Trefl Gdańsk. Pierwszy trening siatkarzy 13 lipca, prezentacja 17 lipca

9 lipca 2020, 16:00
Damian Konwent

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 13 lipca. W pierwszych treningach uczestniczyć będą wszyscy zakontraktowani siatkarze z wyjątkiem Moritza Reicherta. Reprezentant Niemiec ma być również jedynym nieobecnym podczas prezentacji zespołu, która odbędzie się na plaży Hotelu Haffner w SopocieMapka 17 lipca o godzinie 17. Na imprezę wstęp jest wolny, ale ograniczony do 150 uczestników.Trefl Gdańsk zamknął skład siatkarzy. Dołączył Moritz ReichertSiatkarze Trefla Gdańsk przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w poniedziałek, 13 lipca. Trener Michał Winiarski do dyspozycji będzie miał wszystkich zakontraktowanych zawodników za wyjątkiem Moritza Reichtera. Nowy przyjmujący żółto-czarnych przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. Do klubowej drużyny ma dołączyć na początku sierpnia.

Na piątek, 17 lipca o godzinie 17, na plaży Hotelu Haffner w Sopocie (wejście nr 14) odbędzie się spotkanie siatkarzy z kibicami. Do dyspozycji mają być zarówno nowi zawodnicy: Mariusz Wlazły, Mateusz Mika, Bartłomiej Lipiński i Seweryn Lipiński, a jak i ci dobrze znani z gry w Gdańsku: Marcin Janusz, Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Mateusz Janikowski, Karol Urbanowicz, Maciej Olenderek, Fabian Majcherski, Bartłomiej Mordyl czy Pablo Crer.

Zachowane będą wszelkie obostrzenia epidemiologiczne, a maksymalna liczba uczestników wyniesie 150 osób. Zapisy nie są prowadzone, ale frekwencja będzie monitorowana na bieżąco. Kibice będą musieli pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego przy robieniu zdjęć, czy zbieraniu autografów.

Prezentacja siatkarzy Trefla Gdańsk z 2019 roku - galeria fotoRUCHY TRANSFEROWE TREFLA GDAŃSK PRZED SEZONEM 2020/21:
Przyszli: Moritz Reichert (pozycja: przyjmujący, paszport: Niemcy, poprzedni klub: Berlin Recycling Volleys, Niemcy), Bartłomiej Lipiński (przyjmujący, Cuprum Lubin), Seweryn Lipiński (środkowy, wychowanek), Mariusz Wlazły (atakujący, PGE Skra Bełchatów) Mateusz Mika (przyjmujący, Indykpol AZS Olsztyn)

Przedłużyli kontakty: Bartłomiej Mordyl (środkowy), Kewin Sasak (atakujący), Maciej Olenderek (libero), Fabian Majcherski (libero), Pablo Crer (paszport Argentyna, środkowy bloku), Marcin Janusz (rozgrywający), Łukasz Kozub (rozgrywający)

Ważne kontrakty na nowy sezon: Karol Urbanowicz (środkowy bloku), Mateusz Janikowski (przyjmujący, wypożyczenie z Verva Warszawa Orlen Paliwa), Michał Winiarski (trener)

Odeszli: Ruben Schott (Niemcy, przyjmujący, Indykpol AZS Olsztyn), Szymon Jakubiszak (przyjmujący, Cuprum Lubin), Bartosz Filipiak (atakujący, PGE Skra Bełchatów), Paweł Halaba (przyjmujący, Aluron Virtu CMC Zawiercie), Wojciech Grzyb (koniec kariery, będzie trenerem Trefla w grupach młodzieżowych)

Aktualna kadra Trefla GdańskNa spotkanie przybędą również koszykarze Trefla Sopot: Łukasz i Michał Kolenda, Paweł Leończyk i Witalij Kowalenko. O godz. 17:30, oba zespoły przystąpią do wspólnej mini olimpiady z fanami. M.in. będzie dobrze znane z przerw z w meczu w Ergo Arenie kółko i krzyżyk. Tym razem jednak utrudnieniem będzie bieganie z żetonami z wiaderkami pełnymi wody. Następnie odbędzie się przedstawienie całej drużyny Trefla Gdańsk na sezon 2020/2021. Głos zabiorą nowe twarze drużyny oraz trener Winiarski.

O godz. 18 dojdzie do rozegrania pokazowego seta siatkówki plażowej. Przypomnijmy, że 1 sierpnia gdańszczanie przystąpią do Letniego Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Tego dnia powalczą z: Vervą Warszawa Orlen Paliwa, Visłą Bydgoszcz oraz Cuprum Lubin w fazie grupowej o awans do finału, który zostanie rozegrany tydzień później na Lotos Stadionie Letnim w Brzeźnie. Awansuje do niego 8 najlepszych zespołów z 4 grup.

PlusLiga przenosi się na piasek. Trefl Gdańsk będzie miał blisko na finałTrener Winiarski chce potraktować turniej jako jeden z elementów przygotowań do sezonu, dlatego w rotacji możemy spodziewać się wszystkich siatkarzy gdańskiego zespołu, choć jeszcze na początku mówiło się o wystawieniu młodzieży w zawodach. Warto wspomnieć, że zasady będą się nieco różniły, bo na boisku będzie mogło przebywać 4 zawodników i każdy będzie mógł atakować.