Trefl Gdańsk na finansowej prostej. Dariusz Gadomski: Spłacimy 4 mln zł długu

28 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

Trefl Gdańsk

Prezes Dariusz Gadomski zakłada, że po zakończeniu najbliższego sezonu, Trefl Gdańsk upora się z długiem powstałym po odejściu Lotosu. Jednocześnie klub liczy na wpływy z tytułu dnia meczowego, które pozwolą zrealizować ten cel. Więcej zdjęć (2)

Prezes Dariusz Gadomski zakłada, że po zakończeniu najbliższego sezonu, Trefl Gdańsk upora się z długiem powstałym po odejściu Lotosu. Jednocześnie klub liczy na wpływy z tytułu dnia meczowego, które pozwolą zrealizować ten cel.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Prezes Dariusz Gadomski zakłada, że po zakończeniu najbliższego sezonu, Trefl Gdańsk upora się z długiem powstałym po odejściu Lotosu. Jednocześnie klub liczy na wpływy z tytułu dnia meczowego, które pozwolą zrealizować ten cel.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Trefl Gdańsk będzie miał budżet o około 10 proc. większy niż w poprzednim sezonie. To ma pozwolić uporać się z długiem wynoszącym 4 mln zł, który powstał w 2017 roku po odejściu sponsora tytularnego. - Kibice zapewne chcieliby, by do naszego zespołu przychodzili lepsi zawodnicy, ale musimy trzymać dyscyplinę budżetową. Prawda jest też taka, że cały czas wychodzimy na prostą po odejściu Lotosu. Liczymy, że po zakończeniu nadchodzącego sezonu spłacimy już wszystkich zawodników - mówi nam Dariusz Gadomski, prezes klubu.Trefl Gdańsk zacznie przygotowania 2 sierpnia. Inauguracja PlusLigi z GKS Katowice. Poznaj szczegółyTrefl Gdańsk nie tylko skompletował zespół na nowy sezon jako jeden z pierwszych w PlusLidze, ale i przystąpi do niego jeszcze z większym budżetem niż przed rokiem. Dotychczasowi sponsorzy, w tym ten największy tytularny, ponownie zaufali klubowi.

- Budżet jest większy o około 10 proc. w stosunku do poprzedniego sezonu. Zawarliśmy nową umowę z firmą Trefl. Prowadzone są rozmowy z innymi sponsorami i partnerami, także jest jeszcze szansa na lekkie zwiększenie finansów. Na pewno siatkarze mogą być spokojni o swoje kontrakty. Jestem bardzo zadowolony z tego, co udało nam się zbudować. Prawda jest taka, że inne kluby chciały pozyskać naszych zawodników w trakcie sezonu, ale razem z trenerem udało nam się zatrzymać wszystkich kluczowych graczy. Podoba mi się ta drużyna i myślę, że znowu możemy być "czarnym koniem" - tak jak co roku wszyscy lubią nas określać - mówi nam Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Sportowcy z Trójmiasta, w tym z Trefla Gdańsk, uczą się udzielania pierwszej pomocy. Zobacz wideoW Treflu Gdańsk cieszą się, że udało się im zatrzymać m.in. Bartłomieja Lipińskiego (nr 1) czy Mariusza Wlazłego (nr 2). Natomiast odejście Marcina Janusza (nr 5) było jego indywidualną decyzją. Więcej zdjęć (2)

W Treflu Gdańsk cieszą się, że udało się im zatrzymać m.in. Bartłomieja Lipińskiego (nr 1) czy Mariusza Wlazłego (nr 2). Natomiast odejście Marcina Janusza (nr 5) było jego indywidualną decyzją.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

W Treflu Gdańsk cieszą się, że udało się im zatrzymać m.in. Bartłomieja Lipińskiego (nr 1) czy Mariusza Wlazłego (nr 2). Natomiast odejście Marcina Janusza (nr 5) było jego indywidualną decyzją.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

To pierwszy sezon od dłuższego czasu, gdy w Treflu nie dochodziło do rewolucji kadrowej. Do zespołu dołączyło właściwie tylko dwóch nowych siatkarzy: Lukas Kampa i Patryk Łaba. W poprzednich latach trudno było sprostać oczekiwaniom kibiców i ściągać gwiazdy największego formatu, gdyż klub musiał mierzyć się się także z dziurą budżetową wynoszącą około 4 miliony złotych. To skutek opuszczenia go przez Lotos w 2017 roku, który był sponsorem tytularnym siatkarzy przez 6 lat. Spłacanie ówczesnych zawodników trwa do dziś, ale po najbliższym sezonie cała sprawa ma zostać zamknięta.

- Kibice zapewne chcieliby, by do naszego zespołu przychodzili lepsi zawodnicy, ale musimy trzymać dyscyplinę budżetową. Prawda jest też taka, że cały czas wychodzimy na prostą po odejściu Lotosu, ale z roku na rok ten dług jest coraz mniejszy. Liczymy, że po zakończeniu nadchodzącego sezonu spłacimy już wszystkich zawodników. Ze wszystkimi graczami i trenerami znaleźliśmy porozumienie, dlatego wszystkim należą się słowa podziękowania. Mogę też powiedzieć, że od odejścia Lotosu co sezon mieliśmy licencje warunkowe, musieliśmy regularnie dokumentować spłacanie zobowiązań. Teraz nadchodzi ten moment, gdy możemy powiedzieć, że ten okres się już powoli kończy. Związek wielokrotnie mówił nam, że wzorcowo działamy mimo trudności i bardzo możliwe, że najbliższa licencja będzie już w pełni standardowa - tłumaczy prezes siatkarzy.

