Torus Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Tarnów 23:29. Fatalny początek meczu

mip.
18 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali w bardzo ważnym spotkaniu z Grupą Azoty Tarnów 23:29 (8:13). Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali w bardzo ważnym spotkaniu z Grupą Azoty Tarnów 23:29 (8:13).

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z Grupą Azoty Tarnów 23:29 (8:13) w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza fatalnie zaczęli mecz od stanu 0:5. W drugiej połowie doszli jednak rywali na jedną bramkę, ale następnie znów pozwolili tarnowianom uciec z wynikiem, ostatecznie przegrywając ważne spotkanie.

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk 5, Janikowski 5, Kosmala 4, Papaj 4, Stojek 3, Gavidia 1, Mosquera 1, Leśniak, Sulej, Gądek, Comerlatto, Jachlewski, Wróbel, Pieczonka

Grupa Azoty: Małecki, Liljestrand - Kowalik 7, Tokuda 5, Yoshida 5, Kużdeba 4, Kniazeu 3, Wojdan 3, Sanek 1, Perdyc 1, Sikora, Wajda, Dadej, Zahirovic

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk po porażce w Głogowie podejmowali Grupę Azoty Tarnów. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza wiedzieli, że muszą ten mecz wygrać, aby nie dać się dogonić w tabeli tarnowianom.

Rozpoczęło się jednak fatalnie, bo goście zdobyli 5 bramek z rzędu bez odpowiedzi ze strony gospodarzy. To skutkowało przerwą na żądanie, o którą poprosił trener Jurkiewicz. Po niej pierwszą bramkę dla Wybrzeża z rzutu karnego zdobył Mateusz Kosmala.

Torus Wybrzeże Gdańsk stawia na wychowanka

Chwilę później podobną próbę wykorzystał Rennosuke Tokuda, ale następnie serię 4:0 zanotowali miejscowi i po trafieniu Keliana Janikowskiego w 14. minucie już 5:6. Następnie jednak do głosu doszło dwóch szczypiornistów z Tarnowa. Cztery bramki zdobył Jakub Kowalik, a świetnie w bramce spisywał się Patryk Małecki, który po pierwszej połowie miał aż 61 proc. obronionych rzutów! Bramkarz Azotów popisał się aż jedenastoma udanymi interwencjami.

Gra Wybrzeża, oprócz skuteczności, wyglądała dobrze, ale podopieczni trenera Jurkiewicza na przerwę schodzili z wynikiem 8:13. Drugą część gry otworzył Kamil Adamczyk, który popisał się dubletem. Chwilę później podobny wyczyn powtórzył Janikowski, dając sygnał do odrabiania strat. W 36. minucie było już tylko 14:16.

Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29. Relacja, oceny

Gospodarze nie wykorzystali okazji do wyrównania, gdy grali w przewadze, ale chwilę później zdobyli trzy bramki z rzędu i mógł być remis po 18, ale przyjezdni nie dali się dogonić i znów mieli na koncie cztery trafienia więcej (18:22).

Szczypiorniści Torus Wybrzeża próbowali szarpać i gonić wynik, ale świetnie spisywał się duet Japończyków: Shuichi Yoshida i Rennosuke Tokuda. Swoje dokładała także obrona tarnowian i Małecki, i w 55. minucie gdańszczanie mieli 6 bramek straty (18:24). Potrzebny był cud, żeby podopieczni trenera Jurkiewicza odwrócili losy spotkania. Ten jednak się nie wydarzył i gdańszczanie przegrali 23:29.

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 20 3 1 1 15 546:600 12
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-04-21