Transfer na lodzie. Artur Nogal nowym panczenistą Stoczniowca Gdańsk

3 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.

Stoczniowiec Gdańsk

Artur Nogal został nowym panczenistą Stoczniowca Gdańsk. Jeden z najlepszych polskich łyżwiarzy ostatnio związany był z Legią Warszawa. To kolejny uczestnik igrzysk olimpijskich w gdańskim zespole. - Liczę, że jeszcze bardziej wzmocnię silną drużynę łyżwiarzy szybkich Stoczniowca - powiedział.Przeczytaj o sukcesie Stoczniowca Gdańsk w mistrzostwach Polski w wielobojuArtur Nogal to złoty medalista mistrzostw świata juniorów z Moskwy (2010 r.), dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich z Soczi (2014) i Pjongczang (2018). Nowy panczenista Stoczniowca jest również medalistą Pucharu Świata, mistrzostw Europy, a także multimedalistą mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. W tym roku zaliczył już udane starty w Pucharze Świata.

- Stawiam na swój rozwój sportowy. W Polsce nadal niewiele jest takich klubów, które są w stanie zagwarantować zawodnikowi w pełni profesjonalną opiekę i bardzo dobre warunki do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego. Wiążąc się ze Stoczniowcem widzę szansę na dobre przepracowanie okresu do kolejnych igrzysk olimpijskich. Koledzy po fachu, którzy wcześniej trenowali lub trenują w gdańskim klubie, podkreślali wielokrotnie kompetentne podejście klubu do spraw sportowych i dbałość o niezbędne dla zawodników rzeczy - powiedział Artur Nogal.
Do drużyny Stoczniowca dołącza zatem kolejny olimpijczyk. Sebastian Kłosiński i Adrian Wielgat, którzy trenują w gdańskim klubie również brali udział w igrzyskach olimpijskich.

Sprawdź kim jest Jan Świątek, łyżwiarz Stoczniowca Gdańsk i bohater cyklu Sport Talent29-latek od nowego sezonu będzie reprezentował barwy GKS Stoczniowiec. Nad morze przeniesie się z Legii Warszawa, z którą był związany w ostatnim czasie. Po zmianie barw klubowych podzielił się planami na najbliższy sezon.

- W dalszym ciągu chciałbym być czołówce najlepszych sprinterów na świecie. Od maja dlatego konsekwentnie realizuje swój plan treningowy. Były przygotowania na rowerze, były ślizgi na lodzie i ciężka praca w polskich górach. Prawie codziennie trenuję także na siłowni. Za kilka dni rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie ponownie wyjdziemy na lód. Przed startem sezonu, który zapewne zacznie się mistrzostwami kraju na dystansach i w wieloboju, czeka nas jeszcze konsultacja szkoleniowa w niemieckim Inzell. Jest i zapowiada się pracowicie, ale wszystko po to, by mieć w sezonie jak najlepszą formę - dodał panczenista.

Przeczytaj o transferze Sebastiana Kłosińskiego do Stoczniowca Gdańsk- Artur bez wątpienia będzie jednym z filarów naszej kadry, kolejną nadzieją na olimpijskie laury. Miasto Gdańsk, tym razem za sprawą naszego klubu, ma od dziś w swoich szeregach kolejnego świetnego sportowca - skomentował Marek Kostecki, prezes Stoczniowca.

dak.