Torus Wybrzeże Gdańsk przedłużył karnety dla kibiców. Otwarte sparingi

11 sierpnia 2021, 12:15
dak.

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk automatycznie przedłużył karnety dla kibiców, którzy nabyli je w poprzednim sezonie. Więcej zdjęć (1)

Torus Wybrzeże Gdańsk automatycznie przedłużył karnety dla kibiców, którzy nabyli je w poprzednim sezonie.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk automatycznie przedłużył karnety dla kibiców, którzy nabyli je w poprzednim sezonie.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk rozpoczął sprzedaż karnetów na sezon 2021/22. Cena wynosi 180 zł. Ci którzy nabyli abonament na poprzednie rozgrywki, mają go ważny na obecne. 13 sierpnia piłkarze ręczni rozegrają pierwszy sparing. O godz. 17 w hali AWFiS Gdańsk zmierzą się z czeskim Banikiem Karwina. Ten oraz kolejne domowe mecze kontrolne są otwarte dla kibiców. W ramach wstępu należy wykupić cegiełkę z uiszczeniem dowolnej wpłaty na rzecz rozwoju młodzieży.Torus Wybrzeże Gdańsk. Kup karnet na sezon 2021/22Do sprzedaży trafiły karnety na mecze Torus Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2021/22. Kibice mogą je kupować za pośrednictwem internetu w cenie 180 zł. Natomiast zakupione poprzednim utrzymują swoją ważność i zostają automatycznie przedłużone na nadchodzący 2021/2022. To z uwagi na ograniczenia, przez które fani nie mogli oglądać spotkań z trybun.

- Sezon 2020/2021 był ciężki dla całego sportu, w tym także dla naszego klubu. Tylko w dwóch spotkaniach mogliśmy liczyć na wsparcie kibiców. Rozgrywanie meczów bez fanatyków Wybrzeża było trudne, ale wierzę że nadchodzący sezon będzie już normalny. Staraliśmy się być z naszymi wiernymi sympatykami przez cały rok, dlatego też z okazji świąt otrzymywali od klubu prezenty, a za ich lojalność zdecydowaliśmy się przedłużyć ich karnety na kolejny rok. Wierzymy, że zmiany, jakie nasz klub przechodzi od zeszłego roku, sprawiły, że przybyło nam kibiców, których dziś zapraszam do bycia z nami w nadchodzącym sezonie. Karnet to nie tylko bilet na wszystkie mecze naszej drużyny w preferencyjnej cenie, ale także przywilej, którego nie otrzymuje inny kibic. W zeszłym sezonie karnetowicze byli przez nas doceniani, a także teraz mogą być bliżej drużyny podczas wielu akcji marketingowych, które planujemy organizować w najbliższym czasie. Wierzę, że nadchodzący sezon przyniesie wiele emocji i niezapomnianych wrażeń, które wspólnie będziemy mogli przeżywać w naszej hali - powiedział Krystian Plech, dyrektor ds. marketingu Torus Wybrzeża Gdańsk.

Dmytro Doroszczuk ma odmienić drużynę piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże Gdańsk. Przeczytaj wywiadWarto dodać, że pomimo trudnej sytuacji pandemicznej, poprzedni sezon pod względem sprzedaży karnetów gdański klub może uznać za niezwykle udany. W stosunku do poprzedniego roku udało się wygenerować 200-proc. wzrost sprzedażowy.

Przypomnijmy, że inauguracja rozgrywek nastąpi 4 września. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza zagrają na wyjeździe z Piotrkowianinem. Natomiast pierwszy mecz w hali AWFiS w Gdańsku odbędzie się 11 września z Orlen Wisłą Płock. Szczypiorniści rozegrają u siebie w sumie 13 pojedynków.

Sprawdź terminarz PGNiG SuperligaJednak nim to nastąpi piłkarze ręczni, którzy trenują od 19 lipca, przystąpią do 7 sparingów. 13 i 14 sierpnia zagrają w Gdańsku z czeskim Banik Karwina. 3 dni później czeka ich wyjazd do Kwidzyna. Następnie, 20 i 21 sierpnia, w ramach I Memoriału im. Leszka Biernackiego, w Gdańsku zagrają: Energa Kalisz, Sandra Spa Szczecin i MMTS Kwidzyn. Ostatnim sparingpartnerem będzie GKS Autoinwest Żukowo. Do tego spotkania pierwotnie miało dojść 6 sierpnia, ale zostało przesunięte na 25 sierpnia. Turniej w Bartoszycach został odwołany.

