skąd trafił do Kielc, gdzie prezentował się na tyle dobrze, że nie uszło to uwadze sztabowi polskiej reprezentacji juniorów, w której zaliczył dwa występy.

- Bardzo się cieszę, że zostałem zauważony i dostanę szansę debiutu na parkietach PGNiG Superligi. Słyszałem o wielu pozytywach związanych z Wybrzeżem i uważam, że jest to idealne miejsce dla takich graczy jak ja. Granie obok takiego zawodnika jak Mateusz Jachlewski będzie olbrzymią motywacją i liczę, że będę mógł bazować na jego wiedzy oraz umiejętnościach, co pomoże mi w kolejnych etapach kariery. Bardzo dziękuję również zarządowi za szansę. Zrobię wszystko, aby ją wykorzystać - mówi Daniel Leśniak.
- Obserwowałem tego chłopaka od dłuższego czasu. Zrobił na mnie korzystne wrażenie. Miał też dobre wyniki w kieleckim SMS-ie. Zainteresowanie tym graczem wykazywało wiele klubów pierwszoligowych oraz kilka z Superligi. Cieszymy się, że Daniel zdecydował się dołączyć do nas, a my postaramy się stworzyć mu warunki do prawidłowego rozwoju - wyjaśnia Damian Wleklak, menedżer Torus Wybrzeże.

Mateusz Wróbel zostaje w Torus Wybrzeże GdańskPozyskanie 18-letniego gracza wpisuje się w politykę kadrową klubu, który chce opierać zespół w większości na młodych, utalentowanych oraz rozwojowych szczypiornistach. W kadrze drużyny są Jakub Powarzyński i Dawid Wodziński, którzy w sobotę w Łodzi zajęli 4. miejsce z zespołem juniorów w mistrzostwach Polski tej kategorii wiekowej. Drzwi to pierwszej drużyny otwarte są dla kolejnych.

- Będziemy testować pod tym kątem skrzydłowego Patryka Kroka, który był już na kilku treningach. Cały czas bacznie przyglądamy się naszym juniorom - zapewnia Wleklak.
W weekend poznaliśmy zespół, który wygrał rozgrywki I ligi. Po barażowym spotkaniu w Łodzi, ostrowianie pokonali KPR Legionowo 32:26 (14:11). Spotkanie rozegrano pomimo tego, iż wcześniej władze PGNiG Superligi poinformowały, że niezależnie od wyniku barażu pomiędzy najlepszymi zespołami I ligi, żaden z nich nie otrzyma zgody na występy w elicie. KPR Legionowo nie spełnił szeregu kryteriów finansowych, a Ostrovia nie przedłożyła wymaganych dokumentów.

RUCHY TRANSFEROWE TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK PRZED SEZONEM 2020/21:
Przyszli: Daniel Leśniak (pozycja: skrzydłowy, poprzedni klub: SMS Kielce), Mateusz Jachlewski (skrzydłowy, PGE Vive Kielce)

Odeszli: Ramon Oliveira (rozgrywający, Brazylia), Krzysztof Komarzewski (skrzydłowy, Orlen Wisła Płock), Paweł Kiepulski (bramkarz, A.S.D. Handball Sassari, Włochy)

Przedłużyli kontrakty: Artur Chmieliński (bramkarz), Mateusz Wróbel (rozgrywający, umowa na 2 sezony)

Może zostać: Kamil Adamczyk (rozgrywający)

Ważne kontrakty: Patryk Pieczonka (rozgrywający), Krzysztof Gądek (rozgrywający), Damian Didyk (rozgrywający), Dawid Wodziński (bramkarz), Jakub Powarzyński (rozgrywający)

Aktualny skład Torus Wybrzeże Gdańsk