Torus Wybrzeże Gdańsk rozpocznie przygotowania 19 lipca, ale wcześniej transfery

2 lipca 2021, 16:00
Damian Konwent

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk rozpocznie treningi 19 lipca. Natomiast PGNiG Superliga ma wystartować na początku września. Więcej zdjęć (1)

Torus Wybrzeże Gdańsk rozpocznie treningi 19 lipca. Natomiast PGNiG Superliga ma wystartować na początku września.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk rozpocznie treningi 19 lipca. Natomiast PGNiG Superliga ma wystartować na początku września.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przedłużyło kontrakt z Krzysztofem Gądkiem. Kolejni mają być: Piotr Papaj, Mateusz Kosmala i Jacek Sulej. W następnym tygodniu należy spodziewać się pierwszych wzmocnień. Wśród czterech nowych zawodników ma być zagraniczny debiutant w PGNiG Superlidze. Po skompletowaniu składu drużyna 19 lipca rozpocznie przygotowania. Jednym ze sparingpartnerów będzie czeski Baník Karvina.Santiago Mosquera i Artur Chmieliński przedłużyli kontrakty. Poznaj szczegółyTorus Wybrzeże Gdańsk kompletuje drużynę na sezon 2021/22. Krzysztof Gądek został piątym zawodnikiem, z którym przedłużono kontrakt. Rozgrywający podpisał nową umowę do 31 maja 2023 roku. Wcześniej podobnie postąpili: Santiago Mayo Mosquera, Artur Chmieliński, Damian Woźniak, Kelian Janikowski oraz trener Mariusz Jurkiewicz.

- Przede mną piąty sezon w drużynie Wybrzeża. Zaczynałem jako 18-latek i przez te lata bardzo dojrzałem jako zawodnik i przy okazji jako człowiek. Cieszę się, że klub i trener chcą mnie tutaj w zespole na następne lata. Pod okiem Mariusza Jurkiewicza możemy osiągnąć znacznie więcej niż w poprzednim sezonie i to postaramy się udowodnić już w nadchodzących rozgrywkach. Trzon zespołu zostanie zachowany, gramy już kilka lat razem i myślę, że ten sezon może być przełomowy - powiedział Gądek.
Na tym jednak klub nie chce poprzestać. W następnych dniach należy się spodziewać potwierdzeń dalszej współpracy z kapitanem Piotrem Papajem i skrzydłowym Mateuszem Kosmalą, który w poprzednim sezonie był wypożyczony z MMTS Kwidzyn. Podobny scenariusz może spotkać Jacka Suleja, jednego z weteranów zespołu oraz Jakuba Powarzyńskiego.

W drugim tygodniu lipca do klubu mogą dołączyć w końcu nowi piłkarze ręczni. Jak zapowiadał trener Jurkiewicz, klub wzmocni przynajmniej czterech zawodników. Jednym z nich został już Miłosz Wałach. To wypożyczony bramkarz z Łomża Vive Kielce. Kolejnym wzmocnieniem ma zostać obcokrajowiec, który dopiero zadebiutuje w PGNiG Superlidze.

Torus Wybrzeże Gdańsk przeprowadzi 4 transfery. Przeczytaj rozmowę z Mariuszem JurkiewiczemRuchy kadrowe Torus Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021/22


Przyszedł: Miłosz Wałach (pozycja: bramkarz, wypożyczenie z Łomża Vive Kielce)

Przedłużyli kontrakty: Krzysztof Gądek (rozgrywający, do 31 maja 2023 roku), Santiago Mayo Mosquera (rozgrywający, narodowość: Kolumbia, do 31 maja 2023 roku), Artur Chmieliński (bramkarz, do 31 maja 2022), Damian Woźniak (obrotowy, do 31 maja 2023), Kelian Janikowski (obrotowy, do 31 maja 2023), Mariusz Jurkiewicz (trener, do 31 maja 2024)

Ważne kontrakty: Mateusz Jachlewski (skrzydłowy/rozgrywający), Mateusz Wróbel (lewy rozgrywający), Jeremi Stojek (lewoskrzydłowy), Patryk Pieczonka (lewy rozgrywający), Leonardo Comerlatto (prawy rozgrywający, Brazylia), Daniel Leśniak (skrzydłowy)

Mogą zostać: Jakub Powarzyński (rozgrywający), Piotr Papaj (lewoskrzydłowy), Jacek Sulej (rozgrywający), Mateusz Kosmala (prawy skrzydłowy)

Odeszli: Przemysław Witkowski (bramkarz, nowy klub: Falken HSG Bieberau/Modau, Niemcy), Kamil Adamczyk (rozgrywający), Franco Gavidia (rozgrywający), Maciej Filipowicz (obrotowy, wszyscy koniec kontraktów)

Może odejść: Dawid Wodziński (bramkarz, wypożyczenie)

Torus Wybrzeże Gdańsk - aktualna kadraPo skompletowaniu zespołu, szczypiorniści rozpoczną przygotowania do startu rozgrywek. Pierwszy trening odbędzie się 19 lipca. Na początku zaplanowano treningi biegowe, a następnie sukcesywnie natężenie będzie zwiększane podczas zajęć w siłowni i hali.

Boisko z finałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dla Torus Wybrzeże Gdańsk. Poznaj szczegółyW ramach okresu przygotowawczego drużynę czekać będą także sparingi. Wstępne ustalenia zakładają mecz kontrolny z I-ligowym GKS Żukowo, 7 sierpnia. Tydzień później drużyna ma sprawdzić się z czeskim zespołem Banik Karvina. Natomiast w dniach 20-21 sierpnia, odbędzie się turniej w Gdańsku, z udziałem MKS Kalisz i Pogoni Sandra Spa Szczecin. Nowy sezon PGNiG Superligi ma wystartować na początku września.

- To na razie wstępne plany. Wszystko zależy od dokładnego terminu inauguracji ligowych rozgrywek oraz pierwszych rywali na naszym rozkładzie. Wszystkie spotkania w okresie przygotowawczym planujemy rozegrać tu, w regionie. Z punktu widzenia mojego i zespołu to łatwiejsze rozwiązanie od podróżowania, choć i takiego scenariusza nie wykluczamy. Bardziej mądrzejsi będzie po zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi startu sezonu - mówi nam Mariusz Jurkiewicz, trener Wybrzeża.

Wstępne sparingi Torus Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021/22:

 • 7 sierpnia - GKŻ Żukowo (Gdańsk)
 • 14-15 sierpnia - Baník Karvina (Cedry k. Gdańska)
 • 20-21 sierpnia - MKS Kalisz, Pogoń Sandra Spa Szczecin (Gdańsk)

Opinie (12)

 • Podziękujcie w końcu Panu Damianowi (1)

  • 9 8

  • Nie ma takich planòw

   • 2 3

 • Kaczka

  Pan trener jest już trenerem ( info dla tych jeżdżących po facecie)

  • 3 2

 • Zapowiedzi, obietnice sportowo-finansowo wielkie (2)

  Czas na realizację

  • 8 0

  • (1)

   Oby znowu "najwyższe laury w Polsce i Europie" nie zamieniły się w rozpaczliwą walkę o utrzymanie...

   • 7 1

   • Obawiam się, że tak może być. Skoro przedłużyli kontrakt z Gądkiem, a przymierzają się jeszcze do przedłużenia z Sulejem i co gorsza z kapitanem, no to powiem że z balonu już zaczyna uchodzić powietrze.

    • 7 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.