Trefl Gdańsk - Aluron Zawiercie. Bartłomiej Mordyl: Wracam, by dać coś od siebie

6 marca 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

Trefl Gdańsk

Powrót do zdrowia Bartłomieja Mordyla (z lewej) to dobra wiadomość dla trenera Michała Winiarskiego (z prawej0, który będzie miał szerszy przegląd zawodników w końcówce sezonu. 
Więcej zdjęć (1)

Powrót do zdrowia Bartłomieja Mordyla (z lewej) to dobra wiadomość dla trenera Michała Winiarskiego (z prawej0, który będzie miał szerszy przegląd zawodników w końcówce sezonu.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Powrót do zdrowia Bartłomieja Mordyla (z lewej) to dobra wiadomość dla trenera Michała Winiarskiego (z prawej0, który będzie miał szerszy przegląd zawodników w końcówce sezonu.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

- Chciałbym pozytywnie przełożyć nieobecność na końcówkę sezonu i dać coś od siebie - mówi nam Bartłomiej Mordyl, który wrócił do gry po miesięcznej absencji spowodowanej kontuzją barku. W niedzielę, 7 marca o godz. 17:30 siatkarze Trefla Gdańsk u siebie zagrają z drużyną Aluron CMC Warta Zawiercie. Jeśli wygrają, do play-pff przystąpią z numerem trzy. W przypadku porażki mogą spać nawet na 6. miejsce.Mariusz Wlazły Ligowcem Lutego. Zadaj pytanie siatkarzowi Trefla GdańskTypowanie zakończone 3 pkt.

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
7 marca 2021, godz. 17:30
HIT

Tak typowano 218 typowań

97% TREFL Gdańsk
3% Aluron CMC Warta Zawiercie


W ostatnim meczu rundy zasadniczej Trefl Gdańsk zmierzy się z Aluronem CMC Warta Zawiercie. Dla obu zespołów to bardzo ważne spotkanie, gdyż jego wynik zadecyduje o ostatecznej klasyfikacji PlusLigi, a przecież każdy chce rozpocząć fazę play-off z jak najwyżej pozycji. To żółto-czarni mają karty w swoich rękach, bo jeśli wygrają, to zajmą trzecią lokatę i nie będą musieli oglądać się na innych. Ponadto będą mieli przewagę własnego parkietu w dwóch pierwszych meczach i ewentualnie ostatnim decydującym.

- Terminarz ułożył się bardzo dobrze, bo zagramy z zespołem, który także gra o wyższą stawkę. Rywale są w podobnej sytuacji, więc na pewno postawią ciężkie warunki i będą chcieli wygrać. Myślę, że to spotkanie pokaże nam, w którym miejscu jesteśmy przed kluczową częścią rozgrywek. Dla nas będzie to dobry sprawdzian przed Pucharem Polski i fazą play-off. Trudno ocenić na kogo chcielibyśmy później trafić. Pewne jest to, że do końca sezonu będziemy uczestniczyć już tylko w bardzo ważnych meczach, więc cały czas musimy być skoncentrowani na 100 proc. i grać najlepszą siatkówkę - mówi nam Bartłomiej Mordyl, środkowy Trefla.

Trefl Gdańsk co najmniej 6. miejsce do play-offPopularny "Barry" będzie chciał pomóc drużynie w decydującej fazie sezonu. Wraca do zdrowia do kontuzji barku i będzie gotowy do gry w niedzielnym spotkaniu. Sam przyznaje, że jest jeszcze silniejszy, gdyż w ciągu ostatnich tygodni sporo myślał nad poprawą swoich umiejętności.

