Torus Wybrzeże Gdańsk ma być mocniejsze. Wygrany sparing z Usarem Kwidzyn

30 września 2020, 15:00
Rafał Sumowski
aktualizacja:20:41 (30 września 2020)

Torus Wybrzeże Gdańsk

Kamil Adamczyk i Kelian Janikowski wrócili ze zgrupowań pierwszej i drugiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, a Leonardo Comerlatto wznowił treningi po kontuzji żeber. Torus Wybrzeże Gdańsk wykorzystuje dwutygodniową przerwę w rozgrywkach PGNiG Superligi, aby poprawić wrócić na parkiet mocniejsze i odnieść pierwsze zwycięstwo. W środę podopieczni Krzysztofa Kisiela wygrali wyjazdowy sparing z I-ligowym Usarem Kwidzyn 32:28, a powrót po kontuzji zaliczył Leonardo Comerlatto.Aktualizacja, godz. 20:41

Torus Wybrzeże w środę rozegrało wyjazdowy sparing z I-ligowym Usarem Kwidzyn. Gdańszczanie wygrali 32:28. Nie prowadzono protokołu ze spotkania.

Po kontuzji wreszcie pokazał się Leonardo Comerlatto, który jeszcze musi popracować nad celnością rzutów. Zabrakło m.in. rekonwalescenta Mateusza Wróbla, który szykuje się do gotowości na najbliższy mecz ligowy. Z dobrej strony w defensywie zaprezentowali się Franco Gavidia i Maciej Filipowicz.

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Wodziński - Gavidia, Sulej, Adamczyk , Gądek , Leśniak, Jachlewski, Kosmala , Papaj , Filipowicz, Stojek, Comerlatto
Torus Wybrzeże Gdańsk po trzech meczach w PGNiG Superlidze ma na koncie 1 punkt. Podopieczni Krzysztofa Kisiela wykorzystują dwutygodniową przerwą w rozgrywkach m.in. na pracę nad rzutami karnymi i szykują się do meczu z Piotrkowianinem, który czeka ich 6 października o godz. 19:30 we własnej hali.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Krzysztof Kisiel: Musimy popracować nad rzutami karnymiZ zespołem od poniedziałku trenują Kamil Adamczyk i Kelian Janikowski. Kamil był na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Warszawie, gdzie zespół Patryka Rombla przygotowywał się do listopadowych meczów eliminacji mistrzostw Europy 2022 ze Słowenią i Holandią. Z kolei Kelian do stolicy pojechał na zgrupowanie kadry B prowadzonej przez Michała Skórskiego.

Do zajęć wrócił także Leonardo Comerlatto. Brazylijski rozgrywający wciąż czeka na debiut w Wybrzeżu, gdyż z pierwszych meczów wykluczył go uraz żeber odniesiony podczas przygotowań do sezonu.

- Cieszę się, że wróciłem do treningów na pełnych obrotach. Szkoda, że nie mogłem pomóc drużynie w pierwszych trzech meczach, bo brak na mojej pozycji był widoczny. Zdecydowaliśmy się ze sztabem medycznym poczekać z grą do meczu z Piotrkowem, aby wykorzystać przerwę na lepszy zrost pęknięcia. Na wtorkowy mecz będę gotowy w stu procentach i już czekam na ligowy debiut - zapewnia Leo.

Franco Gavidia. Pierwszy Argentyńczyk w SuperlidzeW środę 30 września Torus Wybrzeże rozegra wyjazdowy sparing z Usarem Kwidzyn, w którym Brazylijczyk powinien już wziąć udział.

Jednocześnie klub przypomina, że tylko do 6 października trwa sprzedaż karnetów na cały sezon. Można je nabyć wyłącznie przez internet w dwóch wersjach: podstawowej w cenie 180 zł i rozszerzonej z limitowaną koszulką z wszytym kodem QR. Posiadacz karnetu otrzyma ponadto kod do oglądania transmisji meczów domowych Wybrzeża w formacie PPV w momencie, gdy rządowe obostrzenia uniemożliwią organizację meczów z udziałem publiczności.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Koszulka w roli karnetu