Trefl Gdańsk - Asseco Resovia. Dla kogo pożegnalny mecz?

7 kwietnia 2021, 13:30
ras.

Trefl Gdańsk

W czwartek Trefl Gdańsk po raz ostatni zagra w obecnym składzie. Po sezonie mają odejść m.in. Marcin Janusz (nr 5) i Seweryn Lipiński (nr 19). Więcej zdjęć (1)

W czwartek Trefl Gdańsk po raz ostatni zagra w obecnym składzie. Po sezonie mają odejść m.in. Marcin Janusz (nr 5) i Seweryn Lipiński (nr 19).

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

W czwartek Trefl Gdańsk po raz ostatni zagra w obecnym składzie. Po sezonie mają odejść m.in. Marcin Janusz (nr 5) i Seweryn Lipiński (nr 19).

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Dla przynajmniej czterech siatkarzy Trefla Gdańsk, środowy mecz z Asseco Resovią będzie pożegnalnym w żółto-czarnych barwach. Do opuszczenia klubu szykują się Fabian Majcherski, Seweryn Lipiński i Marcin Janusz a i kilku innym zawodnikom kończą się kontrakty. - W zespole będzie mało zmian personalnych - twierdzi trener Michał Winiarski, który rozwiązania na kolejny sezon testował już w pierwszym starciu o 5. miejsce w Plus Lidze. Czwartkowy rewanż w Ergo Arenie a zarazem ostatni mecz sezonu rozpocznie sie o godz. 17:30.Relacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
8 kwietnia 2021, godz. 17:30

Tak typowano 200 typowań

78% TREFL Gdańsk
22% Asseco Resovia


Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 3:1. Relacja, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowiSiatkarze Trefla Gdańsk w środę zakończą sezon. Rewanżowe spotkanie z Asseco Resovią wyłoni 5. zespół Plus Ligi. Aby osiągnąć ten cel, żółto-czarni muszą wygrać mecz i doprowadzić do "złotego seta" a następnie i tę partię rozstrzygnąć na swą korzyść.

Pierwszy mecz w Rzeszowie gdańszczanie przegrali 1:3. Zespół wyszedł w dość eksperymentalnym ustawieniu, bo trener Michał Winiarski postawił na siatkarzy, którzy przez większość sezonu nie byli pierwszymi wyborami. Dlaczego?

- W rywalizacji o piątą lokatę gra się dwumecz, a w sytuacji remisu decydujący jest złoty set. Zawodnicy, którzy grali wcześniej w ćwierćfinałach zostawili na boisku dużo zdrowia i serca, a nie ukrywam, że zależało mi, by mogli z dużą świeżością i w jak najlepszej formie podejść do meczu rewanżowego w Gdańsku. Ponadto Mariusz Wlazły boryka się z drobnym urazem ścięgna Achillesa i chciałem go oszczędzić w perspektywie rewanżu. Chciałbym też podkreślić, że mimo iż w Rzeszowie grało kilku zmienników, to walczyliśmy o zwycięstwo, tak jak w każdym spotkaniu, a w trzech setach o wygranych poszczególnych partii decydowały zacięte końcówki - wyjaśnia trener Winiarski.

Marcin Janusz odejdzie do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?Koniec kontraktów, odejdą: Fabian Majcherski (libero), Seweryn Lipiński (środkowy), Marcin Janusz (rozgrywający, wszyscy koniec kontraktów), Mateusz Janikowski (przyjmujący, koniec wypożyczenia z Verva Warszawa Orlen Paliwa)

Koniec kontraktów, mogą zostać: Kewin Sasak (atakujący), Moritz Reichert (przyjmujący), Pablo Crer (środkowy)

Koniec kontraktów, pod znakiem zapytania: Bartłomiej Lipiński (przyjmujący), Bartosz Pietruczuk (przyjmujący), Mariusz Wlazły (atakujący)

Ważne kontrakty: Łukasz Kozub (rozgrywający), Karol Urbanowicz (środkowy), Mateusz Mika (przyjmujący), Bartłomiej Mordyl (środkowy), Maciej Olenderek (libero)


Drugi powód roszad to fakt, że w Gdańsku myślą już o kolejnych rozgrywkach.

- W trakcie sezonu wielokrotnie mówiłem, że na sukces i wyniki pracuje cały zespół, a także że dzięki dobrej postawie zmienników graliśmy w tych rozgrywkach tak dobrze. Mecz w Rzeszowie był ostatnią z możliwości, by ci gracze się sprawdzili. Decyzja o roszadach w wyjściowej szóstce była też podejmowana w perspektywie kolejnego sezonu - mogę zdradzić, że w zespole będzie mało zmian personalnych. Największe doświadczenie zdobywa się grając o coś - dodaje szkoleniowiec Trefla.

Michał Winiarski: Sport jest piękny i brutalnyNawet jeśli zmiany w kadrze na przyszły sezon będą niewielkie, dla kilku zawodników czwartkowy mecz w Ergo Arenie będzie okazją do pożegnania z Treflem. Po sezonie Gdańsk mają opuścić: Fabian Majcherski, Seweryn Lipiński i Marcin Janusz. Ponadto końca dobiegnie wypożyczenie Mateusza Janikowskiego.

Kontrakty kończą się Kewinowi Sasakowi, Moritzowi Reichertowi i Pablo Crerowi, ale wszystko wskazuje na to, że tych trzech siatkarzy zostanie w Gdańsku na kolejny sezon. Więcej znaków zapytania stoi za przyszłością Bartłomieja Lipińskiego, Bartosza Pietruczuka i Mariusza Wlazłego.

Trefl Gdańsk - skład, wyniki meczów, relacje, fotoPlayoff

Ćwierćfinały
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2 0
Ślepsk Malow Suwałki
8 miejsce po rundzie zasadniczej
PGE Skra Bełchatów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
2 0
Asseco Resovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
Jastrzębski Węgiel
2 miejsce po rundzie zasadniczej
2 0
Aluron CMC Warta Zawiercie
7 miejsce po rundzie zasadniczej
TREFL GDAŃSK
3 miejsce po rundzie zasadniczej
1 2
Verva Warszawa Orlen Paliwa
6 miejsce po rundzie zasadniczej
Półfinały
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
zwycięzca ćwierćfinału 1
2 1
PGE Skra Bełchatów
zwycięzca ćwierćfinału 2
Jastrzębski Węgiel
zwycięzca ćwierćfinału 3
2 0
Verva Warszawa Orlen Paliwa
zwycięzca ćwierćfinału 4
Finał
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
zwycięzca półfinału 1
Jastrzębski Węgiel
zwycięzca półfinału 2

ras.