Michał Winiarski przedłużył kontrakt. Trefl Gdańsk ma trenera na kolejne 3 lata

6 maja 2021, 11:05
dak.

Trefl Gdańsk

Michał Winiarski związał się z Treflem Gdańsk nowy, trzyletnim kontraktem. Więcej zdjęć (1)

Michał Winiarski związał się z Treflem Gdańsk nowy, trzyletnim kontraktem.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Michał Winiarski związał się z Treflem Gdańsk nowy, trzyletnim kontraktem.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Michał Winiarski przedłużył kontrakt. Trefl Gdańsk pozyskał trenera na kolejne trzy lata. Nie zmienia się sztab szkoleniowy. Pozostają: drugi trener - Roberto Rotari, trener przygotowania fizycznego - Wojciech Bańbuła, statystyk - Dominik Posmyk oraz fizjoterapeuta - Piotr Ślugajski.Michał Winiarski z Treflem Gdańsk związał się przed sezonem 2019/2020, rozpoczynając wówczas swoją drogę jako pierwszego szkoleniowca. Wcześniej przez dwa lata był asystentem Roberto Piazzy w PGE Skrze Bełchatów, ale to w Gdańsku obdarzono go zaufaniem i zadebiutował w roli pierwszego trenera. Jego debiutancki sezon 2019/2020, przerwany przez pandemię, żółto-czarni zakończyli na piątym miejscu w tabeli, a w trakcie rozgrywek wywalczyły także awans do finałowego turnieju Pucharu Polski, który ostatecznie się nie odbył ze względu na warunki epidemiologiczne.

Trefl Gdańsk rozstał się z trzema siatkarzami. Sprawdź, kogo już nie maW sezonie 2020/2021 gdańszczanie po rundzie zasadniczej znajdowali się na trzecim miejscu w tabeli PlusLigi oraz ponownie zameldowali się w Final Four walki o krajowe trofeum. W play-offach byli bardzo blisko awansu do najlepszej czwórki, jednak ostatecznie w strefie medalowej znalazł się ich rywal - Verva Warszawa Orlen Paliwa. Łącznie pod jego wodzą drużyna wygrała 33 z 59 meczów w ciągu ostatnich 2 lat.

- Bardzo się cieszę, że dalej będę mógł kontynuować to, co udało nam się stworzyć w Gdańsku do tej pory. Z niektórymi z zawodników w rozgrywkach 2021/2022 będę pracował już trzeci sezon. Odkąd dołączyłem do Trefla czuję się tutaj świetnie, klimat, który panuje w Trójmieście sprawia, że żyje się tutaj po prostu znakomicie. Sam klub jest z kolei świetnie poukładany i choć może nie ma tak wysokiego budżetu, jak czołowe polskie marki, we wszystkich innych aspektach funkcjonuje zgodnie z najwyższymi standardami. Praca tutaj jest więc dla mnie zarówno przyjemnością, jak i dużym wyzwaniem. Mam nadzieję, że długofalowe działania będą nam z roku na rok dostarczać coraz więcej powodów do radości - mówi Michał Winiarski.

Michał Winiarski o play-off: Brak spokoju i doświadczenia. Przeczytaj wywiad z trenerem Trefla GdańskMichał Winiarski

Michał Winiarski

Dane:

ur.:
1983-09-28
wzrost.:
200
Ocena z sezonu:
5.16 (863 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Michał Winiarski będzie więc drugim trenerem po Andrei Anastasim, który z Treflem wiąże się na co najmniej pięć lat.

- Przede wszystkim bardzo się cieszę, że Michał zostaje w Gdańsku. Pamiętam, że w trakcie debiutanckiego sezonu Michała w roli pierwszego trenera wiele osób mówiło mi, że nasze decyzje, zaufanie, którym obdarzyliśmy Michała to niczym wygrana losu na loterii. Cieszę się, że po dwóch latach, podczas których przeżywaliśmy wspaniałe sportowe emocje i byliśmy w czołówce ligowej stawki nadal będziemy kontynuować tę drogę rozpoczętą przed sezonem 2019/2020. Po Andrei Anastasim Michał to kolejny trener, z którym budujemy drużynę długofalowo, co w mojej ocenie ma same zalety. Ostatnio w jednej z rozmów trener powiedział, że ten klub ma duszę. Cieszę się, że mamy szkoleniowca, który idealnie wpisał się w filozofię Trefla Gdańsk i tę duszę także tworzy. Atmosfera, którą Michał potrafi wykreować w drużynie, team spirit, który widać na boisku i którzy przekłada się na wyniki są doceniane w całej siatkarskiej Polsce. Wierzę, że przed nami kolejne bardzo dobre sezony - mówi Dariusz Gadomski, prezes klubu.
W sezonie 2021/2022 najbliższymi współpracownikami Winiarskiego będą niezmiennie drugi trener Roberto Rotari, dla którego także będzie to trzeci sezon w stolicy Pomorza, trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła, który rozpocznie swój czwarty rok w Gdańsku, statystyk Dominik Posmyk, który razem z trenerem Winiarskim przeniósł się do Trójmiasta przed rozgrywkami 2019/2020 z Bełchatowa oraz fizjoterapeuta Piotr Ślugajski, dla którego będzie to już dziewiąty sezon w Treflu Gdańsk.

Wojciech Bańbuła z Trefla Gdańsk do reprezentacji Polski siatkarzy. Co będzie robić w kadrze?Ruchy kadrowe w Treflu Gdańsk po sezonie 2020/21

Przedłużyli kontrakty: Michał Winiarski (pierwszy trener), Roberto Rotari (drugi trener), Wojciech Bańbuła (trener przygotowania fizycznego), Dominik Posmyk (statystyk) oraz Piotr Ślugajski (fizjoterapeuta)

Może przyjść: Lukas Kampa (pozycja: rozgrywający, paszport: Niemcy, dotychczasowy klub: Jastrzębski Węgiel)

Odeszli: Mateusz Janikowski (przyjmujący, koniec wypożyczenia z Verva Warszawa Orlen Paliwa), Bartosz Pietruczuk (przyjmujący), Seweryn Lipiński (środkowy, Marcin Janusz (rozgrywający) - wszyscy koniec kontraktów

Może odejść: Fabian Majcherski (libero)

Mogą zostać: Kewin Sasak (atakujący), Moritz Reichert (przyjmujący), Pablo Crer (środkowy), Bartłomiej Lipiński (przyjmujący), Mariusz Wlazły (atakujący)

Ważne kontrakty: Łukasz Kozub (rozgrywający), Karol Urbanowicz (środkowy), Mateusz Mika (przyjmujący), Bartłomiej Mordyl (środkowy), Maciej Olenderek (libero)

Trefl Gdańsk. Zobacz pełną kadrę siatkarzy

dak.