Torus Wybrzeże Gdańsk - Energa MKS Kalisz. Ramon Oliveira: Koniec pecha

31 października 2019, 14:00
Rafał Sumowski

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z Energą MKS Kalisz po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach PGNiG Superligi. Początek spotkania w sobotę, 2 listopada o godzinie 17 w hali AWFiS przy ul. Górskiego. - Gramy w kratkę i musimy wrócić do wygrywania. To na pewno będzie dobre widowisko. Mam nadzieję, że mój osobisty pech skończył się na dobre - mówi rozgrywający Ramon Oliveira, który pół roku stracił na leczenie już trzeciej poważnej kontuzji.Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
2 listopada 2019, godz. 17:00

Tak typowano 278 typowań

90% TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
9% Energa MKS Kalisz


Ramon Oliveira stracił pół roku ze względu na kontuzję stawu skokowego. Prawy rozgrywający Torus Wybrzeża Gdańsk wrócił na parkiety PGNiG Superligi podczas dwóch ostatnich spotkań. Brazylijczyk nie miał łatwo, bo gdańszczanie mierzyli się z wyżej notowanymi Gwardią Opole i PGE Vive Kielce.

PGE Vive Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 38:24. Relacja, oceny- Za mną długa rehabilitacja po operacji, fizycznie czuję się już pewnie, ale brakuje mi ogrania. Straciłem sporo czasu. Muszę go teraz nadrobić, ale z głową. Potrzebuję po prostu grać. Odkąd jestem w Gdańsku, to moja trzecia poważna kontuzja. Wcześniej długo pauzowałem przez zerwane więzadła w kolanie i uraz nerwu łokciowego. Mam nadzieję, że mój osobisty pech skończył się na dobre - wyjaśnia Ramon, który w pełni sił był ważnym ogniwem gdańskiej drużyny w minionych trzech sezonach.
"Romek" nie próżnował podczas procesu rehabilitacji. Nie tylko ciężko pracował nad powrotem do pełni sił, ale i cały czas poprawiał swoje umiejętności językowe. Zawodnik, który trafił do Gdańska w 2016 roku, świetnie radzi sobie z mówieniem po polsku.

Ramon Oliveira

Ramon Oliveira

Dane:

ur.:
1993-05-01
wzrost.:
187
waga.:
96
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »- W ostatnim czasie poznałem dużo słownictwa medycznego. Mam nadzieję, że więcej będzie przydawało mi się jednak to związane z grą na boisku - śmieje się Oliveira.
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły gdańszczanom dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach PGNiG Superligi. Ramon miał zatem czas, aby po pierwszych dla niego meczach od dłuższego czasu, jeszcze podbudować się motorycznie.

- Z taktyka było trochę gorzej, bo Kelian Janikowski, Krzysztof Komarzewski czy grający na mojej pozycji Kamil Adamczyk, udali się na zgrupowanie drugiej reprezentacji Polski. Generalnie przerwa się nam jednak przydała, cały czas poznajemy się z trenerem Thomasem Orneborgiem. Docieramy się w rozumieniu jego taktyki, która stawia na szybszą grę i więcej kontr - mówi rozgrywający Torus Wybrzeża.
W sobotę o godz. 17 gdańszczanie podejmą w hali AWFiS Energą MKS Kalisz, czyli z sąsiadem w tabeli. Nie dość, że obie drużyny mają identyczny dorobek punktowy, to w poprzednim sezonie ich bezpośrednia rywalizacja była bardzo wyrównana - każdy wygrał po dwa mecze.

- To na pewno będzie dobre widowisko. Bardzo zależy nam na tym, aby znów wrócić do wygrywania. Jak widać po wynikach, gramy nieco w kratkę. Trudno jest jednak oceniać nasz zespół w porównaniu do poprzedniego sezonu. Liga wydaje mi się znacznie mocniejsza niż w poprzednich rozgrywkach. Nie zmienia to jednak faktu, że naszym celem jest awans do czołowej ósemki i udział w rundzie finałowej. Takie spotkania musimy wygrywać - kończy Brazylijczyk.
Ceny biletów na mecze Wybrzeża w sezonie 2019/20

Bilety w internetowej przedsprzedaży i w punktach stacjonarnych Eventim:
Bilet normalny - 15 zł
Bilet ulgowy – 10 zł
Bilet rodzinny – dorosły + dziecko = 20 zł, kolejna osoba dorosła + 10 zł, kolejne dziecko + 5 zł
Ceny dotyczą zarówno spotkań w hali AWFiS jak i w Ergo Arenie

Bilet grupowy – 1 zł (zorganizowane grupy młodzieży szkolnej po
uprzednim zgłoszeniu do biura klubu na adres: media@wybrzeze-gdansk.pl)
Dzieci do 3 roku życia bezpłatnie.

Bilety zakupione w kasie w dniu meczu:
  • Bilet normalny: 20 zł
  • Bilet ulgowy: 15 zł
  • Bilet rodzinny: dorosły + dziecko - 30 zł, kolejna osoba dorosła - 15 zł, kolejne dziecko - 10 zł

Ulga: młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji, seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia,
Dzieci do 3. roku życia wchodzą na mecze bezpłatnie

KARNET
Upoważniający do wstępu na wszystkie mecze rundy zasadniczej PGNiG Superligi oraz mecze PGNiG Pucharu Polski - 180 zł.

bilet Wybrzeże Gdańsk - ręczna