Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 na zakończenie domowego maratonu

dak.
7 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk miniony tydzień zaczął od porażki z Jastrzębskim Węglem (1:3), ale podniósł się i wygrał kolejne mecze z: Vervą Warszawa Orlen Paliwa (3:2) i Ślepskiem Malow Suwałki (3:0). Trefl Gdańsk miniony tydzień zaczął od porażki z Jastrzębskim Węglem (1:3), ale podniósł się i wygrał kolejne mecze z: Vervą Warszawa Orlen Paliwa (3:2) i Ślepskiem Malow Suwałki (3:0).

Trefl Gdańsk pokonał w Ergo Arenie Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (36:34, 25:14, 25:20) w 12. kolejce PlusLigi. Pierwsza partia zwiastowała wiele emocji, ale w kolejnych żółto-czarni pewnie wygrywali. MVP spotkania został Pablo Crer. Tym samym gdańscy siatkarze zakończyli domowy maraton, w którym rozegrali trzy mecze w ciągu tygodnia. Dwa z nich okazały się zwycięskie.

TREFL: Janusz 4, Mika 8, Crer 14, Wlazły 20, B. Lipiński 16, Mordyl 5, Olenderek (libero) oraz Sasak, Reichert

ŚLEPSK: Tuaniga 1, Waliński 13, Sapiński 7, Bołądź 8, Rousseaux 6, Rudzewicz 7, Czunkiewicz (libero) oraz Kaczorowski 1, Klinkenberg, Gonciarz, Warda, Filipowicz (libero)

Siatkarze Trefla Gdańsk zakończyli domowy maraton, w którym rozegrali trzy spotkania w trakcie tygodnia. Trener Michał Winiarski postawił od pierwszych minut na ten sam skład, który wyszedł niedzielnym starciu z Jastrzębskim Węglem (1:3) i we wtorkowym meczu z Vervą Warszawa Orlen Paliwa (3:2).

Trefl Gdańsk - Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:2. Relacja live, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowi

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Zaczęło się od wymiany ciosów punkt za punkt i gdy tylko gospodarze obejmowali prowadzenie, to goście szybko odpowiadali. Trefl nie pozwalał rywalowi na objęcie prowadzenia i mimo, że wypracował przewagę nawet 3 punktów, to przyjezdnym wystarczyła chwila, by doprowadzić do remisu. W końcówce dopięli swego i w objęli przewagę 23:22, ale to tylko podrażniło "gdańskie lwy".

Walka na przewagi zakończyła się dopiero wynikiem 36:34. Trzeba jednak przyznać, że pierwsza partia mogła rozstrzygnąć się na różne sposoby, gdyż prowadzenie zmieniało się 5-krotnie. Ostatecznie "kropkę nad i" postawił Bartłomiej Lipiński. Żółto-czarni mogli odetchnąć, ale widać było radość na ich twarzach.

Dobry początek spotkania dodał skrzydeł gospodarzom. Choć to goście zaczęli lepiej tę partię, Lipiński ponownie dał o sobie znać i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 4:2. To nie trwało długo, bo przez kolejnych kilka minut ekipy toczyły wyrównany bój.

Kewin Sasak: Chcę grać jak Mariusz Wlazły

Przewaga zespołu Winiarskiego zaczęła zarysowywać się od stanu 10:10. Gdańskich siatkarzy stać było nawet na 9-punktową serię, która zakończyła drugiego seta.

Drużyna z Suwałk nie zamierzała składać broni i w trzeciej partii postawiła się faworytowi. Wieloma fragmentami oglądaliśmy intensywne wymiany ataków, ale to gospodarze byli skuteczniejsi. Przy zdobyciu 5-punktowej przewagi (14:9) mogli spokojnie kontrolować przebieg reszty seta. Ślepsk tylko na chwilę zagroził rywalom (15:16), ale to było wszystko na co było go stać tego dnia.

Gdańszczanie atakowali 95 razy w całym spotkaniu, z cczego 47 zakończyło się powodzeniem. Zdobyli również 7 asów serwisowych oraz 13-krotnie blokowali rywali. Najlepszym graczem tego spotkania został Pablo Crer, który zdobył 14 punktów dla swojego zespołu.

Wyniki 12 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (36:34, 25:14, 25:20)
  • Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (15:25, 25:21, 20:25, 16:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:17)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 20:25, 23:25)
  • Stal Nysa - MKS Będzin 2:3 (21:25, 25:17, 25:22, 24:26, 12:15)
  • Mecze przełożone z powodu zakażeń COVID-19
  • PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia
  • Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice
  • Mecz awansem z 17. kolejki
  • Indykpol - Cuprum 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)
  • Mecz zaległy z 7. kolejki
  • Będzin - Ślepsk 0:3 (22:25, 23:25, 20:25)
dak.

Opinie (11)

• Brawo Trefl Gdańsk

Pierwszy set - istny dreszczowiec, drugi jak po maśle trzeci natomiast przypieczętował to zwycięstwo. Dobry mecz, fajnie się go oglądało. Świetna postawa Crer'a i zasłużone MVP!

• 33 0

• Brawo, brawo, brawo!!!! (3)

Pięknie!!!!! Żal , że nie możemy być z Wami.

• 30 1

• (2)

Jeszcze będzie pięknie... Jeszcze dane Nam będzie głośno dopingować w Ergo nie jedno zwycięstwo!