Michał Winiarski ocenia siatkarzy: To silniejszy i mocniejszy Trefl Gdańsk. Przeczytaj wywiadDlatego też w klubie liczą, że nadchodzące rozgrywki odbędą się już przy udziale publiczności. Wpływy z dnia meczowego oraz sprzedaży wszelkich gadżetów mocno przyczyniają się do zwiększenia budżetu klubowego.

- Czekamy na kibiców, bo tak naprawdę jeszcze nie zobaczyli na dobre w Ergo Arenie Mariusza Wlazłego czy Bartłomieja Lipińskiego i grona naszych wychowanków. Mam nadzieję, że nawet przy ograniczeniach do 50 proc. zajętości hali będziemy mogli tworzyć widowiska jak dawniej i będzie nam kibicować z trybun hali 4-5 tysięcy osób. Najważniejsze, że wracamy do normalności, bo dzień meczowy to ważna część budżetu - podsumowuje Dariusz Gadomski.

Sprawdź, jak wyglądał Dzień Ojca u trójmiejskich sportowcówRuchy kadrowe w Treflu Gdańsk po sezonie 2020/21

Przyszli: Patryk Łaba (pozycja: przyjmujący, poprzedni klub: Visła Bydgoszcz, umowa na rok), Lukas Kampa (rozgrywający, paszport: Niemcy, Jastrzębski Węgiel, umowa na rok z opcją przedłużenia)

Przedłużyli kontrakty: Bartłomiej Lipiński (przyjmujący), Pablo Crer (środkowy, Argentyna), Mariusz Wlazły (atakujący), Kewin Sasak (atakujący), Moritz Reichert (przyjmujący, Niemcy), Michał Winiarski (pierwszy trener), Roberto Rotari (drugi trener), Wojciech Bańbuła (trener przygotowania fizycznego), Dominik Posmyk (statystyk) oraz Piotr Ślugajski (fizjoterapeuta)

Odeszli: Fabian Majcherski (libero)Mateusz Janikowski (przyjmujący, koniec wypożyczenia z Verva Warszawa Orlen Paliwa), Bartosz Pietruczuk (przyjmujący), Seweryn Lipiński (środkowy, Marcin Janusz (rozgrywający) - wszyscy koniec kontraktów

Ważne kontrakty: Łukasz Kozub (rozgrywający), Karol Urbanowicz (środkowy), Mateusz Mika (przyjmujący), Bartłomiej Mordyl (środkowy), Maciej Olenderek (libero)

Trefl Gdańsk. Zobacz pełną kadrę siatkarzy

Opinie (12)

 • wielki szacunek za takie podejście

  trefl gdansk sopot

  • 45 1

 • M. Wlazły to nie gwiazda? Moim zdaniem to jedna z największych w naszej Lidze!Przy okazji szacun i dzięki dla głównego sponsora.

  • 30 1

 • Szkoda!! (1)

  Szkoda że w trakcie Ligi tak rzadko dostrzega się to, co Prezes teraz przyznał tj. że cały czas wychodzą na prostą po odejściu Lotosu. Trudno więc oczekiwać cudów transferowych ale trzeba szczerze przyznać, iż od 2017r

  Szkoda że w trakcie Ligi tak rzadko dostrzega się to, co Prezes teraz przyznał tj. że cały czas wychodzą na prostą po odejściu Lotosu. Trudno więc oczekiwać cudów transferowych ale trzeba szczerze przyznać, iż od 2017r na prawdę mieli nosa do transferów i dobrze grali. Wystarczy zobaczyć ilu zawodników Trefla po każdym z sezonów "podkupywały" inne kluby (o desancie warszawskim wraz z Trenerem nawet nie wspominam). Mam nadzieję że ten sezon nie będzie taki zły i będzie ostatnim kiedy musieli tak kombinować z kasą.
  Ps-uznanie też dla byłych zawodników, bo nie każdy chciałyby 3-4 lata czekać na swoje pieniądze. Gdyby chcieli mogliby Klub rozłożyć , ale pełen szacun dla nich że tego nie zrobili.

  • 36 1

  • Nie zgadzam się

   Z klubem jest jak z pracodawcą. Jeżeli pracodawca zobowiązuje się płacić konkretną pensję to powinien dotrzymać obietnicy, jeżeli tego nie robi - odchodzisz i szukasz innego pracodawcy. Klub nie funkcjonuje na zasadzie

   Z klubem jest jak z pracodawcą. Jeżeli pracodawca zobowiązuje się płacić konkretną pensję to powinien dotrzymać obietnicy, jeżeli tego nie robi - odchodzisz i szukasz innego pracodawcy. Klub nie funkcjonuje na zasadzie jakoś to będzie. Ma określone dochody i wydatki. Klub nie może traktować zawodników profesjonalnych nie poważnie i zalegać z płatnościami kilka lat. Takim podejściem nic dobrego się nie zrobi. Wzorujmy się na profesjonalistach. Obiecuję - dotrzymuję. Zawodnicy którzy do dziś czekają na wypłaty z klubu są potraktowani niesprawiedliwie i po prostu nie fair. Nie potrafię tego zaakceptować.

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.