Terminarz sparingów Torus Wybrzeże Gdańsk


13 sierpnia, Gdańsk, godz. 17: Banik Karwina
14 sierpnia, Gdańsk, godz. 11: Banik Karwina
17 sierpnia, Kwidzyn, godz. 17: MMTS Kwidzyn
20 sierpnia, Gdańsk, godz. 18:30: Energa Kalisz
21 sierpnia, Gdańsk, godz. 11:30/13:30: Pogoń Sandra Spa Szczecin/MMTS Kwidzyn
25 sierpnia, Gdańsk, GKS Autoinwest Żukowo


Pojedynki w hali AWFiS będą otwarte dla kibiców. W ramach wstępu należy wykupić cegiełkę z uiszczeniem dowolnej wpłaty na cele statutowe klubu młodzieżowego SPR Wybrzeże.

- Wszyscy po wakacjach wrócili w miarę dobrej formie, gotowi do pracy. Jesteśmy na takim etapie okresu przygotowawczego, że nie ma mowy o krótkich treningach. Intensywność jest, jak najbardziej. Zmieniliśmy poszczególne ćwiczenia, organizację jednostek treningowych, odpowiednie dopasowanie zajęć na siłowni i na boisku. Wybieramy takie, po których będziemy się najlepiej czuli - mówi trener Jurkiewicz.

Piłkarze ręczni zostają na dwa lata. Licencja na PGNiG SuperligaSzczypiorniści trenują w komplecie, choć ze względu na kontuzje z poprzedniego sezonu, w pełnym obciążeniem ćwiczyć nie mogą jeszcze Jakub Powarzyński, który przedłużył z klubem kontrakt o kolejny rok oraz Jeremi Stojek i Damian Woźniak. Ich obecność podczas inauguracji stoi pod znakiem zapytania. Jednak można spodziewać się jeszcze ostatnich wzmocnień.

Ruchy kadrowe Torus Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021/22


Przyszli: Dmytro Doroszczuk (pozycja: obrotowy, poprzedni klub: Sporting Lizbona, kontrakt na 2 sezony, Miłosz Wałach (bramkarz, wypożyczenie z Łomża Vive Kielcena 2 sezony)

Przedłużyli kontrakty: Jakub Powarzyński (rozgrywający) Mateusz Kosmala (prawy skrzydłowy, koniec wypożyczenia z MMTS Kwidzyn, transfer definitywny, umowa do 31 maja 2023 roku) Piotr Papaj (lewoskrzydłowy, do 31 maja 2023), Jacek Sulej (rozgrywający, do 31 maja 2022), Krzysztof Gądek (rozgrywający, do 31 maja 2023), Santiago Mayo Mosquera (rozgrywający, narodowość: Kolumbia, do 31 maja 2023), Artur Chmieliński (bramkarz, do 31 maja 2022), Damian Woźniak (obrotowy, do 31 maja 2023), Kelian Janikowski (obrotowy, do 31 maja 2023), Mariusz Jurkiewicz (trener, do 31 maja 2024)

Ważne kontrakty: Mateusz Jachlewski (skrzydłowy/rozgrywający), Mateusz Wróbel (lewy rozgrywający), Jeremi Stojek (lewoskrzydłowy), Patryk Pieczonka (lewy rozgrywający), Leonardo Comerlatto (prawy rozgrywający, Brazylia), Daniel Leśniak (skrzydłowy)

Odeszli: Dawid Wodziński (bramkarz, nowy klub: MKS Grudziądz), Przemysław Witkowski (bramkarz, nowy klub: Falken HSG Bieberau/Modau, Niemcy), Kamil Adamczyk (rozgrywający), Franco Gavidia (rozgrywający), Maciej Filipowicz (obrotowy, wszyscy koniec kontraktów)

Torus Wybrzeże Gdańsk - aktualna kadra

dak.

Opinie (20)

 • Podjadę zobaczyć te nowe nabytki w akcji.

  • 8 0

 • Ciekawe czy ci nowi będą warci tego szumu medialnego? No i czy faktycznie bedą to wzmocnienia? Ostatnie doświadczenia w tym temacie wskazują na co innego!

  • 6 0

 • Tralala

  Pożyjom,uwidiom ...

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.