- Z dnia na dzień jest coraz lepiej i liczę, że za chwilę wrócę do dyspozycji sprzed kontuzji. Każda taka przerwa wybija z rytmu i potrzeba czasu na powrót do formy. Jednak człowiek ma czas, żeby na chłodno przemyśleć pewne sprawy, spojrzeć na nie z boku i przeanalizować swoją postawę. To pozwala wyciągnąć wnioski i przełożyć je na lepszą grę. Tak naprawdę w każdym elemencie można być lepszym, w bloku, ataku. Oglądałem analizę swoich poprzednich meczów i na tym przykładzie można porównać zachowania kolegów i zestawić ze swoimi. Ponadto organizm może trochę odpocząć i naładować się. Ćwiczyłem w siłowni na tyle, ile mogłem. Przygotowywałem się, więc nie marnowałem czasu. Chciałbym pozytywnie przełożyć nieobecność na końcówkę sezonu i dać coś od siebie w Pucharze Polski i play-offach - wyznaje siatkarz.
Warianty dla Trefla Gdańsk w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego :

 • Trefl Gdańsk będzie na 3. miejscu, jeśli pokona Aluron CMC Warta Zawiercie
 • Trefl Gdańsk będzie na 4. miejscu, jeśli przegra, a Asseco Resovia wygra i PGE Skra Bełchatów oraz Verva Warszawa Orlen Paliwa przegrają
 • Trefl Gdańsk będzie na 5-6. miejscu, jeśli przegra, a Asseco Resovia, PGE Skra Bełchatów i Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrają

Mecze drużyn grających o miejsca 3-7 przed play-off

 • 27.02 Stal Nysa - Aluron CMC
 • 28.02 PGE Skra Bełchatów - Verva Orlen Paliwa Warszawa
 • 7.03 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Verva
 • 7.03 TREFL GDAŃSK - Aluron CMC Warta Zawiercie
 • 8.03 Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów
 • 9.03 PGE Skra - MKS Będzin


Gdańskie kluby sportowe pomagają klinicePrzypomnijmy, że 26-latek wypadł z gry pod koniec stycznia. Kontuzji nabawił się na rozgrzewce przed meczem z Indykpolem AZS Olsztyn (0:3). Początkowe badania USG wykazały niewielkie obrażenie, więc rokowania nie były złe. Jednak ból uniemożliwiał trenowanie środkowemu i do gry powrócił dopiero w ostatnim sparingu z Visłą Bydgoszcz.

- Czułem się sfrustrowany, bo dwukrotnie przechodziłem USG, które wykazywało, ze wszystko jest w porządku. Nie było przeciwskazań, żeby trenować, ale czułem, że coś jest nie tak. Chciałem wrócić jak najszybciej, pomóc drużynie i cieszyć się z treningów, ale czułem dyskomfort. Czasami ćwiczymy z lekkim bólem i to jest naturalne, bo przeciążenia na tym poziomie są duże. Jednak ten był zbyt mocny. Podjęliśmy decyzję, że jeszcze przeczekamy. To mało przyjemne, gdy widzisz, że koledzy z drużyny trenują, a ty sam nie możesz. Z dnia na dzień sytuacja się poprawiała i liczyłem, że wrócę szybciej. Jednak na treningach wszystko musisz robić dynamicznie, więc urazy muszą być wyleczone całkowicie - tłumaczy "Barry".

Kontuzje nie spowolniły siatkarzyRywalizacja na pozycji środkowego w Treflu zapowiada się więc bardzo ciekawie. Nieobecność Bartka wykorzystał Karol Urbanowicz, który w ostatnim miesiącu prezentował dojrzałą jak na swój wiek (19 lat) formę. To dobra wiadomość dla trenera Michała Winiarskiego, który będzie miał szerszy przegląd zawodników w końcówce sezonu.

- Karol zasłużył na szansę i pokazał się z dobrej strony. teraz będzie decydowała dyspozycja na poszczególnych treningach. Sportowa rywalizacja to ważna sprawa, która rozwija i każdemu wychodzi na dobre. Cieszę się, że Karol prezentuje wysoki poziom, bo to dodatkowa motywacja dla mnie żeby wrócić do formy - kończy Mordyl.

Bartłomiej Mordyl

Bartłomiej Mordyl

Dane:

ur.:
1995-01-21
wzrost.:
201
waga.:
85
Ocena z sezonu:
3.99 (949 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

Opinie (1) 2 zablokowane

 • Powodzenia jutro!!!!

  • 5 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.