Torus Wybrzeże Gdańsk. Santiago Mosquera i Artur Chmieliński przedłużyli kontrakty

30 czerwca 2021, 16:20
dak.
aktualizacja:12:58 (1 lipca 2021)

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk przedłużył kontrakty z Santiago Mosquerą (z lewej) i Arturem Chmielińskim (z prawej). Więcej zdjęć (2)

Torus Wybrzeże Gdańsk przedłużył kontrakty z Santiago Mosquerą (z lewej) i Arturem Chmielińskim (z prawej).

fot. Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przedłużył kontrakty z Santiago Mosquerą (z lewej) i Arturem Chmielińskim (z prawej).

fot. Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przeprowadził przedłużenia umowy z Santiago Mosquerą i Arturem Chmielińskim. Pierwszy Kolumbijczyk w PGNiG Superlidze związał się nową umową do 2023, a bramkarz - do 2022 roku. Rozgrywający odrzucił oferty m.in. z Hiszpanii. Natomiast dla 28-letniego golkipera będzie to już 11. sezon w barwach gdańskiego zespołu.Aktualizacja, 1.07.2021, godz. 12:58

Torus Wybrzeże Gdańsk kontynuuje budowę zespołu na sezon 2021/22. Właśnie przedłużono umowę z Santiago Mosquera Mayo. To pierwszy Kolumbijczyk w PGNiG Superlidze, który dołączył do zespołu w trakcie minionych rozgrywek na zasadzie wolnego transferu. Teraz przedłużył umowę do 31 maja 2023 roku.

- Mogę powiedzieć, że opłaciło się ryzyko przyjazdu do Polski. Wybrzeże dało mi szansę, aby reaktywować swoją karierę i choć nie omijały mnie kontuzje, to czuję, że to, co najgorsze już za mną. Dlatego też czekam już na kolejny sezon, żeby w jego całym przekroju udowodnić swoją przydatność do tego zespołu. Praca w takim pięknym mieście jak Gdańsk oraz gra w młodym, perspektywicznym składzie napawa mnie optymizmem i czekam już na powrót do treningów i walki o ligowe punkty - powiedział Santi po przedłużeniu kontraktu z czerwono-biało-niebieskimi.

Boisko z finałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dla Torus Wybrzeże Gdańsk. Poznaj szczegółyW polskiej Superlidze zadebiutował meczem rewanżowym z Łomżą Vive Kielce. Jego bilans zatrzymał się na wyniku 10 rozegranych spotkań, podczas których zdążył 19-krotnie wpisać się na listę strzelców, a także 28 asyst. Wcześniej grał już w Europie, m.in. w Macedonii, Portugalii oraz Hiszpanii.

Co ciekawe, swoimi występami przykuł uwagę innych klubów, właśnie m.in. z Półwyspu Iberyjskiego, ale postanowił kontynuować swoją karierę w Polsce.

- Inne kluby po moich występach w gdańskim zespole wyrażały zainteresowanie zatrudnieniem mnie, jednak dzisiaj chcę skoncentrować się w pełni na potrzebach mojego obecnego zespołu. Chcę dać Torus Wybrzeżu tyle, ile się da i wierzę, że wtedy również nie ujdzie to uwadze innych drużyn ze Starego Kontynentu.

Mariusz Jurkiewicz do 2024, Kelian Janikowski do 2023 roku. Przeczytaj o wcześniejszych przedłużeniach kontraktówRuchy kadrowe Torus Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021/22
Przyszedł: Miłosz Wałach (pozycja: bramkarz, wypożyczenie z Łomża Vive Kielce)

Odeszli: Przemysław Witkowski (bramkarz, nowy klub: Falken HSG Bieberau/Modau, Niemcy), Kamil Adamczyk (rozgrywający), Franco Gavidia (rozgrywający), Maciej Filipowicz (obrotowy, wszyscy koniec kontraktów)

Przedłużyli kontrakty: Santiago Mayo Mosquera (rozgrywający, narodowość: Kolumbia, do 31 maja 2023 roku), Artur Chmieliński (bramkarz, do 31 maja 2022), Damian Woźniak (obrotowy, do 31 maja 2023), Kelian Janikowski (obrotowy, do 31 maja 2023), Mariusz Jurkiewicz (trener, do 31 maja 2024)

Torus Wybrzeże Gdańsk - aktualna kadraDzień wcześniej Torus Wybrzeże Gdańsk zatrzymało bramkarza. Nowy kontrakt obowiązujący do 31 maja 2022 roku podpisał Artur Chemiliński. Dla doświadczonego golkipera będzie to już 11. sezon w barwach gdańskiego klubu, do którego dołączył po reaktywacji drużyny w 2010 roku.

- Przez te wszystkie lata mogłem kilka razy spróbować się w innym klubie, ale moja kariera - pomimo różnych momentów lepszych i gorszych - to Wybrzeże. Tutaj otrzymałem swoją pierwszą okazję na grę i tutaj czuję się jak w domu - mówi bramkarz.

Artur Chmieliński: Po karierze wrócę do kuchni. Przeczytaj wywiad z kandydatem na Ligowca Roku 2020 na Trojmiasto.pl28-latek praktycznie całą swoją karierę jest związany z czerwono-biało-niebieskimi barwami. Stażem w klubie z Gdańska przewyższa go jedynie Jacek Sulej.

- Cieszy mnie fakt, że będę mógł reprezentować klub w następnym sezonie. To będzie mój 11 sezon w tych barwach. Wiele wspomnień, doświadczeń i emocji wiąże mnie z tym miejscem, więc jestem szczęśliwy, że trenerzy nadal chcą mnie widzieć w bramce. Przez pryzmat wszystkich spędzonych tutaj lat widzę, jak dużo pracy włożono w odbudowę klubu i przywrócenia możliwości gry o najwyższe miejsca. Cieszę się z możliwości dołożenia do tego kolejnej cegiełki - powiedział Artur po parafowaniu umowy.
Artur w poprzednich rozgrywkach zanotował 148 skutecznych obron, zachowując blisko 26-proc. skuteczność. W bramce rywalizował z Przemysławem Witkowskim oraz Dawidem Wodzińskim. Ten pierwszy pożegnał się już klubem, ale jego miejsce zajął wypożyczony z Łomża Vive Kielce Miłosz Wałach.

Artur Chmiliński rozegra 11. sezon w Torus Wybrzeże Gdańsk. Więcej zdjęć (2)

Artur Chmiliński rozegra 11. sezon w Torus Wybrzeże Gdańsk.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Artur Chmiliński rozegra 11. sezon w Torus Wybrzeże Gdańsk.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

dak.

Opinie (13)

 • Powodzenia Artur!

  • 7 1

 • Nie bardzo wiadomo jak traktować tego rodzaju info? Z jednej strony dobrze ono swiadczy, a z drugiej wprost przeciwnie ...

  • 5 1

 • szkoda Artura. (2)

  W tym miernym zespole marnuje swój talent!!!

  • 6 2

  • (1)

   Dokładnie! No, a że tez nikt z naszej ligi i zagranicy tego talentu nie dostrzegł. No, co za pechoza.

   • 4 3

   • Artur niejednokrotnie wspominał, że nie chce wyjeżdżać z Gdańska, chyba, że dostanie ofertę życia typu kontrakt w Kielcach. A tak to szybciej skończy karierę niż będzie jeździł po kraju, a ofert jeszcze 2-3 sezony temu miał kilka.

    • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.